Za nami piąta kolejka sezonu zima 2020 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy tylko dwa spotkania. Drużyny łącznie zdobyły 14 bramek, a sędziowie pokazali trzy żółte i jedną czerwoną kartkę. W pierwszym pojedynku Przyjaciele podejmowali Prestige R-3 i po raz kolejny z boiska zeszli pokonani. W drugim pojedynku Kamszoty bez większych problemów odprawiły z kwitkiem Cervinusa. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.sportliga.pl.

W pierwszym spotkaniu tej kolejki Przyjaciele podejmowali Prestige R-3. Obie ekipy w tym sezonie grają poniżej oczekiwań i przed tą kolejką jako jedyne nie miały jeszcze punktów na swoim koncie. Nadarzała się więc doskonała okazja, aby zdobyć pierwsze punkty. Na pierwsze trafienie musieliśmy długo czekać. Wynik spotkania po kwadransie gry otworzyli goście i taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron Przyjaciele szybko doprowadzili do remisu i mecz rozpoczynał się od nowa. Kolejne minuty to przewaga gości, którzy w trzy minut przesądzili o wyniku tego pojedynku, gdyż wbili przeciwnikom kolejne trzy bramki. Pomógł im też fakt, że gospodarze kilka minut później otrzymali czerwoną kartkę i mecz kończyli w osłabieniu. Mimo, że Przyjaciele grali jednego mniej, potrafili jeszcze w końcówce zaskoczyć przeciwnika i strzelić jeszcze jedną bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Przyjaciele 2:4 Prestige R-3.

W drugim pojedynku tej kolejki Kamszoty podejmowały Cervinusa. Zdecydowanym faworytem tego starcia byli gospodarze, którzy udowodnili to już na początku spotkania szybko otwierając wynik. Kolejne minuty to ciągły napór Kamszotów, którzy po kwadransie gry prowadzili już trzema golami, a tuż przed przerwą zdobyli kolejnego i można było pomyśleć, że jest po meczu. Drugą połowę doskonale rozpoczął Cervinus, który zdobył swoją pierwszą bramkę, ale odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa i goście nadal mieli stratę czterech bramek. Na dziesięć minut przed końcem pojedynku Kamszoty dołożyli kolejnego gola i wiadomo już było, że tylko kataklizm mógłby zabrać im komplet punktów. Goście jeszcze w końcówce zerwali się do ataku, ale udało im się zmniejszyć wynik porażki tylko o jeszcze jednego gola. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Kamszoty 6:2 Cervinus.