Za nami czwarta kolejka sezonu zima 2020 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy trzy spotkania. Drużyny łącznie zdobyły 32 bramki, a sędziowie pokazali dwie żółte i jedną czerwoną kartkę. W pierwszym pojedynku drużyny urządziły sobie istne strzelania, a na koniec lepsze okazały się Kamszoty, które ograły Santosa. W drugim meczu Szczęki Szczęśliwice długo nie miały pomysłu na przeciwnika i ostatecznie ulegli Wawalions. Ostatnim pojedynkiem tej kolejki było starcie mistrzów. Aktualny, Przyjaciele, podejmował poprzedniego czyli Fc United of Expats. Przyjaciele po raz kolejny zeszli z boiska pokonani i to Fc United of Expats cieszył się z trzech punktów.. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.sportliga.pl.

W pierwszym spotkaniu tej kolejki Kamszoty podejmowały Santosa. Obie ekipy od początku sezonu pokazują dobry futbol więc spotkanie zapowiadało się doskonale. Mecz doskonale rozpoczął się dla Santosa, który po stu dwudziestu sekundach prowadził już jedną bramką. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać i po siedmiu minutach gry, to Kamszoty prowadziły jedną bramką. Kilka minut później Santos zdołał wyrównać i mecz zaczynał się od nowa. Gospodarze, jednak nie zamierzali poprzestawać i wbili przeciwnikom kolejne dwa gole i na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą. Po zmianie stron Kamszoty dalej strzelały, a rozpoczęli to już minutę po rozpoczęciu drugiej odsłony. Santos starał się odgryzać i wreszcie udało im się strzelić, lecz strata była jeszcze duża. W końcówce pojedynku drużyny urządziły sobie strzelanie naprzemiennie. Gospodarze dołożyli jeszcze trzy gole, goście natomiast dwa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Kamszoty 9:5 Santos.

W drugim pojedynku tej kolejki Szczęki Szczęśliwice podejmowali Wawalions. Obie drużyny przed tym spotkaniem miały po sześć punktów na swoim koncie. Zwycięzca mógł odskoczyć przeciwnikowi w ligowej tabeli. Spotkanie doskonale rozpoczęli Wawalions, którzy po dwóch minutach prowadzili już jedną bramką. Kolejne minuty to ciągła walka na boisku. Częściej przy piłce byli goście i to oni byli stroną przeważającą, ale następnego gola obejrzeliśmy dopiero w końcówce pierwszej połowy. Po zmianie stron Wawalions drugą część zaczęli tak jak pierwszą od szybko zdobytej bramki. Dopiero wtedy Szczęki Szczęśliwice zaczęły grać lepiej w piłkę. Szybko udało im się im się nawiązać z przeciwnikiem kontakt i brakowało im już tylko jednej bramki. Niestety szansę na korzystny wynik pokrzyżowała im czerwona kartka dla golkipera i ostatnie dziesięć minut musieli grać jednego mniej. Wawalions nie zwykli marnować takich okazji i wbili przeciwnikom kolejne trzy bramki. Szczęki Szczęśliwice co prawda dołożyły jeszcze jedną bramkę, ale to było za mało na korzystny wynik. Nie mniej należy pogratulować gospodarzom postawy, zaangażowania i walki do samego końca, bo nie łatwo gra się jednego mniej. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Szczęki Szczęśliwice 3:6 Wawalions

W trzecim pojedynku aktualni mistrzowie Przyjaciele podejmowali jedną z najbardziej utytułowanych drużyny, byłych mistrzów Fc United of Expats. Gospodarze fatalnie weszli w nowy sezon. Trzy porażki z rzędu nie przystoją aktualnym mistrzom ligi. Był to więc dobry moment by złapać jakieś punkty. Niestety zadanie było niezwykle trudne, gdyż Fc United of Expats w tym sezonie idą jak burza. Po trzech meczach komplet punktów i na pewno będą chcieli utrzymać swoją passę. Nie inaczej było w meczu. Szybko strzelone dwa gole już ustawiły wydarzenia na boisku. W końcówce pierwszej połowy dołożyli jeszcze dwa i na przerwę schodzili z zapasem aż czterech goli. Po zmianie stron mogłoby się wydawać, że wystarczy dobić przeciwnika i będzie po meczu. Przyjaciele jednak stanęli na wysokości zadania. Ruszyli mocno do ataków i w ciągu tylko ośmiu minut zdołali doprowadzić do remisu. Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, w ostatnich sekundach spotkania Fc United of Expats zdołali zadać decydujący cios i to oni zgarnęli kolejne trzy punkty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Przyjaciele 4:5 Fc United of Expats.