Za nami druga kolejka sezonu jesień 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy cztery spotkania. Drużyny łącznie strzeliły 26 goli. Sędziowie natomiast pokazali dwie żółte kartki. W pierwszym pojedynku Alter Valkiria podejmowała Sporting Warszawa. Ciężko tutaj było wskazać faworyta. Co prawa gospodarze w pierwszej kolejce wygrali wysoko, ale nadal są debiutantem. Sporting mimo, że posiada najmłodszą drużynę w całe stawce, jakieś ligowe doświadczenie już zebrał z poprzednich sezonów. Początek należał do Alter Valkiria, ale z minuty na minutę się wyrównywał. Jednak końcówka należała już do gospodarzy i to oni zgarniają pełną pulę i tym samym umacniają swoją pozycję lidera. W kolejnym spotkaniu Abnegat podejmował Refuj Bukszpryt. Jedni jak i drudzy w pierwszej kolejce schodzili z boiska pokonani, więc był to dobry moment by zdobyć pierwsze punkty. Oczywiście z racji swojego ligowego doświadczenia, faworyta należało szukać po stronie Abnegata. Mecz pokazał, że rzeczywiście to Abnegat ma większą siłę rażenia. Do przerwy wysokie prowadzenie poskutkowało tym, że po zmianie stron goście grali bardziej rozluźnieni i dużo mniej skuteczni. Nie mniej Abnegat wygrał wysoko. Mimo to Refuj Bukszpryt po spotkaniu był zadowolony, gdyż widzieli w swojej grze progres. W kolejnym pojedynku obejrzeliśmy spadkowiczów z II ligi. Chlejsy Fc podejmowały Błękitny Płomień. Spotkanie to było spokojne, a drużyny nie forsowały zbytnio tempa. Mimo to obejrzeliśmy bardzo fajne zawody. Co prawda do przerwy obejrzeliśmy tylko jedno trafienie, ale po zmianie stron drużyny się rozstrzelały. Strzelały na zmianę, a ostatecznie zdobyli po tyle samo bramek i ugrali remis. Podział punktów w tym spotkaniu był jak najbardziej sprawiedliwy. Ostatnim pojedynkiem tej kolejki było starcie Kocurów Playoo.PL z SND. Faworytem tego pojedynku był gospodarz, którzy już w pierwszej kolejce pokazał, że ten sezon może należeć do nich. SND powróciło na nasze ligowe boisko więc musieli od nowa łapać ligowy rytm. Mimo to obejrzeliśmy doskonałe spotkanie, ale skuteczniejsi okazali się gospodarze. Kocury Playoo.PL zgarnęły komplet punktów i nie dają uciec Alter Valkirii.

ALTER VALKIRIA 5:3 SPORTING WARSZAWA
debiutanta z najmłodszą ekipą w całej stawce. Mecz świetnie rozpoczął się dla Alter Valkiria, którzy bardzo szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Sporting po tych ciosach starał się szybko podnieść, ale piłka nie chciała wpaść do bramki przeciwnika, bo albo trafiała w słupek albo gospodarze dobrze bronili. Bramkę kontaktową jednak udało się zdobyć po pewnie wykorzystanym rzucie karnym. Do przerwy więcej goli już nie obejrzeliśmy i zacieraliśmy ręce na drugą połowę. Po zmianie stron Sportingowi udało się doprowadzić do remisu i mecz rozpoczynał się od nowa. Dalsze minuty to wymiana ciosów i bramka za bramkę. Gospodarze jednak tego dnia lepiej byli dysponowani w ofensywie. Udało im się zdobyć dwie bramki więcej i tym samym zapisali sobie na koncie komplet punków.

ABNEGAT 7:1 REFUJ BUKSZPRYT
Spotkanie weterana rozgrywek z debiutantem. Tu zdecydowanego faworyta należało upatrywać w Abnegacie. Gospodarze od początku starali się narzucić swój styl gry. Często utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili kończyć swoich akcji. Goście natomiast próbowali zagrać z kontry, lecz przeciwnik na wiele im nie pozwalał szybko przerywając ich akcje. Długo musieliśmy czekać na pierwsze trafienie, ale jak już Abnegat trafił to rozkręcił się na dobre. Trafiał co i raz i na przerwę schodził z wysokim, pięcio bramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron tempo meczu nam opadło. Gospodarze mieli satysfakcjonujący ich wynik, natomiast goście nie mieli za bardzo pomysłu jak dobrać się do przeciwnika. Mimo wielu okazji Abnegat zdobył w tej części tylko dwa gole. Gdy wydawało się, że uda im się skończyć mecz bez straty gola w ostatnich sekundach meczu Refuj Bukszpryk dostał od nich prezent. Faul w polu karnym i jedenasta którą udało się wykorzystać i tym samym goście zdobyli gola honorowego. Abnegat mimo to zwyciężył wysoko i w pełni zasłużenie, a przeciwnik zebrał kolejne cenne doświadczenie.

