Szóstą kolejkę II Biznesklasy otworzyło spotkanie Britenetu i Double Team'u. Faworytem byli zawodnicy DT, którzy w tym sezonie prezentują się o wiele lepiej i nie jest to tylko kwestia nowych koszulek drużynowych. Następnie mogliśmy obejrzeć rywalizację Foreigntiny z TiM'em, który nie zdobył jeszcze punktów w obecnym sezonie. Tym razem również czekało ich ciężkie zadanie, chociaż Pomarańczowo-czarni również nie zaliczą tego sezonu do udanych. W trzecim meczu mogliśmy oglądać w akcji lidera, czyli Pijannych Brothers, którzy podejmowali Uszy Pajonka. Od zawodników obu drużyn dostaliśmy dużą dawkę emocji, bramek, ale przede wszystkim twardej gry z obu stron. W ostatnim spotkaniu Alea Iacta Est podejmowała CBS Warsaw i tutaj również mogliśmy oczekiwać wyrównanego pojedynku, co ostatecznie potwierdziło się na boisku. Zapraszamy do podsumowania minionej kolejki!

BRITENET 1 - 2 DOUBLE TEAM

Obie ekipy przez pierwsze minuty można powiedzieć, że badały swojego przeciwnika. Gra była spokojna i nikt nie chciał zaryzykować utratą bramki. Z każdą akcją gra przyśpieszała, ale mecz był bardzo wyrównany. Zarówno Britenet jak i Double Team mieli swoje szanse na zdobycie bramki, ale w każdej z sytuacji brakowało skuteczności. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale druga połowa zaczęła się bardzo dynamicznie. Po sześciu minutach gry Britenet objął prowadzenie, ale długo nie musieliśmy czekać na odpowiedź gości. Do końca spotkania zostało dziesięć minut gry, a my cały czas mogliśmy oglądać dynamiczną grę. Na pięć minut przed końcem meczu, Double Team wykonywał rzut rożny. Piłka poleciała w pole karne gospodarzy, po czym jeden z obrońców skiksował i umieścił ją we własnej bramce. Było to na tyle pechowe trafienie, że wynikiem 1:2 zakończyło się to spotkanie i ostatecznie Double Team zgarnął komplet punktów na swoje konto.

FOREIGNTINA 0 - 3 TiM

W to spotkanie lepiej weszli zawodnicy gości. TiM od pierwszych minut pokazał, że jest nastawiony ofensywnie na ten mecz. Foreigntina również postraszyła rywala, ale goście byli coraz groźniejsi. Foreigntina nie wykorzystała pierwszego ostrzeżenia, gdy wynik uratowała im poprzeczka i już w jedenastej minucie goście objęli prowadzenie. Po tej bramce gra się uspokoiła i do przerwy mogliśmy oglądać dość zachowawczą grę obu zespołów. Po przerwie gospodarze starali się odrobić straty z pierwszej odsłony, ale sześć minut po rozpoczęciu gry, TiM dołożył drugie trafienie i znów przejął inicjatywę na boisku. Po wielu próbach goście trafili po raz trzeci i tym samym ustalili wynik spotkania.

PIJANNI BROTHERS 4 - 2 USZY PAJONKA

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie. Pijanni od pierwszych minut wyglądali lepiej na murawie i częściej zagrażali bramce rywali. Swoją przewagę potwierdzili w siódmej minucie meczu, wychodząc na prowadzenie. Po zdobyciu gola, gospodarze cofnęli się do obrony, a Uszy częściej operowały piłką. Po lepszym okresie gry gości, Pijanni ponownie doszli do głosu i w czternastej minucie dorzucili drugie trafienie. Wtedy ponownie Uszy ruszyły do ataku i tym razem udało im się odpowiedzieć, jeszcze przed przerwą. Druga część meczu to zdecydowanie lepsza gra Uszu Pajonka. Goście częściej byli na połowie rywala, ale z ich akcji niewiele wynikało. Na dziesięć minut przed końcem, Pijanni wyprowadzili kolejną kontrę, po której padła bramka, a chwilę później gospodarze dołożyli czwarte trafienie. Uszy były w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem i ostatecznie Pijanni zapisali zwycięstwo na swoje konto.

ALEA IACTA EST 3 - 3 CBS WARSAW

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli goście, wychodząc na prowadzenie już w drugiej minucie meczu. CBS Warsaw był zdecydowanie groźniejszy i częściej utrzymywał się przy piłce, w pierwszych minutach. Alea z każdą minutą wyglądała coraz lepiej, ale gospodarze sprawiali wrażenie, lepiej przygotowanych do tego spotkania. Gra przyśpieszała, ale bramek brakowało. Dopiero w samej końcówce pierwszej połowy Alea wyprowadziła celny cios i na przerwę obie ekipy schodziły z wynikiem remisowym. Druga część meczu to lepsza gra gospodarzy, którzy potwierdzili to na dwanaście minut przed końcem. Alea w ciągu dwóch minut zdobyła dwa gole i była bardzo blisko zwycięstwa. CBS ruszył do odrabiania strat, ale czas nie działał na ich korzyść, tak jak dobra gra obronna AIE. Goście jednak w końcu przełamali defensywę rywali i na trzy minuty przed końcem zdobyli gola kontaktowego. To tylko podkręciło atmosferę, a CBS rzucił wszystkie siły do ataku. Goście rzutem na taśmę zdobyli bramkę wyrównującą w samej końcówce meczu i tym samym ekipy podzieliły się punktami w tym meczu.