Za nami ósma kolejka sezonu zima 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! Sobotnie zmagania rozpoczęliśmy od pojedynku Abnegata, który pokonał lidera Standard Służew i traci już tylko dwa oczka. Kolejny mecz się nie odbył, gdyż Fc Gauganis nie stawiło się na boisku i tym samym oddali walkowera River Plate. W niedzielę niepokonany Advocat Old Boys rozprawił się z Bękartami Warszawy i pewnie kroczy po mistrzowski tytuł. Warsaw Scorpions uległo Fc Siekierkom, a na zakończenie zmagań w III lidze Reprezentanci pokonali będące ostatnio w dobrej formie 07 do Przerwy, którzy spadło w tabeli za swoich przeciwników.

ABNEGAT 5:3 STANDARD SŁUŻEW
Abnegat podejmował lidera 3 ligi grupy spadkowej Standard Służew. Pierwsza połowa spotkania, była bardzo wyrównana, a tempo bardzo szybkie, obie drużyny grały akcja za akcję, co odzwierciedliło wynik po pierwszej połowie 2:2. Po przerwie Abnegat w krótkim odstepie czasu zdobył dwie bramki i kontrolując wynik cofnęli się licząc na kontrataki. Stnadard Służew miał przewagę w posiadaniu piłki lecz nie przełożyło się to na zdobyte bramki. W 40 minucie Standard złapał kontakt zdobywając gola, jednak Abnegat nie dał wyrównać samemu w końcówce zdobywając bramkę. Abnegat zwyciężył po emocjonującym spotkaniu 5:3

FC GAUGANIS 0:5 RIVER PLATE
Mecz w III lidze grupie spadkowej pomiędzy FC Gauganis a River Plate nie odbył się. Walkowerem zwyciężyła drużyna River Plate, gdyż ich przeciwnik nie stawił się na boisku.

ADVOCAT OLD BOYS 4:1 BĘKARTY WARSZAWY
Lider Advocat Old Boys podejmował ostatnią ekipę ligi, Bękarty Warszawy. Pierwsza połowa była wyrównana, co pokazuje wynik do przerwy, gdzie minimalnie prowadzili gospodarze. Po zmianie stron bramki zdobywał już tylko lider i dzięki temu zgarnął komplet punktów oraz umocnił się na pierwszym miejscu.

WOLA FANS 3:5 SND
W tym spotkaniu ciężko było wskazać faworyta. Obie ekipy zajmują dolną część tabeli. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana, co pokazuje remisowy wynik do przerwy. Po zmianie stron, drużyny się rozstrzelały, a szczególnie SND, które do tej pory nie zdobyło więcej niż trzy bramki, a teraz strzelili ich aż pięć. Wola Fans, jak zawsze, walczyło do samego końca, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

WARSAW SCORPIONS 2:4 FC SIEKIERKI
Kolejne spotkanie, które do przerwy jest bardzo wyrównane. Obie ekipy w tym sezonie pokazały nie jednokrotnie, że potrafią zagrać fajnie w piłkę. Ale jak widać, show zostawili na drugą połowę, bo w pierwszej nie padła żadna bramka. Po zmianie stron obejrzeliśmy sześć goli, a spotkanie tak naprawdę rozstrzygnęło się w samej końcówce na korzyść Fc Siekierek, które dzięki zwycięstwu zajmują drugą pozycję w ligowej tabeli.

07 DO PRZERWY 3:6 REPREZENTANCI
Ostatnie spotkanie ósmej kolejki, które decydowało, kto wskoczy na trzecią pozycję w lidze. Pierwsza połowa, tak jak w przypadku dwóch poprzednich spotkani, niezwykle wyrównana i zakończona remisem. Po zmianie stron ekipy nieco się rozkręciły, co przyniosło kolejne bramki. Lepszą skutecznością wykazali się Reprezentanci i to oni zgarnęli komplet punktów i zajmują trzecią lokatę w ligowej tabeli.