To już niestety koniec premierowej edycji SPORTLIGA.PL FIFA20 CUP rozgrywanej na dwóch platformach: PS4 oraz XBOX ONE. Na samym starcie tego podsumowania chcielibyśmy podziękować wszystkim graczom, którzy wzięli udział w turnieju i mamy nadzieję, że każdy z Was dobrze się przy nim bawił, bo przede wszystkim o to w tym chodzi. Jest to pierwszy tego typu event przez nas organizowany, ale obiecujemy, że z każdym kolejnym poziom organizacji jak i wykonania będzie rósł. Chcielibyśmy również z całego serca podziękować naszym sponsorom za ufundowanie wspaniałych nagród oraz za wszelką pomoc, to dzięki nim ten turniej mógł się odbyć. Gratulacje również dla każdej osoby zaangażowanej w organizację, za sprawne przeprowadzenie turnieju oraz za czas poświęcony na to, aby turniej stał na jak najwyższym poziomie.

 

 

Zacznijmy od podsumowania turnieju na PS4.

 

 

GRUPA A

Tutaj dominatorem okazał się domo112, który wygrał wszystkie mecz w grupie, strzelając 22 bramki i tracąc ich 9. Najwyższym zwycięstwem jakim może się pochwalić jest wynik 5-1 przeciwko Kamilos17. Trzeba jednak zaznaczyć, że w trzech jego meczach padał wynik 3-2, tak więc nie były to łatwe pojedynki i jedna bramka więcej dla rywali mogła odmienić całkowicie los tej grupy.

Drugim zawodnikiem, który awansował do fazy play-off jest kaha_99, który zanotował 5 wygranych i 2 porażki oraz bilans bramkowy 20-12. Przegrał on ze zwycięzcą grupy oraz z Blame_PL (3zwycięstwa/2porażki/1remis [16-13]), który miał niestety niestabilną formę, dużo lepiej prezentował się z teoretycznie lepszymi rywalami, natomiast zgubił punkty z rywalami niżej notowanymi w tabeli, co kosztowało go utratę miejsca dającego awans do dalszej fazy turnieju.

 

GRUPA B

Mieliśmy tutaj jednego z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju, reprezentanta e-sportowej drużyny Piasta Gliwice, gracza tomek_601, który zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie z 6 zwycięstwami, 1 remisem oraz bilansem bramkowym 41-9. Jedynym graczem, który mu się postawił był wosiu_08, w ich meczu padł wynik 2-2. Drugie miejsce przypadło zawodnikowi DanilusDC (5/1/1 [35-12]), który niegdyś rywalizował z najlepszymi zawodnikami w kraju o wyjazd na V4 Future Sports Festival w 2018 roku. Podwinęła mu się jednak noga w spotkaniu przeciwko MajkLegia1916 (2-2), zawodnikowi który niestety zajął ostatnie miejsce w tej grupie. W spotkaniu na szczycie byliśmy świadkami bardzo dobrego efutbolu, ostatecznie tomek_601 skromnie pokonał DanilusaDC 1-0.

 

GRUPA C

Zdecydowanym zwycięzcą tej grupy okazał się KeslejxMrCogito, który jest bardzo głośnym nickiem w świecie esportowym, a obecnie również graczem FIFA w AZS UMCS Lublin, co również stawiało go w pozycji faworyta do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Nie dał on absolutnie żadnych szans rywalom, wygrywając wszystkie mecze, strzelając rekordową ilość 58 bramek, jest to największa liczba bramek zdobytych w grupie spośród wszystkich graczy biorących udział, a tracąc zaledwie 8. Jego zwycięstwo z graczem RodzinkaDyl123 stosunkiem 14-1 jest meczem w którym padła rekordowa ilość bramek strzelona przez jednego zawodnika na tym turnieju.

Drugie miejsce przypadło graczowi Szeva19 (6/1/0 [29-4]). Warto zaznaczyć, że stracił on w grupie tylko 4 bramki, a na 7 meczów, aż 5 razy zachowywał czyste konto! Widać, że wie jak kierować defensywą, co jest chyba abstrakcją dla weekendowych graczy. Kto nigdy nie narzekał na obrońców w Fifie, niech pierwszy rzuci kamieniem!

