Amatorska III liga siódemek piłkarskich przyniosła nam pewne zmiany w tabeli lub znacząco przybliżyła nas do tych zmian. Przede wszystkim odbył się ważny mecz pomiędzy ABNEGATEM a BIKERS TEAM. Obie drużyny niezmiennie są w walce o podium w końcowym rozrachunku, a przed tą kolejką, w nieco lepszej sytuacji była ekipa ABNEGAT. Przy jednym spotkaniu więcej niż obecny lider, CHLEJSY FC,mieli tyle samo punktów. Zwycięstwo z BIKERS TEAM sprawiłoby, że w przypadku zwycięstwa lidera, obie ekipy miały by tyle samo punktów. BIKERS TEAM jednak pokazali zęby w tym meczu i po zwycięstwie 5:1 utrzymują się w ‘grupie pościgowej’ natomiast w przypadku zwycięstwa lidera w zaległym meczu, ABNEGAT będzie musiał odrabiać trzypunktową stratę. Również TANGO WARSZAWA 2 nie oddaliło się punktowo od lidera, po tym jak KUKLE FC nie stawili się na boisku. III Liga piłkarska siódemek ma wyjątkowo ciasny środek tabeli, w którym nie sposób typować kto wygra a kto straci punkty. Tak też było w tym przypadku. RANDOM TEAM pokonał SPORTING WARSZAWA 4:2 po zaciętym i wyrównanym meczu, a SND nie pozostawiło złudzeń FAITHFUL TEAM pokonując ich aż 5:1. W tej grupie połowa drużyn ma matematyczne szanse na mistrzostwo, a połowa raczej nie ma o czym marzyć. Chociaż, to jest liga siódemek na sztucznej trawie i dopóki piłka w grze, wszystko się może zdarzyć.

ABNEGAT – BIKERS TEAM 1:5 (0:0)
Spotkanie ABNEGATA z BIKERS TEAM miało duże znaczenie dla obu ekip. Gospodarze zdobywając trzy punkty sprawiliby, że III liga siódemek piłkarskich miała by na górze tabeli dwie drużyny z takim samym dorobkiem punktowym. Goście natomiast, potrzebowali punktów, by nie wypaść z walki o podium czy nawet z walki o mistrzostwo. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Obie ekipy grały dość asekuracyjnie, ale jeśli należałoby wskazać stronę przeważającą, to byli to goście, którzy mieli kilka niewykorzystanych okazji. W drugiej odsłonie obie ekipy otworzyły się, co po prawie 10 minutach przyniosło efekty i w 28’ minucie Łukasz Kazana (Abnegat) otworzył worek z bramkami Niestety dla gospodarzy, otworzył zły worek, a bramka która strzelił znalazła się tam przez pomyłkę. Oczywiście pomyłką nie było samo trafienie, ale fakt, że w worku pozostały wyłącznie bramki ich przeciwników. Za sprawą Myślińskiego (Bikers Team) już w 32’ minucie było 1:1 i jak się później okazało, to był początek końca marzeń ABNEGATA o korzystnym wyniku. Ostatnie 10 minut meczu okazało się dla nich koszmarem, bo goście zdołali ustalić końcowy wynik na 1:5, dzięki czemu BIKERS TEAM pozostaje w grze, a końcowa pozycja ABNEGATA nie zależy już wyłącznie od nich.

RANDOM TEAM – SPORTING WARSZAWA 4:2 (2:1)
Spotkanie pomiędzy tymi ekipami to mecz dwóch ambitnych drużyn, które jednak w tym sezonie nie mają szans na walkę o podium. RANDOM TEAM musieliby liczyć, że trzy drużyny nad nimi, które mają jeszcze 3-4 mecze do rozegrania, nie zdobędą nawet punktu, co w rozgrywkach takich jak piłkarska liga siódemek raczej jest mało prawdopodobne. SPORTING WARSZAWA natomiast musiałby wygrać 4 mecze i również liczyć na brak punktów u rywali wyżej, żeby wejść na podium. Przez pierwsze 10 minut wynik się nie zmieniał, chociaż stroną przeważającą zdecydowanie byli gospodarze. W 13’ minucie Bartosz Laskowski (Random Team) otworzył wynik, trafiając na 1:0. Ponownie, co jest częste dla rozgrywek takich jak liga siódemek, na sztucznej trawie mogliśmy obserwować trochę walki, trochę szachów. W 23’ minucie Wojciech Kuśmierowski (Sporting Warszawa) wyrównał stan spotkania, ale Piotr Gołębiewski (Random Team), tuż przed końcem połowy dał swojej drużynie prowadzenie. Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej i też zakończyła się podobnym wynikiem, dzięki czemu końcowy rezultat 4:2.

FAITHFUL TEAM – SND 1:5 (0:1)
W meczu pomiędzy FAITHFUL TEAM a SND, wszystkie znaki wskazywały na to, że to goście będą stroną dominującą. Potrzebowali punktów, żeby pozostać w walce o podium, byli teoretycznie drużyną lepszą a ich przeciwnicy prezentowali ostatnio gorszą formę. Amatorska liga siódemek rządzi się jednak swoimi prawami i udowodnione to było przez pierwsze 20 minut meczu. Goście razili nieskutecznością i brakiem konsekwencji w rozgrywaniu kolejnych akcji. FAITHFUL TEAM jednak nie potrafili tego wykorzystać. W 20 minucie Kacper Woźniak (SND) trafił do siatki i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla SND. W przerwie goście chyba trochę ze sobą ‘porozmawiali’ i można mieć pewność, że padały słowa takie jak: „Panowie, co my robimy?”, „Jesteśmy lepsi”. W drugiej odsłonie SND wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i rzadko dawali przeciwnikom dojść do słowa. Ostatnie 10 minut meczu to zupełna dominacja gości, którzy trafiali do siatki raz za razem. Ostatecznie, zadowoleni z wyniku 5:0 myśleli już o końcu meczu i zagapili się, gdy Łukasz Pieniążek (Faithful Team) zdobył honorowe trafienie dla swojej ekipy. Mecz zakończył się wynikiem 1:5 i zgodnie z przedmeczowymi oczekiwaniami, FAITHFUL TEAM zebrali cenne doświadczenie a SND pozostaje w walce o podium.