Szósta seria gier w I Biznesklasie przyniosła tylko dwa spotkania. Na początek otrzymaliśmy rywalizację pomiędzy Plusem i Barlettem. Tutaj przed pierwszym gwizdkiem było wiadomo, że będzie to emocjonujące spotkanie. W drugim meczu Kabani podejmowało Bananeiros Las Palmas, czyli mistrza sezonu jesiennego. Niestety Banany nie prezentują najlepszej formy na zimę i to Kabani było zdecydowanym faworytem tego meczu, a w dodatku w razie zwycięstwa objęło by pozycję samodzielnego lidera, gdyż Lamico W tej kolejce nie rozegrało swojego meczu. Zapraszamy do podsumowania szóstej kolejki!

PLUS 1 - 5 BARLETT

Pierwszy ofensywny akcent w tym spotkaniu należał do zawodników gości. Barlett również w kolejnym minutach częściej atakował i dłużej utrzymywał się przy piłce, ale zespół Plusa również potrafił napsuć nerwów bramkarzowi rywali. W tym spotkaniu nie brakowało walki i emocji, lecz przez dłuższy okres czasu jedynie goli. Jako pierwsi do siatki piłkę posłał Barlett, ale miało to miejsce tuż przed przerwą. Drugą połowę fantastycznie rozpoczęli gospodarze. Plus wyrównał po czterech minutach gry, ale goście nie czekali zbyt długo z odpowiedzią. Na kolejne trafienie musieliśmy trochę poczekać, ale w międzyczasie obie ekipy miały swoje szanse na bramki. Na pięć minut przed końcem, Barlett trafił po raz trzeci, a w końcówce goście dołożyli jeszcze dwa trafienia i tym samym zgarnęli komplet punktów na swoje konto.

KABANI 3 - 0 BANANEIROS LAS PALMAS

Kabani wyszli na to spotkanie bardzo zmotywowani i już w pierwszej minucie otworzyli wynik, wylewając kubeł zimnej wody na głowę rywala. Chwilę później, gospodarze mieli kolejną szansę na zdobycie gola, ale tym razem futbolówka trafiła tylko w słupek. Z każdą minutą pierwszej połowy gra była jednak coraz bardziej wyrównana, a Bananeiros coraz częściej gościło pod bramką rywala. Do przerwy wynik się nie zmienił, a po przerwie obraz gry się zbyt wiele nie zmienił. Aż do dwudziestej siódmej minuty, kiedy Kabani ponownie umieściło piłkę w siatce rywali. Kolejne minuty to również wyrównana gra obu zespołów. Pięć minut przed końcem meczu, Kabani ponownie doszło do głosu i ustaliło wynik spotkania na 3:0. Bananeiros próbowali, ale nie potrafili przełamać obrony rywala.