Za nami czwarta kolejka sezonu zima 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W pierwszym meczu Standard Służew nie daje szans Reprezentantom. Po godzinnej przerwie Standard gra drugi mecz. Tym razem ich przeciwnikiem SND. W derbach Służewa tym razem lepszy Standard. Doskonały mecz w wykonaniu Abnegata, który wreszcie zdobywa trzy punkty za sprawą zwycięstwa nad FC Gauganis. Wola Fans po zaciętym meczu dzieli się punktami z Warsaw Scorpions. W meczu na szczycie FC Siekierki dosyć łatwo ulegają rozpędzonemu Advocatowi Old Boys. W ostatnim spotkaniu dość nieoczekiwana porażka Bękartów Warszawy z River Plate.

STANDARD SŁUŻEW 7:4 REPREZENTANCI
Od początku spotkanie nie porywało, gra toczyła się głównie w środku pola, a ekipy ograniczyły swoje akcje do długich zagrań w pole karne przeciwnika. Nie przynosiło to jednak skutku i po kwadransie gry Standard Służew zmienił taktykę, co przyniosło dwa gole. Tuż przed przerwą Reprezentanci zdołali złapać kontakt, więc druga odsłona zapowiadała się ciekawie. Niestety dla gości, Standard szybko zdobył dwie bramki i kontrolował przebieg tego spotkania. Gdy Reprezentanci zdobywali koleją bramkę, gospodarze znów odpowiedzieli dwoma trafieniami. Co prawda końcówka należała do gości, ale przeciwnicy mieli już taką przewagę, że nie zagrażało to utracie trzech punktów. Standard Służew pewnie pokonał Reprezentantów.

SND 1:3 STANDARD SŁUŻEW
Derby Służewa. W rundzie jesiennej lepsze okazało się SND, więc Standard chciał się zrewanżować. Co prawda, goście rozgrywali tego dnia swój drugi mecz, ale stawili się na boisku w dużej liczebności, więc nie powinno to wpływać na ich przygotowanie. Mecz od początku był bardzo wyrównany, drużyny nie forsowały tempa, szanowały piłkę, ale głównie na własnej połowie, przez co nie mieliśmy zbyt wielkiego zagrożenia pod bramkami. W piętnastej minucie spotkania źle zagrywa bramkarz SND, wprost pod nogi napastnika Standardu, który nie zwykł marnować takich okazji i otwiera wynik spotkania. Do przerwy obraz gry i wynik się nie zmieniły. Po zmianie stron SND szybko doprowadziło do remisu, ale jeszcze szybciej odpowiedział Standard. Gospodarze nie składali broni, ale brakowało im celności i nadal przegrywali. W końcówce spotkania ponownie Standard zdobył gola i już było pewne, że nie oddadzą trzech punktów.

ABNEGAT 6:4 FC GAUGANIS
Początek spotkania dość niemrawy, jednak z minuty na minutę ekipy nam się rozkręciły, tak, że co trzy minuty oglądaliśmy co raz to ładniejsze bramki. Strzały z dystansu, bramki z wolnego czy po dośrodkowaniach z rzutu rożnego. Do przerwy po dobrych zawodach mieliśmy remis. Po zmianie stron goście dość szybko objęli prowadzenie i od tego momentu mieliśmy wymianę ciosów, jednak brakowało skuteczności. Na siedem minut przed końcem spotkania Abnegatowi udało się wyrównać po bramce z karnego i od tego momentu zawodnicy gospodarzy całkowicie przejęli kontrolę na boisku. Przyniosło im to kolejne dwa trafienia i upragnione trzy punkty. Fc Gauganis nadal bez punktów.

WOLA FANS 4:4 WARSAW SCORPIONS
Przed spotkaniem ciężko było wskazać faworyta. Co prawda spotkał się outsider z liderem, ale to tylko na papierze. Mecz pokazał, że taka różnica w tabeli nie przekłada się na to co obejrzeliśmy na boisku. Mecz był szybki i wyrównany co pokazuje wynik do przerwy. Po zmianie Wola Fans zaskoczyła swoich przeciwników i w krótkim odstępie czasu zdobyła dwa gole. Od tego momentu Warsaw Scorpions chcąc wyrównać rzucili się do ataku. Często zapominali o obronie, ale gospodarze nie potrafili wykorzystać nadarzających się okazji. Na szczęście dla gości w końcówce meczu udało im się zdobyć dwa gole, a mecz zakończył się remisem.

FC SIEKIERKI 3:7 ADVOCAT OLD BOYS
Najciekawiej zapowiadające się spotkanie w III lidze, gdzie v-ce lider podejmował lidera. Obraz gry można było przewidzieć już przed meczem, że Advocat będzie starał się spokojnie grać piłką by uśpić rywala, a za chwilę wyprowadzić koronkową akcję. Tak też było w pierwszej odsłonie, gdzie dwa razy skutecznie goście zaskoczyli przeciwników. Fc Siekierki tuż przed przerwą zdołały zdobyć bramkę kontaktową, gdzie nie zanosiło się na to, że może im się ta sztuka udać. Po zmianie stron gospodarze poszli za ciosem i szybko wyrównali. Gdy wydawało się, że Fc Siekierki wstąpiły na właściwy tor, goście odpowiedzieli dwoma trafieniami. Gospodarze nie czekali długo, by się przeciwnikom zrewanżować i momentalnie odpowiedzieli trafieniem. Odpowiedź Advocata była jeszcze szybsza. Do końca meczu już tylko goście zdobywali bramki i pewnie zgarnęli trzy punkty.

BĘKARTY WARSZAWY 2:7 RIVER PLATE
Bękarty Warszawy, drużyna, która ma serię dwóch zwycięstw, podejmuję River Plate, które w trzech meczach zdobyło 1 punkt. Faworytem tego spotkania były Bękarty Warszawy. Futbol jak zawsze jest nieprzewidywalny i to był kolejny mecz tego typu. Goście bardzo szybko objęli prowadzenie bo już w 3 minucie. Zawodnicy Bękartów starali się doprowadzić do wyrównania, jednak River Plate było nie do zatrzymania, a hattricka w pierwszej połowie ustrzelił Damian Nowacki. Po zmianie stron obraz gry zupełnie się nie zmienił, River Plate wykazało się znakomitą skutecznością i dołożyło cztery bramki z czego znów trzy Damian Nowacki. Bękarty Warszawy zdołały zdobyć tylko dwa gole i mecz zakończył się wynikiem 2:7. River Plate odnosi pierwsze zwycięstwo w sezonie, natomiast Bękarty Warszawy przegrywa drugi mecz.