CHLEJSY FC 3:3 BŁĘKITNY PŁOMIEŃ
Spotkanie spadkowiczów z II ligi. Należało się spodziewać, że może być to wyrównane spotkanie. Początek meczu pokazał, że drużyny nie będą forsować tempa. Jedni i drudzy grali spokojnie, a akcji pod bramkami można by policzyć na palcach jednej ręki. Dopiero po kwadransie gry coś się wydarzyło. Błękitny Płomień przeprowadził szybką akcję i zdołał wyjść na prowadzenie. Po tym trafieniu Chlejsy Fc przeszli do bardziej zdecydowanych ataków, lecz mieli problem z wykończeniem swoich akcji. Do przerwy więcej goli już nie obejrzeliśmy. Po zmianie stron goście zaatakowali mocniej by podwyższyć wynik. To szybko im się udało i można było pomyśleć, że będą mieli ten mecz pod kontrolą. Jak mawia stara piłkarska prawda, przewaga dwóch goli jest bardzo niebezpieczna, bo w ekipę prowadzącą wkrada się wtedy rozluźnienie. Tak było i tutaj. Chlejsy zdołały szybko wyrównać i mecz zaczynał się od początki. Gospodarzom nawet udało się wyjść na prowadzenie, ale tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego znów mieliśmy remis. Drużyny ostatecznie podzieliły się punktami.

KOCURY PLAYOO.PL 4:0 SND
i szybkie spotkanie w którym od samego początku to gospodarze zaczęli dyktować warunki. Jednak pierwszego gola udało się zdobyć dopiero w 18 minucie. SND starało się zdobyć gola wyrównującego jednak piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki. Gospodarze podwyższyli w 23 minucie i to oni schodzili na przerwę w lepszych humorach. Druga połowa miała podobny przebieg gdzie gospodarze atakowali a goście próbowali kontrować aby zdobyć gola kontaktowego. Gospodarzom udało się jednak podwyższyć wynik i to dwukrotnie dopiero pod koniec meczu.

Kontakt

SportLiga.PL

WLS Spółka z o.o.
ul. Na Uboczu 26/16
02-791 Warszawa
NIP: 951-239-84-59

Biuro:

Ul. NA UBOCZU 26/16
02-791 WARSZAWA
TEL.: 509-677-677

Mail: biuro@sportliga.pl

Menadżer Lig:

Bartosz Borys
tel. (+48) 513-654-654

Mail: bartosz.borys@sportliga.pl

Ekstraklasa Tabela (2020z)

GRUPA MISTRZOWSKA

LP Drużyna Array Array Array
1 WAWALIONS 7 27 21
2 KAMSZOTY 7 12 16
3 FC UNITED OF EXPATS 7 6 16
4 PRESTIGE R-3 7 -3 9

GRUPA SPADKOWA

LP Drużyna Array Array Array
1 SANTOS 7 -8 6
2 PRZYJACIELE 7 -4 6
3 SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE 7 -8 6
4 CERVINUS 7 -22 3

II LIGA Tabela (2020z)

LP Drużyna Array Array Array
1 MICHAŁOWICE 8 40 21
2 ALRUDIDAH 7 12 18
3 RUP 7 -4 13
4 REYTAN 6 -7 9
5 NIEDOGAZOWANI 6 -1 8
6 ALTER VALKIRIA 7 -4 7
7 FC GAUGANIS 8 -13 7
8 CIĘŻKI PRZECIWNIK 6 1 7
9 TANGO WARSZAWA 6 -10 4
10 BŁĘKITNY PŁOMIEŃ 5 -14 1

III LIGA Tabela (2020z)

LP Drużyna Array Array Array
1 CHLEJSY FC 6 30 18
2 ABNEGAT 7 14 18
3 TANGO WARSZAWA 2 6 32 15
4 BIKERS TEAM 7 15 15
5 SND 6 15 13
6 RANDOM TEAM 8 2 13
7 FAITHFUL TEAM 7 -7 6
8 SPORTING WARSZAWA 6 -31 3
9 KUKLE FC 8 -30 1
10 LS RAMPA 9 -40 1
Slider
SportLiga.PL