Ekstraklasa

Za nami czwarta kolejka sezonu wiosna 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! Wreszcie udało nam się obejrzeć komplet spotkań, które z przyjemnością oglądaliśmy. W pierwszym meczu Joga Bonito podejmowała Emerytów. Emeryci walczą o najwyższe cele i nie mogli sobie pozwolić na stratę punków, Joga Bonito dopiero wchodzi do gry i już w pierwszym swoim meczu pokazała kawał dobrego futbolu. Było to niestety za mało na gości i zeszli z boiska pokonani. W drugim meczu Zielona Polana podejmowała Fc United of Expats. Liczyliśmy, że to spotkanie będzie nas trzymać w napięciu. Tak też było, mimo, że obie ekipy nie wystąpiły w najsilniejszych składach. Po dobrych zawodach goście zgarnęli komplet punktów i pewnie kroczą po mistrzowski tytuł. W kolejnym spotkaniu Wawalions podejmowało Cervinusa. Tutaj zdecydowanym faworytem byli gospodarze, którzy jak zawsze nas nie zawiedli i dotarli na boisko w licznym gronie. Goście natomiast mimo braków kadrowych starali się ile mogli, ale tego dnia nie byli w stanie pokonać świetnie dysponowanych zawodników Wawalions. Na zakończenie kolejki, mistrz II ligi Kamszoty podejmowały Prestige Mokotów. Spotkanie od początku do końca było niezwykle zacięte i szybkie. Obie ekipy uwielbiają grać piłką i stworzyły dobre widowisko, a mecz zakończył się remisem.

Za nami trzecia kolejka sezonu wiosna 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! Obejrzeliśmy tylko jedno spotkanie w którym Fc United of Expats wyrwał trzy punkty Emerytom, a mecz zakończył się podziałem punktów.

Za nami druga kolejka sezonu wiosna 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! Obejrzeliśmy tylko dwa spotkania. W pierwszym Fc United of Expats nie dało większych szans Cervinusowi. W drugim spotkaniu lider Prestige Mokotów łatwo poległ w rywalizacji z Emerytami.

Za nami pierwsza kolejka sezonu wiosna 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! Obejrzeliśmy tylko dwa spotkania. W pierwszym Wawalions podejmowała Fc United of Expats. Zawodnicy stworzyli niesamowite widowisko, a Expats po raz kolejny udowodnili, że zawsze walczą do końca. W drugim spotkaniu Prestige Mokotów łatwo uporał się z Cervinusem i objął prowadzenie w lidze.

EKSTRAKLASA - FC KEBAVITA MISTRZEM!
Za nami sezon zima 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL!

W Ekstraklasie mieliśmy osiem drużyn, które rozegrały mecze każdy z każdym, a następnie zostały podzielone na grupę mistrzowską oraz spadkową. Po dziesięciu kolejkach mistrzem została FC KEBAVITA, która od początku sezonu prezentowała wysoką formę i jako jedyna drużyna w Ekstraklasie nie doznała porażki. Na drugim miejscu uplasował się były mistrz, czyli FC UNITED OF EXPATS. Do ostatniego meczu ważyły się losy mistrzowskiego tytułu w którym EXPATS uległo i zajęło drugie miejsce. Na ostatnim miejscu na podium uplasował się PROMIL MOKOTÓW, który gdyby na każdy mecz przychodził pełnym składem, mógł pokrzyżować plany faworytom. Czwarte miejsce przypadło FUSOM, którym pod koniec sezonu posypał się skład i nie powalczyli o lepszą lokatę.
W grupie spadkowej najlepsze okazały się SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE, które jako beniaminek dobrze poradził sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tuż za nimi Służewiec. Ekipa ta mimo szczupłej kadry, napsuła sporo krwi swoim rywalom. Dalej mamy kolejnego beniaminka. Cervinus niestety nie najlepiej poradził sobie w Ekstraklasie i zajął przedostatnie miejsce. Za podium znaleźli się GOSPODARZE, którzy mimo, że zajęli tak jak w poprzednim sezonie ostatnie miejsce, to momentami pokazywali, że potrafią tworzyć składne akcje.

Mistrz – FC KEBAVITA

I v-ce mistrz – FC UNITED OF EXPATS

II v-ce mistrz – PROMIL MOKOTÓW

Najlepszy strzelec - Oleksandr Zadorozhnyi (FC KEBAVITA) – 17 bramek

Najwięcej asyst - Karol Ziąbski (FUSY), Maciej Kruk (FUSY) - 8 asyst

Najlepszy bramkarz – Piotr Kalbarczyk (FC KEBAVITA)– średnia ocena za mecz 7.33pkt

Klasyfikacja Kanadyjska - Oleksandr Zadorozhnyi (FC KEBAVITA ) – 20 pkt

Najwięcej strzelonych goli – FC KEBAVITA – 61 bramek

Najmniej straconych goli – FC KEBAVITA – 13 bramek

Najwięcej straconych goli – FUSY – 60bramek

Najlepszy bilans bramkowy – FC KEBAVITA - +48 bramek

Najwyższa wygrana – FUSY 2:13 FC KEBAVITA, CERVINUS 0:11 FC UNITED OF EXPATS, FC UNITED OF EXPATS 13:2 FUSY,

Najwięcej bramek w meczu – FC KEBAVITA 13:3 SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE

 

 

*wzór szóstki i siódemki rozgrywki piłkarskie jest zastrzeżony
Serdecznie dziękujemy drużynom za sportowe emocje w amatorskiej lidze na sztucznej trawie.
Do zobaczenia w kolejnym sezonie emocjonujących 

rozgrywek piłki nożnej dla studentów i nie tylko.

Ekstraklasa Tabela (2018z)

GRUPA MISTRZOWSKA

LP Drużyna M B Pkt.
1 FC KEBAVITA 10 48 26
2 FC UNITED OF EXPATS 10 34 23
3 PROMIL MOKOTÓW 10 11 14
4 FUSY 10 -29 10

GRUPA SPADKOWA

LP Drużyna M B Pkt.
1 SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE 10 -9 13
2 SŁUŻEWIEC 10 -12 13
3 CERVINUS 10 -15 11
4 CZARNY KOŃ 10 -28 4
SportLiga.PL