Piąte kolejka III Biznesklasy przyniosła cztery bardzo ciekawe i wyrównane spotkania. Ta seria gier cechowała się bardzo dużą ilością walki na boisku, ale nie oznacza to, że możemy narzekać na ilość goli. Zmagania rozpoczęli Copa-Cze, mierząc się z JDE CFC, następnie mogliśmy oglądać na boisku kolory pomarańczowy i biały, czyli starcie Agro-Polu z FC MoonFox. Trzecim i chyba najbardziej zaciętym pojedynkiem był mecz Grupy KDM z College Of Europe Natolin, co potwierdza również czerwona kartka dla jednego z zawodników. Na sam koniec River Plate zmierzyło się z Verizon Connect. Mecz w którym obejrzeliśmy kawał dobrego futbolu i sportowej walki. Ciekawostką może być, że w każdym spotkaniu padł wynik, gdzie przynajmniej jedna ekipa, zakończyła rywalizację z dokładnie dwoma trafieniami na swoim koncie. Zapraszamy do podsumowania każdego ze spotkań!

COPA-CZE 6 - 2 JDE CFC

Gospodarze bardzo szybko otworzyli wynik spotkania, wychodząc na prowadzenie już w czwartej minucie meczu. Chwilę później Copa-Cze mieli dogodną okazję na podwyższenie prowadzenia, ale tym razem pojedynek z napastnikiem wygrał bramkarz gości. JDE CFC z każdą minutą rozkręcało się coraz bardziej, aż do piętnastej minuty kiedy to Copa-Cze trafili ponownie. Chwilę później gospodarze prowadzili już trzema golami, ale w samej końcówce pierwszej połowy goście zyskali nadzieje na dobry rezultat. Początek drugiej połowy był dość wyrównany, a goście coraz mocniej naciskali, czego efektem było drugie trafienie po dziewięciu minutach gry. To był jednak ich ostatni gol w tym meczu, a zmęczenie rywali bezwzględnie wykorzystali Copa-Cze. Gospodarze dołożyli na przestrzeni dziesięciu minut aż trzy trafienia i ostatecznie zwyciężyli wynikiem 6:2.

AGRO-POL 2 - 2 FC MOONFOX

Bardzo wyrównane i dynamiczne spotkanie od pierwszych minut. Co chwilę mogliśmy oglądać akcje z obu stron, ale szczęście w pierwszej kolejności uśmiechnęło się do zawodników gości. FC MoonFox objął prowadzenie w dziesiątej minucie meczu, a kilka minut później prowadził już dwoma trafieniami. Agro-Pol nie pozostawał dłużny i po stracie drugiego gola, błyskawicznie odpowiedział. Na przerwę gospodarze schodzili jednak tracąc jedną bramkę do swoich rywali. Druga połowa rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej odsłony meczu. Wyrównana gra, ale też przede wszystkim brak dokładności, to można było zaobserwować przez dobrych kilka minut meczu. Przez chwilę jednak znów MoonFox zaczął dominować, ale nie potwierdzili tego bramką, a każda minuta bliżej końca meczu przynosiła częstsze ataki Agro-Polu. Na pięć minut przed końcem meczu, gospodarze doprowadzili do remisu i ostatecznie to właśnie takim wynikiem zakończył się ten mecz.

GRUPA KDM 0 - 2 COLLEGE OF EUROPE NATOLIN

W tym spotkaniu nikt nie odkładał nogi, a obie ekipy zaprezentowały bardzo ciekawy i dynamiczny futbol. Dłużej przy piłce od pierwszych minut utrzymywali się zawodnicy Collegu i już w piątej minucie objęli prowadzenie. Nie poprzestali oni w swoich działaniach ofensywnych nawet po zdobyciu bramki, ale kolejne ataki nie były już tak skuteczne. KDM stawiał przede wszystkim na szybkie akcje po błędach rywali, jednocześnie bardzo dobrze spisując się w obronie. Pierwsza połowa nie przyniosła już więcej goli, ale piłka niejednokrotnie odbijała się od obramowania bramki, jednej i drugiej ekipy. Po przerwie KDM zaczął coraz mocniej atakować, ale ich ataki nie przynosiły efektów. Gospodarze z każdą minutą zaznaczali większą przewagę na boisku, ale mimo starań, ich błąd w obronie wykorzystał napastnik rywali i na osiem minut przed końcem meczu, podwyższył prowadzenie. KDM chwilę po stracie drugiej bramki, stracił również nominalnego bramkarza, z powodu czerwonej kartki. To jednak nie przeszkodziło im aby zdominować końcówkę spotkania. Mimo ciągłych ataków nie udało im się jednak pokonać golkipera rywali i to College of Europe Natolin zapisał komplet punktów na swoje konto.

RIVER PLATE 1 - 2 VERIZON CONNECT

River Plate ruszyło na murawę z nastawieniem na komplet punktów. Od samego początku chcieli zdominować rywala, ale to Verizon Connect już w piątej minucie, objął prowadzenie. Po stracie bramki RP jeszcze mocniej ruszyło do ofensywy, ale kolejne ataki kończyły się fiaskiem. Gospodarze bombardowali bramkę Verizonu i dopiero po dziesięciu minutach prób, udało im się doprowadzić do wyrównania. Końcówka pierwszej połowy również należała do River Plate, ale wynik do przerwy już się nie zmienił. Od początku drugiej części meczu River Plate ruszyło ponownie do ataku, ale wtedy znów po pięciu minutach gry, Verizon Connect wyprowadził zabójczy cios. Goście w tym spotkaniu postawili na bardzo prostą i skuteczną grę. Po zdobyciu bramki znów cofnęli się do obrony i pozwolili rywalom atakować. Verizon jednak bardzo dobrze bronił dostępu do swojej bramki i ostatecznie dzięki temu zwyciężył to spotkanie. Więcej goli już nie padło, chociaż River Plate trafiło do siatki rywali, to jednak sędzia nie uznał gola, ze względu na faul na bramkarzu drużyny gości.