Piąta seria spotkać II Biznesklasy to trzy emocjonujące spotkania i przede wszystkim duża ilość goli. Wszystkie drużyny prawdopodobnie ustaliły przed jej rozpoczęciem, że w każdym meczu ma paść siedem goli i dokładnie tak się stało. W każdym spotkaniu piłka lądowała w siatce aż pięć razy, a my mogliśmy obejrzeć kawał dobrego futbolu. Zapraszamy do podsumowania piątej kolejki biznesowych rozgrywek SportLiga.PL!

PIJANNI BROTHERS 5 - 2 CBS WARSAW

CBS Warsaw bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie, bo przed upływem sześćdziesięciu sekund objął prowadzenie. Mogło się wydawać, że goście będą chcieli zdominować spotkanie od pierwszych minut, ale jednak dalsze losy spotkania przyniosły bardzo wyrównaną rywalizację. Mogliśmy oglądać akcje w obie strony i zarówno jedna jak i druga ekipa miała świetne szanse na zdobycie bramki. Taki obraz gry utrzymywał się przez większą część pierwszej odsłony meczu, ale nie zobaczyliśmy żadnej bramki do przerwy. Druga odsłona meczu rozpoczęła się znakomicie dla Pijanych Braci. Kilka minut po rozpoczęciu sędzia podyktował na ich korzyść rzut karny, który gospodarze zamienili na bramkę, a chwilę później po raz pierwszy w tym meczu Pijanni wyszli na prowadzenie. Ich radość trwała kilka dobrych minut, ale CBS ruszył do odrabiania strat i na sześć minut przed końcem doprowadził do remisu. Odpowiedź Pijannych była błyskawiczna. W ciągu dwóch minut zaaplikowali rywalom dwie bramki, obie po strzale z "wapna". W samej końcówce gospodarze dołożyli jeszcze jedno trafienie i tym samym ustalili wynik na 5:2.

TiM 3 - 4 USZY PAJONKA

Spotkanie od pierwszych minut pod dyktando zawodników gości. Uszy dłużej utrzymywały się przy piłce i to oni narzucali tempo tego meczu. TiM jednak nie pozostawał dłużny i bardzo dobrze wpasował się w taktykę rywali. Gospodarze starali się wykorzystać każdą możliwą okazję do kontry i równie często zagrażali bramce rywali. Pierwszy błąd przeciwnika, TiM wykorzystał już w szóstej minucie meczu, po błędnym wybiciu bramkarza Uszu i gospodarze tym samym objęli prowadzenie. Uszy ruszyły do ofensywy jeszcze mocniej po stracie bramki, ale kolejne minuty upływały bez żadnych efektów. Gościom udało się wyrównać dopiero przed przerwą, po dośrodkowaniu i strzale z główki. Początek drugiej odsłony meczu goście rozpoczęli równie dobrze, jak zakończyli pierwszą. Chwilę po rozpoczęciu Uszy objęły prowadzenie, ale TiM nie pozostał dłużny i błyskawicznie odpowiedział rywalom. To był bardzo dynamiczny okres tego meczu. Chwilę później Uszy znów wyszły na prowadzenie, aby na dziesięć minut przed końcem stracić prowadzenie. Obraz gry się jednak nie zmieniał i to Uszy prowadziły grę, a TiM wyprowadzał groźne kontry. Gospodarze niestety nie zdołali pokonać już bramkarza rywali, a Uszy po jednym z dośrodkowań ustaliły wynik na 3:4 i zgarnęły komplet punktów na swoje konto.

FOREIGNTINA 0 - 7 DOUBLE TEAM

Spotkanie, które zapowiadało się na najbardziej wyrównane w tej serii spotkań. Od pierwszych minut zobaczyliśmy jednak pressing ze strony Double Teamu. Goście stawili się na mecz w bardzo szerokiej kadrze i mocno zmotywowani. Foreigntina starała się rozgrywać akcje od tyłu, ale goście nie odpuszczali nawet na chwilę. Ciągły pressing i ataki na bramkę rywali przyniosły efekty już w piątej minucie meczu. Chwilę później DT prowadził już 0:2 i nie zmieniał swojego stylu gry. Goście sprawili, że Foreigntina była bezradna w pierwszej połowie meczu. DT w końcówce dołożył jeszcze trzecie trafienie, a po przerwie ruszył jeszcze mocniej do ataku. Obraz gry był dokładnie taki sam jak sprzed przerwy. Goście cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku, a po każdej stracie od razu ruszali do odbioru. Double Team szybko strzelił dwa gole, po czym trochę odpuścił. Foreigntina miała swoje pięć minut ale niestety ich nie wykorzystali. Wtedy DT ruszył znowu do ofensywy i znów dwukrotnie umieścił piłkę w siatce. Goście zakończyli spotkanie z siedmioma golami na koncie i zerem z tyłu, czym totalnie zaskoczyli przeciwników, kibiców... i chyba samych siebie.