Za nami szósta kolejka sezonu zima 2020 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy trzy spotkania. Drużyny łącznie zdobyły 27 bramek, a sędziowie pokazali siedem żółtych i jedną czerwoną kartkę. W pierwszym pojedynku Rup niespodziewanie został rozbity przez Ciężkiego Przeciwnika. W drugim pojedynku Alter Valkiria sprawiła niespodziankę i odprawiła z kwitkiem Fc Gauganis. Na zakończenie kolejki w meczu na szczycie Alrudidah wysoko uległ Michałowicom. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.sportliga.pl.

W pierwszym pojedynku Rup podejmował Ciężkiego Przeciwnika. Patrząc na tabelę ligową przed tym spotkaniem, faworytem pojedynku byli gospodarze. Na pierwsze trafienie długo musieliśmy czekać, a to padło dopiero po kwadransie gry dla gości, a cztery minuty później prowadzili już dwoma golami. Do przerwy więcej goli już nie padło. Po zmianie stron oglądaliśmy festiwal strzelecki gości. Wbili oni przeciwnikom kolejnych sześć goli i niespodzianka stała się faktem. Goście zagrali doskonałe spotkanie i w pełni zasłużenie zgarnęli komplet punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Rup 0:8 Ciężki Przeciwnik.

W drugim pojedynku tej kolejki Alter Valkiria podejmowała Fc Gauganis. Gospodarze nie najlepiej rozpoczęli ten sezon i jak do tej pory zgromadzili tylko punkt na swoim koncie. Goście lepiej sobie radzą i mają przewagę sześciu oczek. Spotkanie jednak lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w piątej minucie wyszli na prowadzenie. Gościom siedem minut później udało się doprowadzić do remisu i mecz rozpoczynał się od nowa. Końcówka pierwszej połowy jednak należała do gospodarzy, którzy zdołali strzelić kolejne dwie bramki. Po zmianie strona, z wysokiego „C”, grę rozpoczęła Alter Valkiria, która szybko podwyższyła swoje prowadzenie. Goście kilka minut później zdobyli swoją kolejną bramkę i mieli już tylko stratę dwóch do przeciwnika. W końcówce znów gospodarze wpisali się na listę strzelców i można powiedzieć, że niespodzianka stałą się faktem. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Alter Valkiria 5:2 Fc Gauganis.

Ostatnim meczem tej kolejki było starcie na szczycie. Wicelider Alrudidah podejmował lidera Michałowice. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości, którzy jako pierwsi wyszli na prowadzenie, ale dwie minuty później gospodarze zdołali wyrównać. Pięć minut później ponownie goście prowadzili, lecz odpowiedź przeciwników była jeszcze szybsza, bo po sześćdziesięciu sekundach wyrównali. Goście nie zwalniali tempa i kilka minut po raz trzeci wyszli na prowadzenie, a wynik do przerwy już się nie zmienił. Po zmianie stron gospodarze zaprzepaścili szansę na zwycięstwo w tym meczu. Tuż na początku drugiej połowy, nierozważne zachowanie jednego z zawodników Alrudidah, który otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i gospodarze go końca spotkania musieli grać jednego mniej. To doskonale wykorzystali goście, którzy co i raz nękali bramkarza przeciwników wbijając mu kolejnych siedem bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Alrudidah 2:10 Michałowice.