Za nami szósta kolejka sezonu zima 2020 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy dwa spotkania. Drużyny łącznie zdobyły 16 bramek, a sędziowie pokazali pięć żółtych i dwie czerwone kartki. W pierwszym pojedynku Snd w końcówce meczu uległo Chlejsom Fc. Natomiast w drugim pojedynku Abnegat strzelił jedną bramkę więcej niż Kukla Fc. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.sportliga.pl.

W pierwszym pojedynku tej kolejki Snd podejmowali Chlejsy Fc. Obie drużyny w tym sezonie jeszcze nie przegrały, więc spotkanie zapowiadało się doskonale. Świetnie zawody rozpoczęli goście, którzy już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie. Na kolejne gole długo musieliśmy czekać. Kolejna bramka, tym razem wyrównująca padła dopiero w siedemnastej minucie. Tuż przed przerwą gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie i na przerwę schodzili z przewagą jeden bramki. Po zmianie stron Snd szybko podwyższyło i wydawało się, że mają spotkanie pod kontrolą. Goście jednak dwie minuty później zdobyli bramkę kontaktową i zaczęła się nerwowa gra z obu stron. Na osiem minut przed końcem spotkania, drużyny dostały po czerwonej kartce i do końca meczu grali jednego mniej. Więcej miejsca na boisku wykorzystali goście, którzy na trzy minuty przed końcem spotkania zdołali doprowadzić do remisu. Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, w ostatniej minucie spotkania goście wyprowadzili zabójczą kontrę i tym samym zapewnili sobie komplet punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Snd 3:4 Chlejsy Fc.

W drugim pojedynku tej kolejki spotkali się starzy znajomi. Można było ten mecz nazwać małymi derbami. Abnegat podejmował Kukle Fc. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, ale goście momentalnie odpowiedzieli i po dziesięciu minutach gry mieliśmy remis. Siedem minut później, ku zaskoczeniu zebranych kibiców, na prowadzenie wyszli goście i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze. Już po sześćdziesięciu sekundach drugiej odsłony zdołali doprowadzić do remisu, a pięć minut później prowadzili już dwoma golami. Goście długo walczyli i dopiero dwanaście minut później udało im się zdobyć bramkę kontaktową, ale Abnegat momentalnie odpowiedział i ponownie miał dwie bramki zapasu. Kukle Fc jeszcze w końcówce się zerwali do ataków i zmniejszyli dystans do przeciwnika, ale na więcej zabrakło już im czasu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Abnegat 5:4 Kukle Fc.