 

GRUPA D

Tutaj było dwóch bardzo mocnych kandydatów do ostatecznego zwycięstwa w turnieju- bartillosorc, uczestnik ESL Mistrzostw Polski Sezonu 16, w którym zajął miejsca 5-8 oraz idovsea, obecnie gracz drużyny Klif Esports, który w ostatnim turnieju dla kibiców Arki Gdynia zajął 3 miejsce!

Mecz między oboma zawodnikami obfitował w dużą ilość bramek, zakończył się ostatecznie zwycięstwem (5-2) bartillo, który z kompletem zwycięstw oraz bilansem bramkowym 47-9 uplasował się na pierwszym miejscu. Idovsea (6/1/0 [53-7]), mimo lepszego bilansu bramkowego, musiał uznać wyższość kolegi, zajął drugie miejsce, ale jest współautorem (wraz z KeslejxMrCogito) rekordu pod względem ilości strzelonych bramek w jednym meczu.

 

 

 

GRUPA E

Była to najbardziej wyrównana grupa w turnieju. Pierwsze miejsce, z 7 wygranymi spotkaniami, zajął koonoop, zdobył on 37 bramek, tracąc przy tym tylko 6. Natomiast walka o drugie miejsce toczyła się tak naprawdę do samego końca. Przed ostatnią kolejką w tej grupie mieliśmy trzech graczy, którzy mieli jeszcze szansę na drugą lokatę- adamsinho_1987, mjskull87 oraz brkcngncgl. Adams wygrał swoje spotkanie z SirArthurem87, jednak nadal musiał czekać wynik spotkania między dwoma pozostałymi pretendentami do awansu. Było to naprawdę zacięte spotkanie, wygrana w tym meczu dawała awans do następnej fazy turnieju, jednak pech chciał sprawił, że padł remis 5-5 i dzięki temu to adamsinho_1987 (5/2/0 [28-15]) zajął drugie miejsce w grupie.

 

GRUPA F

Była to jedna z dwóch grup, w której zwycięzca nie zanotował kompletu wygranych. Panfran0807, bo o nim mówimy, zakończył grupowe zmagania z 6 zwycięstwami, 1 remisem oraz bilansem bramkowym 30-9. Podział punktów nastąpił w starciu z zawodnikiem, który ostatecznie zajął drugie miejsce- KarolLegia1916 (5/0/2 [21-10]), który znany jest z występów w Polish Vikings Esports. Wszyscy byli pewni, że to bilans bramkowy zadecyduje o tym, który z graczy zajmie pierwsze, a który drugie miejsce, jednak gracz playsn00 sprawił niespodziankę remisując 1-1 z Karolem, co dało pewne pierwsze miejsce Panfranowi.

 

GRUPA G

Faworytem do wygrania tej grupy był zdecydowanie xKryZysx, który w 2019 reprezentował barwy esportowej drużyny Lecha Poznań, a obecnie możemy kojarzyć go z gry w Poznańskich Pyrach. Jednak byliśmy świadkami nie lada niespodzianki, gdyż nieznany szerzej ssalim37 zajął pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw i bilansem 27-5, spychając xKryZysx (5/1/0 [20-6])  na miejsce drugie. Spotkanie na szczycie zakończyło się zwycięstwem Salima 3-1. Krystian zagrał co prawda jeden mecz mniej, ale nie miało to absolutnie żadnego wpływu na tabelę, ponieważ Figo1878, który zajął miejsce trzecie, przy wszystkich rozegranych meczach miał 13 punktów.

