Za nami czwarta kolejka sezonu zima 2020 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy pięć spotkań. Drużyny łącznie zdobyły 34 bramki, a sędziowie pokazali pięć żółtych kartek. W pierwszym pojedynku Michałowice podejmowały Błękitny Płomień i okazały się lepsze. W drugim starciu Ciężki Przeciwnik musiał uznać wyższość Alrudidah. W trzecim pojedynku tej kolejki Rup okazał się skuteczniejszy od Reytana. Czwartym starciem był pojedynek Tango Warszawa z Fc Gauganis i tu lepsi okazali się gospodarze. Na zakończenie kolejki Alter Valkiria okazała się słabsza od Niedogazowanych. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.sportliga.pl.

W pierwszym pojedynku tej kolejki Michałowice podejmowały Błękitny Płomień. Spotkanie od samego początku było zacięte i wyrównane. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, ale chwilę później goście zdołali wyrównać. Trzy minuty później Błękitny Płomień był już na prowadzeniu, lecz odpowiedź Michałowic była natychmiastowa i mecz zaczynał się od początku. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron Michałowice dość szybko zdobyli kolejnego gola i odskoczyli przeciwnikowi na dwie bramki. Błękitny Płomień nie zamierzał jednak składać broni i ruszył do odrabiania strat i pięć minut później ponownie mieliśmy remis. Skuteczniejsi jednak w końcówce spotkania okazali się gospodarze i wbili jeszcze dwa gole. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Michałowice 6:4 Błękitny Płomień.

W kolejnym pojedynku Ciężki Przeciwnik podejmował Alrudidah. Patrząc na ligową tabelę, faworytem tego pojedynku byli goście, którzy przed tą kolejką mieli komplet punktów. Spotkanie jednak fantastycznie zaczęło się dla gospodarzy, którzy w pierwszej swojej akcji wyszli na prowadzenie, a pięć minut później prowadzili już dwoma bramkami. Goście jednak nie zamierzali łatwo odpuszczać i kilka minut później zdołali strzelić bramkę kontaktową. Kolejne minuty to wymiana ciosów, a bramkę na remis obejrzeliśmy dopiero w końcówce pierwszej odsłony. Drugą połowię więc zaczynaliśmy od zera i nadal każdy mógł wygrać. Ta część pojedynku należała już tylko do Alrudidah, którym udało się zdobyć dwa gole i jak się później okazało, były to trafienia na wagę trzech punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Ciężki Przeciwnik 2:4 Alrudidah.

Trzecim pojedynkiem tej kolejki było starcie Rup i Reytana. Było to niezwykle zacięte i wyrównane spotkanie. Mecz otworzyli gospodarze w jedenastej minucie. Mimo okazji z jednej jak i drugiej strony więcej goli w pierwszej odsłonie już nie obejrzeliśmy. Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał. Sporo walki, głównie w środku pola, a goli nie było. Drużyny obudziły się dopiero w ostatnich czterech minutach spotkania. Najpierw Rup dołożył dwa gole, a Reytan w ostatnich sekundach spotkania zdołał strzelić bramkę honorową. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Rup 3:1 Reytan.

Przedostatnim spotkaniem tej kolejki było starcie Tango Warszawa z Fc Gauganis. Patrząc na ligową tabelę, faworyta należało upatrywać w gościach. Mecz także doskonale się dla nich zaczął i już po kwadransie gry prowadzili trzema golami i można było przypuszczać, że będzie to łatwy spacerek. Gospodarze w końcówce pierwszej połowy zdołali wreszcie trafić i druga cześć zapowiadała się doskonale. Po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze. W ciągu trzech minut zdołali wyjść na prowadzenie i nie zamierzali na tym poprzestać. Kolejną bramkę zdobyli na sześć minut przed końcem spotkania i ich zwycięstwo było co raz bliżej. W końcówce zerwali się jeszcze goście, ale było już za późno. Tango Warszawa drugą połową odmieniło losy spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Tango Warszawa 5:4 Fc Gauganis.

Ostatnim pojedynkiem tej kolejki było spotkanie Alter Valkirii z Niedogazowanymi. Gospodarze po awansie nie mogą odnaleźć swojego rytmu. Goście natomiast sezon zaczęli dobrze i tak samo rozpoczęli to spotkanie, szybko obejmując prowadzenie. Więcej goli w pierwszej części pojedynku już nie padło, mimo okazji z obu stron. Druga połowa, tak jak pierwsza, doskonale rozpoczęła się dla Niedogazowanych i mieli już oni dwie bramki przewagi. Dobry wynik zdekoncentrował gości, a gospodarze szybko zdołali strzelić bramkę kontaktową i nie zamierzali na tym poprzestać. Remis przyszedł jedenaście minut później i mecz rozpoczynał się od nowa. Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długi, bo goście momentalnie odpowiedzieli i znów byli na prowadzeniu. Więcej goli w tym spotkaniu nie obejrzeliśmy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Alter Valkiria 2:3 Niedogazowani.