Za nami szósta kolejka sezonu zima 2020 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy komplet spotkań. Drużyny łącznie zdobyły 37 bramek, a sędziowie pokazali trzy żółte kartki. W pierwszym pojedynku mieliśmy mecz na szczycie. Wawalions podejmowali Fc United of Expats i dość łatwo poradzili sobie z rywalem. W drugim pojedynku Prestige R-3 okazał się lepszy od Santosa. Trzecie starcie, to pojedynek Przyjaciół z Cervinusem. Po meczu z pierwszych punktów w tym sezonie cieszyli się gospodarze. Na zakończenie kolejki Kamszoty nie dały większych szans Szczękom Szczęśliwice. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.sportliga.pl.

W pierwszym spotkaniu tej kolejki obejrzeliśmy mecz na szczycie. Wawalions podejmowali Fc United of Expats. Obie drużyny od początku sezony szły jak burza i przed tym pojedynkiem miały po komplecie punktów. Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już po ośmiu minutach prowadzili dwoma golami. Goście nie rezygnowali i po kwadransie gry udało im się zdobyć bramkę kontaktową. Mimo wielu okazji w pierwszej połowie, taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron gościom szybko udało się doprowadzić do remisu i mecz zaczynał nam się od nowa. Ostatni kwadrans meczu należał już tylko do gospodarzy, którzy wbili przeciwnikom kolejnych pięć bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Wawalions 7:2 Fc United of Expats.

W drugim pojedynku dla odmiany spotkały się ekipy z dolnej części tabeli. Prestige R-3 podejmował Santosa. Przed meczem obie drużyny miały po jednym zwycięstwie na koncie i ciężko było wskazać faworyta. Spotkanie świetnie pod siebie ułożyli gospodarze, którzy po dziesięciu minutach prowadzili już trzema golami i można było pomyśleć, że rozbiją przeciwnika. Ten jednak nie rezygnował i mimo, że dość późno to zrobił, ale w końcówce pierwszej połowy zdołał złapać kontakt z rywalem i na przerwę schodził z jedno bramkową stratą. Po zmianie stron gościom udało się dość szybko wyrównać i mecz rozpoczynał nam się od nowa. Kilka minut później gospodarze znów wyszli na prowadzenie, a w przeciągu dziesięciu minut udało się im odskoczyć na kolejne trzy bramki. Goście w końcówce zdołali jeszcze raz się wpisać na listę strzelców, ale na więcej nie starczyło już czasu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Prestige R-3 7:4 Santos.

W trzecim pojedynku spotkały się drużyny zamykające ligową tabelę, Przyjaciele podejmowali Cervinusa. Gospodarze, aktualni mistrzowie, grają poniżej swoich możliwości, goście też nie pokazują pełni swoich umiejętności i na pewno pozycje które zajmują są nie małym zaskoczeniem. Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w pierwszej swojej akcji wyszli na prowadzenie. Gościom dopiero po kwadransie gry udało się doprowadzić do remisu, lecz trzy minuty później znów mieli bramkę straty. Na cztery minuty przed końcem ponownie mieliśmy remis, ale minutę później gospodarze znów prowadzili. Do przerwy więcej goli nie zobaczyliśmy. Po zmianie stron Przyjaciele wyregulowali celowniki i w piętnaście minut odskoczyli przeciwnikom na pięć bramek. Kolejne trafienia obejrzeliśmy w ostatnich stu dwudziestu sekundach spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Przyjaciele 9:3 Cervinus.

Ostatnim pojedynkiem tej kolejki było spotkanie Kamszotów ze Szczękami Szczęśliwice. Gospodarze idą jak burza, goście po ostatniej porażce chcieli się zrehabilitować. Spotkanie doskonale rozpoczęli faworyci, którzy już po pięciu minutach prowadzili dwoma bramkami i już w tym momencie można było się spodziewać, że goście będą musieli zagrać na sto dwadzieścia procent swoich możliwości, jeśli chcą w tym meczu osiągnąć korzystny wynik. Do przerwy jednak więcej goli już nie obejrzeliśmy. Po zmianie stron strzelali także tylko gospodarze. Wbili kolejne trzy bramki i ich piąte zwycięstwo z rzędu stawało się faktem. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Kamszoty 5:0 Szczęki Szczęśliwice.