8 kolejka II ligi siódemek w Warszawie trochę namieszała w tabeli. Przede wszystkim, jeden z ważniejszych wyników, to remis 1:1 NIEDOGAZOWANYCH z RUP. Jest to o tyle istotne, że ci pierwsi w zasadzie nie mają już o co walczyć, ale RUP potrzebuje punktów jak wody, by nie wypaść z ‘grupy pościgowej’. Tymczasem strata punktów, bo tak należy rozumieć ten wynik, sprawia, że mają już nie 3 a 6 punktów straty do drugiego miejsca w tabeli i na 2 kolejki przed końcem sezonu, szansa na nie jest już zależna wyłącznie od nich. Tym bardziej, że ALRUDIDAH swój mecz wygrali. Swój mecz wygrała również drużyna REYTAN dzięki czemu pozostaje w walce o podium. II liga na sztucznej trawie pozwoliła nam w tej kolejce obejrzeć także nie do końca ciekawe, ale za to widowiskowe i pełne bramek spotkanie pomiędzy FC GAUGANIS a MICHAŁOWICAMI, w którym padło aż 9 bramek.

FC GAUGANIS – MICHAŁOWICE 1:8 (1:2)
Spotkanie tych drużyn przebiegło pod pełną kontrolą gości. Co prawda, wynik do przerwy mógł sugerować, że mecz był wyrównany, bo 1:2 może być wstępem do każdego rezultatu, to jednak rzeczywistość okazała się inna. To jest dość typowe dla rozgrywek takich jak amatorska liga siódemek, że dwie połowy tego samego meczu wyglądają kompletnie inaczej. MICHAŁOWICE od początku drugiej odsłony ruszyli do ataku, nie pozostawiając swoim przeciwnikom najmniejszych złudzeń, że coś w tym meczu ugrają. Goście przeprowadzali kolejne, składne akcje, a FC GAUGANIS tylko obserwowali jak wynik na tablicy się zwiększa. Liga siódemek na sztucznej trawie często ma takie mecze, w których pada dużo bramek, ale nie jest takie częste, że jedna ze stron jest zupełnie bezradna. Najprostszym przepisem na bezradność jest brak skupienia i pomysłu na grę i z tego przepisu skorzystali gospodarze. Ostatecznie mecz zakończył się pogromem i MICHAŁOWICE wygrali wysoko, bo aż 8:1.

NIEDOGAZOWANI – RUP 1:1 (1:1)
W przedmeczowych oczekiwaniach, mecz wydawał się mieć jednego faworyta i byli nim zawodnicy RUP. Amatorska liga siódemek jednak często nas zaskakuje, a w tym meczu, NIEDOGAZOWANI wcale nie byli tacy, niedogazowani. Mecz już od samego początku był rozgrywany w szybkim tempie, a strony wymieniały się ciosami. Już w 6’ minucie Artem Dulenczuk (RUP) zdobył bramkę, po świetnym podaniu Tarasa Puzko (RUP). Liczba 13 dla jednych jest szczęśliwa, dla innych pechowa i tak też było w przypadku tego meczu. W 13’ minucie Konrad Kociszewski (Niedogazowani) wyrównał stan spotkania i wszystko zaczęło się od początku. Jak się później okazało, określenie ‘od początku’ nie było dość trafne, bo jeśli chodzi o cyfry, to poza tym, że doszło parę żółtych kartek, wynik się nie zmienił. Pozostając w tematyce cyferek i liczb, taki rezultat będzie się odbijał zawodnikom RUP czkawką do końca sezonu. Strata dwóch, ważnych punktów, nie tylko przekreśliła ich szanse na srebro, ale również sprawiła, że znaleźli się w zasięgu REYTANA, którzy jeśli wygrają zaległy mecz, będą mieli tylko punkt straty do RUP. Humory poprawiać im może jedynie to, że mają zdecydowanie łatwiejszy terminarz niż ich kontrkandydaci do podium.

REYTAN – TANGO WARSZAWA 4:2 (4:1)
Przed tym spotkaniem oczekiwania od obu ekip były jasne. REYTAN musi wygrać, żeby utrzymać się w walce o podium, a TANGO WARSZAWA musi zdobyć punkty, żeby oddalić widmo występów w tej samej grupie co ich druga ekipa, czyli III liga piłkarska na sztucznej trawie. Widmo jednak zdawało się być co raz wyraźniejsze, po tym jak w 2’ minucie Tomasz Cieślak (Reytan) trafił na 1:0 a pięć minut później Paweł Seluk (Reytan) zwiększył przewagę do dwóch trafień. Minutę. Tyle utrzymywała się nadzieja TANGO WARSZAWA na korzystny rezultat, po tym jak Miłosz Lubas (Tango) zdobył kontaktową bramkę. Minutę, bo chwilę później Yaro Protsiv (Reytan) zwiększył prowadzenie do 3:1, a że REYTAN lubi strzelać co 5 minut, pięć minut później na 4:1 trafił Joan Coromina (Reytan) i takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron, REYTAN kontrolował spotkanie, chociaż ich przeciwnicy zmienili strategię i umocnili swoje szyki obronne. Wydawało się, że nowa taktyka się lepiej spisuje, bo nie dopuszczali do straty bramki, a w 36’ minucie udało im się nawet zmienić wynik na 4:2. Był to jednak impuls do ogarnięcia się dla zawodników gospodarzy i do końca meczu żadna ze stron już wyniku nie zmieniła. Rezultat jest korzystny dla ekipy REYTAN, bo pozwala im zachować realne szanse na podium… tyle tylko, że terminarz mają dość ciężki.

ALTER VALKIRIA – ALRUDIDAH 2:3 (1:0)
8 kolejka. Amatorska liga siódemek piłkarskich przedstawiana jako partia gry w karty wyglądałaby tak. ALRUDIDAH na musiku. ALTER VALKIRIA nie musi, tylko może. Gospodarze wyciągają asa a gościom brakuje pomysłu i dobrych kart, żeby cokolwiek zmienić. Pierwsza runda gry i mamy wynik 1:0. Zawodnicy ALRUDIDAH zastanawiają się, jak wybrnąć z tej sytuacji, bo ta sytuacja może sprawić, że złoto może się znaleźć poza zasięgiem. Zmiana taktyki, karty przetasowane, gramy dalej. Obie ekipy mieszają, dobierają karty, zmieniają strategię. Ostatnie chwile partii. Zawodnicy obu drużyn siedzą naprzeciw siebie i zastanawiają się, czy karty jakie mają wystarczą, by wygrać. Pierwsi gospodarze. Na stół wykładają ‘parę’. Słaba karta, tylko dwójeczka to może być za mało dla przeciwników. ALRUDIDAH z uśmiechem rzuca karty na stół. Trójka! Jak wiadomo, para to mniej niż trójka i z wynikiem 2:3 goście zdobywają komplet punktów. Dzięki temu, przy wygraniu zaległego spotkania, mając tyle samo rozegranych meczów co obecny lider, będę mieli również tyle samo punktów i mają realne szanse na końcowe zwycięstwo w rozgrywkach jakimi jest II liga siódemek.