 

GRUPA H

Bardzo pewnie grupę wygrał dewidek, który obecnie jest reprezentantem esportowej drużyny Cracovii Kraków. Zanotował on 7 zwycięstw, zdobywając 49 bramek, a tracąc zaledwie 9. Tak naprawdę musiał on wysilić się tylko w meczu z Aditommar123, który zakończył się wynikem 6-5. Reszta meczów to bardzo pewne wygrane dewidka. Drugą pozycję zajął natomiast Zuriii11 (5/1/1 [34-17]), który przegrał z dewidkiem 9-0, co pokazuje, że nie było tutaj zbyt dużej konkurencji dla reprezentanta "Pasów". Zuriii został niemiło zaskoczony przez gracza lokiec96, ich mecz zakończył się remisem 1-1 i to była tak naprawdę jedyna niespodzianka w tej grupie.

 

 

FAZA PLAYOFF

Wkraczamy w decydującą fazę turnieju. Zapowiada się ona niezwykle ciekawie, zostali sami najlepsi zawodnicy, ogromne emocje oraz bardzo wysoki poziom esportowy. Patrząc po nickach, lewa strona drabinki zapowiadała się ciut bardziej emocjonująco. Rozgrywaliśmy tutaj już mecz BO3 ( do dwóch wygranych). Przedstawmy może drabinkę: TUTAJ WSTAWIĆ DRABINKĘ

 

Co jest bardzo ciekawe, w pierwszej rundzie fazy play-off na 8 pojedynków aż 7 kończyło się po dwóch meczach. Na pierwszy ogień domo112 pokonał bez problemu Zuriii11 4:2/4:1. Do kolejnej fazy awansował też Panfran0807, który swoje mecze wygrał w stosunku 3-1/1-0. Następne dwa mecze to prawdziwe hity, równie dobrze mogły one być spotkaniami finałowymi. Stały one naprawdę na bardzo dobrym poziomie esportowym. W pierwszym z nich, KeslejxMrCogito po przegraniu 4-0 pierwszego spotkania, zdołał w drugim starciu pokonać rywala 2-1 i doprowadzić do meczu numer 3, w którym chyba niestety zabrakło koncentracji i to idovsea po wygraniu 5-0 awansuje do kolejnej rundy. W drugim hitowym starciu mieliśmy można powiedzieć pojedynek Piasta Gliwice z Lechem Poznań. I  to tomek_601 po bardzo wyrównanych spotkaniach (2-0/1-0) pokonuje xKryZysx, zostając tym samym jednym z najpoważniejszych kandydatów do tytułu. Druga strona drabinki zaczęła się od bardzo pewnego zwycięstwa dewidka, który typowany był przez większość jako pewny finalista. W starciu ssalim37 z danliusdc mieliśmy dwa bardzo wyrównane spotkania (0-1/3-4), ale to jednak Daniel utrzymał nerwy na wodzy i w kolejnej fazie spotka się z dewidkiem. Ostatnie dwa pojedynki to pewne zwycięstwa zarówno bartillosorc (4-2/5-2), jak i koonoop (5-0/2-0).

 

 

 

Kolejny dzień i zaczynamy ćwierćfinały.  

Pierwszym pojedynkiem było starcie domo112 z Panfran0807. Zaczęło się ono wyśmienicie dla domo, pierwszy mecz wygrał aż 6-0, co chyba troszkę osłabiło jego koncentrację, w drugim meczu mieliśmy remis 1-1, a następnie dominacja Panfrana i kompletuje on comeback, wygrywajac kolejne dwa mecze 3-1 i 3-0. Kolejny pojedynek był najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem ćwierćfinałowym. Tomek_601 podejmował idovsea, byliśmy tutaj świadkami dwóch meczów stojących na bardzo wysokim poziomie, jednak to gracz Piasta Gliwice wyszedł z obu z nich zwycięsko (2-0/2-0). Po prawej stronie drabinki dewidek bez problemów pokonał danilusdc 4-0/3-2, czym potwierdził tylko swoją pewną pozycję w drodze po finał. Jego kolejnym rywalem będzie koonoop, który pokonał bartillosorc w bardzo wyrównanej serii spotkań (3-2/2-6/2-1), a ostatni mecz to była naprawdę gra nerwów, którą lepiej wytrzymał zwycięzca grupy E.

 

Teraz w turnieju zostało już tylko 4 najlepszych graczy. W pierwszym półfinale tomek_601 szybko i bez żadnych problemów pokonuje Panfrana0807 i zaczyna przygotowania do starcia finałowego. Jego przeciwnikiem zostaje dewidek, który zgodnie z oczekiwaniami rozprawia się z koonoopem 5-2/5-1. Nikt nie jest chyba zaskoczony takim składem finału, obaj zawodnicy na przestrzeni całego turnieju prezentowali się najlepiej i zasłużenie awansowali do Wielkiego Finału.

Zanim jednak powiemy o finale, spójrzmy na to co działo się w meczu o miejsce trzecie, które dawało bardzo ciekawe i fajne nagrody. Koonoop starł się z Panfranem0807 i z dużą pewnością zakończył starcie w dwóch spotkaniach 3-0/8-2, widać że lepiej poradził sobie psychicznie po półfinałowej porażce. Przejdźmy w takim razie do Wielkiego Finału, dwóch graczy, którzy zakontraktowani są przez esportowe dywizje klubów Ekstraklasy. Pierwsze starcie wpada na konto gracza Piasta Gliwice wynikiem 1-0, drugie w takim samym stosunku, tym razem na konto zawodnika Cracovii. Ostatni mecz, wielkie emocje, walka o wyśmienite nagrody. Obaj Panowie na pewno bardzo zdenerwowani, ale ostatecznie to tomek_601 wygrywa 3-1 i zostaje zwycięzcą SPORTLIGA.PL FIFA 20 CUP! Ogromne gratulacje dla wygranego oraz dla pozostałych zawodników biorących udział w turnieju. Pamiętajcie, że przede wszystkim liczy się dobra zabawa! Wy możecie być pewni, że będziemy organizować podobne turnieje w przyszłości, a my mamy nadzieję, że będziecie brać w nich udział. Do zobaczenia niebawem!

 

Kontakt

SportLiga.PL

WLS Spółka z o.o.
ul. Na Uboczu 26/16
02-791 Warszawa
NIP: 951-239-84-59

Biuro:

Ul. NA UBOCZU 26/16
02-791 WARSZAWA
TEL.: 509-677-677

Mail: biuro@sportliga.pl

Menadżer Lig:

Bartosz Borys
tel. (+48) 513-654-654

Mail: bartosz.borys@sportliga.pl

Ekstraklasa Tabela (2020z)

GRUPA MISTRZOWSKA

LP Drużyna Array Array Array
1 WAWALIONS 7 27 21
2 KAMSZOTY 7 12 16
3 FC UNITED OF EXPATS 7 6 16
4 PRESTIGE R-3 7 -3 9

GRUPA SPADKOWA

LP Drużyna Array Array Array
1 SANTOS 7 -8 6
2 PRZYJACIELE 7 -4 6
3 SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE 7 -8 6
4 CERVINUS 7 -22 3

II LIGA Tabela (2020z)

LP Drużyna Array Array Array
1 MICHAŁOWICE 8 40 21
2 ALRUDIDAH 7 12 18
3 RUP 7 -4 13
4 REYTAN 6 -7 9
5 NIEDOGAZOWANI 6 -1 8
6 ALTER VALKIRIA 7 -4 7
7 FC GAUGANIS 8 -13 7
8 CIĘŻKI PRZECIWNIK 6 1 7
9 TANGO WARSZAWA 6 -10 4
10 BŁĘKITNY PŁOMIEŃ 5 -14 1

III LIGA Tabela (2020z)

LP Drużyna Array Array Array
1 CHLEJSY FC 6 30 18
2 ABNEGAT 7 14 18
3 TANGO WARSZAWA 2 6 32 15
4 BIKERS TEAM 7 15 15
5 SND 6 15 13
6 RANDOM TEAM 8 2 13
7 FAITHFUL TEAM 7 -7 6
8 SPORTING WARSZAWA 6 -31 3
9 KUKLE FC 8 -30 1
10 LS RAMPA 9 -40 1
Slider
SportLiga.PL