Ostatnia kolejka pierwszej rundy rozgrywek Ekstraklasy – liga siódemek piłkarskich niemal przyniosła nam wyobrażenie jak będzie wyglądać szczyt tabeli mistrzowskiej. O ile, która drużyna trafi do której grupy było jasne już dawno temu, to rozstawienie drużyn na konkretnych miejscach w tabeli jest dość ciężkie do oceny. Sprawa przedstawia się w miarę klarownie, jeśli chodzi o grupę mistrzowską. Tu w poprzedniej kolejce WAWALIONS kontynuuje swój marsz po złoto, depcząc po drodze największego rywala do tytułu, czyli KAMSZOTY. Tymczasem nie marszem a spacerkiem przeszło się FC UNITED OF EXPATS, którzy ograli 5:0 czerwoną latarnię ligi – CERVINUS. Ostatni mecz minionego weekendu, to spotkanie SZCZĘKI SZCZĘLIWICE i SANTOS, w którym, dość niespodziewanie, zwycięstwo odnieśli ci pierwsi. Sytuacja w grupie spadkowej będzie o tyle skomplikowana, że 3 drużyny mają taki sam dorobek punktowy, a jeśli CERVINUS wygra zaległy mecz, to cała grupa będzie miała po 6 punktów. To tak, jakbyśmy zaczynali od zera. Trochę bardziej skomplikowana sytuacja jest w grupie mistrzowskiej. PRESTIGE R-3 zaczyna ze skromnym dorobkiem punktowym i tylko świetny układ innych meczów może sprawić, że staną na podium. Tymczasem FC UNITED OF EXPATS i KAMSZOTY z dorobkiem 16 punktów mają 5 punktów straty do lidera. Zgarnięcie złota natomiast zależy wyłącznie od WAWALIONS, którzy nawet mają miejsce na pomyłkę.

SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE – SANTOS 4:6 (3:2)
W przedmeczowych typowaniach, trochę lepiej wyglądała drużyna SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE, chociaż przewaga trzech oczek, w rozgrywkach takich jak amatorska liga siódemek to nic co można podciągnąć po określenie ‘lepiej’. Być może jednak uznali, że mecz będzie łatwy i na samym początku spotkania zgubili czujność. Bramka strzelona przez Majeed Awladthani (Santos) w 4’ minucie była zimnym prysznicem dla gości, którzy z minuty na minutę grali co raz lepiej. W 13’ minucie Sebastian Dziewański (Szczęki) wyrównał stan spotkania, ale tylko na kilka minut, bo Musab Alhinai (Santos) w 19’ minucie ponownie dał swojej drużynie prowadzenie. Gospodarze jednak nie odpuszczali i za sprawą Piotra Marcinkowskiego i Sławomira Bogdańskiego (obaj Szczęki) ustalili wynik do przerwy 3:2. Wszystko wydawało się iść zgodnie z przedmeczowymi oczekiwaniami. Rozgrywki na sztucznej trawie jednak czasem zaskakują. W tym przypadku zaskoczyli zawodnicy SANTOS, którzy wzięli się w garść i zaczęli odrabiać straty. Najpierw Mohamed Smile (Santos) zdołał wyrównać. Chwilę później Majeed Awladthani (Santos) zanotował drugie trafienie, dając swojej drużynie prowadzenie. SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE jednak nie odłożyli broni i w 38’ minucie udało im się wyrównać. Ostatnie 10 minut jednak należały do drużyny SANTOS, co skwitowali Musab Alhinai oraz Ali AboElezz (obaj Santos), którzy swoimi trafieniami dali gościom 3 punkty.

KAMSZOTY – WAWALIONS 0:6 (0:0)
Pojedynek KAMSZOTÓW i WAWALIONS to mecz o bardzo dużym znaczeniu dla Ekstraklasy – ligi siódemek w Warszawie. Jego znaczenie było takie, że w przypadku zwycięstwa gości, odjechaliby ‘grupie pościgowej’ na 5 punktów, natomiast KAMSZOTY mogłyby przywdziać koszulkę lidera. Pierwsza połowa była pełna walki i widowiskowych akcji – takich jakich oczekiwano od spotkania na szczycie. Obie drużyny miały jednak na względzie, o jak wysoką stawkę jest ta gra. Drużyny ambitnie walczyły i gryzły trawę… pewnie z niesmakiem bo to rozgrywki piłkarskie na sztucznej trawie, ale… Do przerwy mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron, przez kolejne 10 minut można było patrzeć na widowisko znane sprzed przerwy. Dopiero w 31’ minucie coś się zmieniło. Borys Ostapenko (Wawalions) obsłużony świetnym podaniem Aleksandera Ananchenko (Wawalions) otworzył wynik. Wtedy jeszcze nikt się nie spodziewał, że mecz zakończy się pogromem. Tymczasem, z odstępem kilku minut, goście zdobyli jeszcze drugie i trzecie trafienie. Prawdziwym koszmarem dla KAMSZOTÓW okazały się ostatnie 5 minut spotkania. Najpierw Dmytro Shuliak, później ponownie on a na koniec Bohdan Merezhuk (wszyscy Wawalions) sprawili, że mecz zakończył się wynikiem 6:0 dla obecnego lidera, który umocnił się na swojej pozycji. Teraz KAMSZOTY musza mieć bardzo podzielną uwagę, bo goniąc lidera nie mogą zapomnieć, że tu za ich plecami czają się FC UNITED OF EXPATS, którzy również mają chrapkę na wyższą lokatę.

CERVINUS – FC UNITED OF EXPATS0:5 (0:3)
Na pierwszy rzut oka, wynik mógłby sugerować, że był to walkower. Wprawdzie mecz się odbył, a takie stwierdzenie nie jest do końca nietrafne, bo zawodnicy CERVINUSA w zasadzie przeszli obok meczu, mimo, ze stać ich na podjęcie walki, co niejednokrotnie udowadniali, a przecież to nie jest ich pierwszy raz w rozgrywkach takich jak amatorska liga siódemek piłkarskich. Tutaj jednak byli dalecy od udowadniania czegokolwiek, bo już po 5 minutach, za sprawą Michała Tarnogrodzkiego oraz Azamata Qutpiddinova (obaj Expats) było już 2:0 dla gości. Jeszcze przed przerwą Omar Atzori (Expats) dołożył jedno trafienie i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:3. Po przerwie, mając mecz pod pełną kontrolą, ‘Expaci’ dołożyli jeszcze dwa trafienia. Mimo, że Krzysztof Limanowski (Cervinus) dwoił się i troił w bramce CERVINUSA, klęska była nieunikniona. Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla FC UNITED OF EXPATS, i należałoby powiedzieć, że był to łagodny wymiar kary.