Za nami pierwsza, inauguracyjna kolejka sezonu zima 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W tej kolejce obejrzeliśmy trzy spotkania. Na start Kamszoty podejmowały beniaminka, Reytana. Z racji doświadczenia w najwyższej klasie rozgrywkowej, faworytem tego pojedynku były Kamszoty. Jednak Reytan już w poprzednim sezonie pokazał nam, że nie oddaje zbyt łatwo punktów. Tak też było i w tym spotkaniu. Było to doskonałe widowisko, które na swoją korzyść zakończyli zawodnicy Reytana, pokonując przeciwników różnicą jednej bramki. W kolejnym pojedynku Error Team podejmował Fc United of Expats. To spotkanie zapowiadało się równie ciekawie jak poprzednie. Na jesieni Error Team dosyć łatwo poradził sobie z przeciwnikiem, który w tym spotkaniu na pewno chciał się zrewanżować. Obie ekipy w lekko przemeblowanych składach stworzyły bardzo dobrze widowisko, a ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy Fc United of Expats. Na zakończenie kolejki Prestige Mokotów podejmował Służewiec. Prestige, trzecia ekipa poprzedniego sezonu była zdecydowanym faworytem, gdyż Służewiec na jesieni przegrywał prawie wszystko. Jednak nie w tym meczu. Po przebudowaniu składu, Służewiec nie dał najmniejszych szans przeciwnikowi i został pierwszym liderem Ekstraklasy.

KAMSZOTY 3:4 REYTAN
Ależ to było meczycho !!! Zdecydowanie lepiej weszli w to spotkanie zawodnicy KAMSZOTÓW. Już w 2 minucie świetny przechwyt w środku pola zanotował Antonii Wróbel, zagrał do Stanisława Kastorego, który pewnie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. REYTAN chciał szybko odpowiedzieć jednak zabrakło im trochę dokładności w wykończeniu akcji. W kolejnych minutach to właśnie goście przeważali i cały czas napierali na bramkę przeciwnika jednak bez skutku. Pomimo przewagi gości to KAMSZOTY w 10 minucie podwyższyły prowadzenie po bramce Maćka Latosiewicza. REYTAN w końcu przebudził się w 12 minucie, dobre podanie otrzymał Paul Evans i pewnie wykończył całą akcję. W 21 minucie REYTAN doprowadził do wyrównania po świetnej kombinacyjnej akcji w której REYTAN wymienił sporo podań piłka w końcu trafiła do niepilnowanego Paula Evansa, który po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Tempo tego meczu rosło z minuty na minutę i widać było co raz większe zaangażowanie w obu ekipach. . Końcówka pierwszej połowy należała jednak do KAMSZOTÓW ,Antoni Wróbel świetnie minał obrońców i zagrał do Filipa Oraczewskiego, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Gospodarze fatalnie rozpoczęli jednak drugą odsłonę, w 28 minucie w polu karnym faulował Michał Łowigus a sędzia nie wahał się i podyktował rzut karny, który na bramkę pewnie zamienił kapitan zespołu Tomasz Cieślak. Losy tego spotkania ważyły się do samego końca jednak to REYTAN w 46 minucie po trzeciej bramce Paula Evansa wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do końca spotkania. Fantastyczny debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej drużyny REYTAN, która w końcu musiała zrezygnowała z kontynuowania tradycji i przegrywania pierwszego meczu w sezonie i tym razem postawiła na zwycięstwo i 3 punkty :)

ERROR TEAM 2:3 FC UNITED OF EXPATS
Spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty stało na na prawdę bardzo wysokim poziomie. ERROR TEAM zaczął to spotkanie trochę bojaźliwie, widać było że zawodnicy potrzebując chwile żeby się rozkręcić. Goście natomiast od pierwszej minuty ruszyli do ataków . Gospodarze dobrze się bronili jednak w końcu w 7 minucie ich obrona zawiodła a bramkarz nie zdołał obronić silnego strzału Omara Atzoriego. Po stracie bramki ERROR TEAM w końcu się przebudził i zdołał bardzo szybko wyrównać po technicznym uderzeniu z dystansu Michała Krzymińskiego. Tempo tego spotkania rosło z minuty na minutę a obie drużyny stwarzały sobie kolejne świetne okazje bramkowe. W drugiej odsłonie obie drużyny już były rozgrzane dzięki czemu na boisku działo się jeszcze więcej i jeszcze ciekawiej. W końcu w 31 minucie po zespołowej akcji goście ponownie objęli prowadzenie. GOspodarze szybko odpowiedzieli, ponownie na listę strzelców wpisał się Michał Krzymiński, który świetnie odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym. ERROR TEAM miał jeszcze kilka świetnych okazji aby objąć prowadzenie jednak najpierw ich napastnik nie trafił w piłkę do pustej bramki a następnie trafił w spojenie. Końcówka spotkania była niezwykle emocjonująca jednak zwycięską ręką wyszli z niej zawodnicy FC UNITED OF EXPATS. W 45 minucie Adnan Fheelbum zszedł z piłką do środka i huknął z dystansu dając prowadzenie swojej drużynie, którego goście nie wypuścili już do końca spotkania

PRESTIGE MOKOTÓW 0:3 SŁUŻEWIEC
Pierwsze minuty spotkania toczyły się bez wyraźnej przewagi żadnej z obu drużyn. Po upływie paru minut, goście zdołali stworzyć sobie pierwszą groźną okazję, wykorzystując tym samym błąd obrońców, a na bramkę w 13 min. zamienił ją Łukasz Widelski. Ten sam zawodnik podwyższył wynik spotkania w 18 min. Po przerwie, podrażnieni przegraną pierwszą częścią spotkania gospodarze, ruszyli do ataku. Co prawda, PRESTIGE stworzył sobie kilka okazji, lecz wynik na 0-3 w 42 min. ustalił Widelski, kompletując hat-tricka.