Za nami pierwsza, inauguracyjna kolejka sezonu zima 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W tej kolejce obejrzeliśmy trzy spotkania. Na start Chlejsy Fc podejmowały beniaminka i zarazem mistrza III ligi sezonu jesiennego. Spotkanie więc zapowiadało się niezwykle ciekawie, gdyż obie ekipy doskonale potrafią operować piłką. Mimo, że w pierwszej części mecz był niezwykle wyrównany, druga należała już do Kaczegoprytu, który udanie zainaugurował zmagania w wyższej klasie rozgrywkowej. W kolejnym spotkaniu Niedogazowani podejmowali Nieprzypadkowych. Patrząc na miejsca z poprzedniego sezonu, faworytem byli Nieprzypadkowi, ale nikt się nie spodziewał, że tak rozstrzelają przeciwnika. Bardzo wysoka wygrana zapewniła im fotel lidera po pierwszej kolejce. Ostatnim spotkaniem tej kolejki był pojedynek Szczęk Szczęśliwice z Bikers Team. Drużyny, które doskonale znają przeciwnika, więc z niecierpliwością czekaliśmy, kto okaże się lepszy. Spotkanie było niezwykle wyrównane, a żadna drużyna nie zdołała pokonać bramkarza przeciwnika i tym samym mieliśmy pierwszy remis w tym sezonie.

CHLEJSY FC 3:6 KACZYPRYT
Drugie sobotnie spotkanie II ligi było bardziej wyrównane. Początkowe minuty należały do gości i po kilku próbach udało się otworzyć wynik. Na zawodników Kaczypryt zadziałało to jednak jak kubeł zimnej wody i od razu rzucili się do odrabiania strat. Od tego momentu przez cały mecz było widać lekką przewagę gospodarzy co przełożyło się na dwa punkty zdobyte do przerwy. Zawodnicy Kaczypryt dobrze grali również w obronie i kolejną bramkę stracili dopiero po przerwie. Zanim to jednak nastąpiło, po kilku błędach Chlejsów i wysokim pressingu, gospodarze podwyższyli na 6:1. Koniec spotkania należał do drużyny gości, lecz na odrobienie pięciu goli nie starczyło czasu i trafili jedynie jeszcze dwa razy. Obie drużyny rozegrały świetne zawody i równie przyjemnie oglądało się to spotkanie, lecz kluczem do zwycięstwa było popełnienie mniejszej ilości błędów co udało się gospodarzom.

NIEDOGAZOWANI 2:9 NIEPRZYPADKOWI
Bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie goście, którzy już w 6 minucie objęli prowadzenie po bramce Kamila Szybińskiego. Kolejne minuty to niezwykle zacięta walka głównie w środku pola, obie drużyny stwarzały sobie dobre sytuacje jednak brakowało celności . Dopiero w 17 minucie prowadzenie gości podwyższył Maciej Niemczyk po świetnym podaniu od Norberta Strachoty. Po stracie drugiej bramki w końcu przebudzili się NIEDOGAZOWANI wywalczyli rzut wolny do którego podszedł Krystian Kiryłowski i świetnym strzałem zdobył bramkę kontaktową. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do NIEPRZYPADKOWYCH, którzy w 23 minucie ponownie wyszli na prowadzenie po trafieniu Krystiana Chrobaka . Początek drugiej odsłony to niezła gra po obu stronach jednak z minuty na minutę widać było, że NIEPRZYPADKOWI co raz bardziej się rozkręcają a ich dominacja na boisku rośnie. Przewaga na boisku przełożyła się również na kolejne bramki dla gości .. NIEDOGAZOWANI walczyli jednak brakowało im po prostu jakości aby przeciwstawić się świetnie dysponowanemu przeciwnikowi, który dobrze i szybko rozgrywał piłkę i konstruował kolejne akcje ofensywne dzięki dobrej grze kombinacyjnej. Ostatecznie NIEPRZYPADKOWI wygrali aż 9:2 i świetnie rozpoczęli zimowego zmagania pokazując, że niewątpliwie są jedynym z faworytów do końcowego zwycięstwa

SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE 0:0 BIKERS TEAM
Oba zespoły podchodziły do meczu z chęcią zdobycia trzech punktów. Mecz od początku był niezwykle wyrównany. Żadnemu z zespołów nie udawało się objęcie inicjatywy, a gra toczyła się głównie w środku pola. W 15 min. Szczęki zagroziły bramce rywali strzałem z rzutu wolnego, lecz futbolówka przeleciała nad bramką. Widać było, że drużynom zależało na bezpiecznej grze z tyłu, czekają na nadarzające się okazje. Po przerwie gra nieco się podostrzyła, a do głosu nie doszła żadna z ekip. Mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem.