Cze! Copa-Cze, rzekł Verizon Connect gdy odjeżdżał z ciężko wywalczonym tytułem mistrzowskim pierwszej rundy po tym, jak dość gładko pokonał FC Moonfox 4:1, a ich największy rywal w wyścigu po tytuł, przegrał z Agro-Pol 2:4. Ale zacznijmy od początku.

GRUPA KDM – JDE CFC 1:4 (1:2)

Poniedziałkowa III liga dla biznesu, to potyczka GRUPY KDM z JDE CFC. Mecz zacząć się z lekką przewagą gości, ale to zawodnik ‘czerwonej latarni’, Albert Kępka (Grupa KDM) otworzył wynik i to już w 3’ minucie. Taki wynik utrzymywał się jeszcze przez kilka minut – kilka minut, które dawały nadzieję gospodarzom na uzyskanie dobrego wyniku, natomiast gościom znacznie utrudniało walkę o ‘pudło’. Po 10 minutach Łukasz Butryn (JDE CFC) rzucił hasło ‘do ataku’ i po raz pierwszy skierował futbolówkę do bramki przeciwników. Ta bramka wyraźnie podcięła skrzydła gospodarzom, bo ci jakby się pogubili. JDE CFC wykorzystało tę słabość i do końca meczu kontrolowali jego przebieg. Ostatecznie JDE CFC wygrało 4:1, a Łukasz Butryn popisał się hat-trickiem.

AGRO-POL – COPA-CZE 4:2 (2:2)

W następnym dniu rozgrywek, liga siódemek dla firm pozwoliła nam obejrzeć ciekawe spotkanie. Tego dnia, naprzeciwko siebie stanęły ekipy AGRO-POL oraz COPA-CZE. III liga biznesowa siódemek czekała na ten mecz, bo pośrednio mógł decydować o tym, która ekipa skończy rundę na szczycie tabeli. Aby utrzymać się w walce o złoto, goście musieli wygrać. Rozumiał to Mikołaj Rybaczuk (Copa-Cze), który już w 6. minucie posłał futbolówkę do siatki AGRO-POL. W 10 minut gospodarze zdołali nie tylko odrobić straty, ale również wyjść na prowadzenie. Tuż przed przerwą Mikołaj Rybaczuk zdołał jednak wyrównać stan spotkania i drużyny w bojowych nastrojach zeszły na przerwę. Mecz był bardzo wyrównany i ciężko było typować zwycięzcę. Wydawać się mogło, że więcej motywacji powinni mieć COPA-CZE, bo od tego meczu zależało, czy pozostaną im choćby matematyczne szanse na mistrzostwo. Przez dłuższy czas drugiej odsłony obie drużyny grały dość asekuracyjnie. Gdy jednak czas nieuchronnie zbliżał się do końca meczu, goście musieli się otworzyć, by agresywniej powalczyć o 3 punkty. Rozgrywki szóstek piłkarskich charakteryzują się przede wszystkim nieprzewidywalnością. Ostatnie 5 minut pobawiło COPA-CZE szans na tytuł mistrzowski. Dokonał tego Andrzej Włodarski (Agro-Pol), który dwukrotnie pokonał bramkarza przeciwników, kompletując łącznie 4 trafienia w tym meczu i odbierając COPA-CZE szansę na pierwsze miejsce na koniec rundy.

COLLEGE OF EUROPE NATOLIN – RIVER PLATE 0:2 (0:0)

W kolejnym meczu, pomiędzy COLLEGE OF EUROPE NATOLIN a RIVER PLATE, przedmeczowe typowania wydawały się wskazywać tylko jednego zwycięzcę. RIVER PLATE było w lepszej formie, walczyło o szanse na lokatę w pierwszej trójce najlepszych drużyn pierwszej rundy i spotykało się z dużo niżej notowanym rywalem. Tymczasem COLLEGE OF EUROPE NATOLIN nie było zagrożone ani spadkiem, ani awansem. Mecz nie był porywający, a lekką przewagę pokazywali zawodnicy gości. Pierwsza połowa zakończyła się jednak bezbramkowym remisem. Tuż po wznowieniu, Adrian Jezierski (River Plate) otworzył wynik, a kilka minut później go ustalił, trafiając po raz drugi. Do końca meczu, mimo kilku okazji z obu stron, wynik się nie zmienił.

FC MOONFOX – VERIZON CONNECT 1:4 (0:2)

Wreszcie ostatnie spotkanie minionego tygodnia to potyczka pretendenta do tytułu VERIZON CONNECT z drużyną FC MOONFOX. Spotkania można spokojnie określić jako ‘pełna kontrola’ ze strony lidera. Paweł Głuszek (Verizon) otworzył wynik w 7. minucie a bramkę na 2:0, tuż przed końcem pierwszej połowy strzelił Sebastian Bazylak (Verizon). Przed końcem trzeciej dziesiątki meczu Paweł Głuszek dał swojej drużynie prowadzenie aż 3:0. VERIZON CONNECT prawie przez całe spotkanie kontrolował jego przebieg. Prawie, bo w 31. minucie Łukasz Rysz (Moonfox) dał cień nadziei swojej drużynie, trafiając na 1:3. Cień nadziei był jednak malutki w porównaniu z cieniem VERIZON CONNECT, z którego FC MOONFOX nie potrafił wyjść do końca spotkanie, a Paweł Głuszek, tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, ustalił wynik 4:1, tym samym pieczętując fakt, że III firmowa liga siódemek ma już swojego mistrza pierwszej rundy, jakim jest  VERIZON CONNECT.