Za nami piąta kolejka sezonu zima 2020 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy cztery spotkania. Drużyny łącznie zdobyły 19 bramek, a sędziowie pokazali pięć żółtych kartek. W pierwszym pojedynku Niedogazowani ulegli Fc Gauganis. W drugim pojedynku lepszy okazał się Rup od Błękitnego Płomienia. Trzecie spotkanie również było niezwykle wyrównane, a Alter Valkiria uległa Reytanowi. Na zakończenie kolejki Michałowice rozbiły Ciężkiego Przeciwnika. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.sportliga.pl.

W pierwszym pojedynku tej kolejki Niedogazowani podejmowali Fc Gauganis. Niedogazowani jeszcze nie przegrali w tej rundzie, natomiast Fc Gauganis mieli o trzy punkty mniej od przeciwnika, mecz więc zapowiadał się doskonale. Początek należał do Fc Gauganis, którzy bardzo szybko otworzyli wynik tego starcia. Dalsze minuty były niezwykle zacięte i wyrównane, ale do końca pierwszej połowy więcej bramek nie obejrzeliśmy. Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał i mimo okazji na kolejne gole musieliśmy czekać do końcówki spotkania. Na osiem minut przed końcem pojedynku gospodarzom udało się doprowadzić do remisu, ale sto dwadzieścia sekund później goście ponownie wyszli na prowadzenie. Więcej goli już nie zobaczyliśmy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Niedogazowani 1:2 Fc Gauganis.

W drugim pojedynku Rup podejmował Błękitny Płomień. Debiutujący gospodarze od początku sezonu pokazują dobry futbol. Goście natomiast nie mogą złapać swojego rytmu. Mecz jednak doskonale rozpoczął się dla gości, którzy już w swojej pierwszej akcji wyszli na prowadzenie. To zapowiadało nam, że obejrzymy doskonałe zawody. Niestety z dużej chmury mały deszcz i więcej goli w pierwszej połowie już nie zobaczyliśmy, mimo, że obie drużyny miały swoje szanse. Po zmianie stron drużyny również nie rozpieszczały widzów i długo musieliśmy czekać na kolejne trafienia. Te padały już tylko dla gospodarzy w samej końcówce meczu. Gospodarze w sto dwadzieścia sekund przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Rup 3:1 Błękitny Płomień.

Trzecim pojedynkiem tej kolejki było spotkanie Alter Valkirii z Reytanem. Przed tym spotkaniem różnica między drużynami wynosiła dwa oczka. Można było się spodziewać, że będzie to dość wyrównane starcie i tak naprawdę ciężko wskazać było faworyta. Spotkanie dosyć szybko otworzyli goście, bo już w piątej minucie. Niestety kolejne minuty były takie same, jak w rozegranych już dwóch innych meczach ligi, że do przerwy więcej bramek już nie padło. Po zmianie stron również drużyny nas nie rozpieszczały golami. Te, tak jak i we wcześniejszych meczach, padały w końcówce pojedynku. Po dwunastu minutach gry w drugiej połowie, gospodarzom wreszcie udało się wyrównać. Jednak na siedem minut przed końcem meczu Reytan zdołał wyjść ponownie na prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Alter Valkiria 1:2 Reytan.

Ostatnim pojedynkiem tej kolejki było spotkanie Michałowic z Ciężkim Przeciwnikiem. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli gospodarze i patrząc na wcześniej rozegrane mecze, tutaj mogliśmy spodziewać się większej ilości bramek. Spotkanie już w trzeciej minucie otworzyli gospodarze i to zapowiadało nam dobre zawody. Osiem minut później goście doprowadzili do remisu, ale dwie minuty później znów przegrywali. Po kolejnych pięciu minutach gospodarze wbili przeciwnikom kolejną bramkę i mieli już dwie przewagi. Na dwie minut przed końcem pierwszej połowy goście zdołali strzelić bramkę kontaktową, ale tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę, gospodarze ponownie wyszli na dwu bramkowe prowadzenie. Po zmianie stron strzelali już tylko zawodnicy Michałowic. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Michałowice 7:2 Ciężki Przeciwnik.