Za nami inauguracyjna kolejka sezonu zima 2020 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy trzy spotkania. Drużyny łącznie zdobyły 19 bramek, a sędziowie pokazali dwie żółte kartki.

Już pierwsza kolejka przyniosła nam arcy ciekawe mecze. W pierwszym spotkaniu tej kolejki v-ce mistrzowie Santos podejmował aktualnych mistrzów, ekipę Przyjaciół. Spotkanie zapowiadało się wręcz wyśmienicie. Od pierwszego gwizdka sędziego mecz stał na wysokim poziomi, a pierwsza połowa była niezwykle zacięta oraz wyrównana i zakończyła się remisem. Po zmianie stron mieliśmy wymianę ciosów Santos dwukrotnie zdołał pokonać bramkarza przeciwników i odskoczył na dwa trafienia. Chwilę później Przyjaciele zdołali złapać kontakt, ale rozpędzony tego dnia v-ce mistrz, wpakował przeciwnikowi kolejne dwa gol. Gościom w końcówce udało się jeszcze zmniejszyć rozmiar dystans do przeciwnika, ale na więcej zabrakło już czasu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Santos 5:3 Przyjaciele

W drugim pojedynku tej kolejki Cervinus podejmował beniaminka Szczęki Szczęśliwice. Przed meczem ciężko było wskazać faworyta. Za Cervinusem przemawiało doświadczenie, natomiast za Szczękam Szczęśliwice młodość i fantazja. Mecz doskonale rozpoczął się dla gości, którzy kilka minut po rozpoczęciu spotkania objęli prowadzenie. Mimo wielu okazji więcej goli w pierwszej części pojedynku już nie obejrzeliśmy. Po zmianie stron drużyny długo kazały nam czekać na kolejne gole. Dopiero dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego obejrzeliśmy trafienia. Pierw Szczęki Szczęśliwice podwyższyły swoje prowadzenie, ale sześćdziesiąt sekund później Cervinus zdobył bramkę kontaktową i to zapowiadało, że końcówka będzie emocjonująca. Pięć minut później goście po raz kolejny wpisali się na listę strzelców i jak się okazało, było to trafienie zamykające ten pojedynek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Cervinus 1:3 Szczęki Szczęśliwice.

Ostatnim pojedynkiem tej kolejki było starcie Fc United of Expats z fuzją ekip Prestige i R3. Spotkanie więc zapowiadało się doskonale, gdyż obie drużyny przyzwyczaiły już nas do tego, że potrafią stworzyć doskonałe widowisko. Spotkanie doskonale zaczęło się dla trzeciej ekipy poprzedniego sezonu, którzy wyszli na prowadzenie po golu samobójczym, a kilka minut później wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W tej części więcej goli już nie obejrzeliśmy. Po zmianie stron gospodarze szybko podwyższyli i można było pomyśleć, że jest po meczu. Prestige R3 jednak nie poddawało się i zdołali zdobyć swoją pierwszą bramkę, a kilka minut później kolejną. Fc United of Expats był jednak tego dnia skuteczniejszy i w między czasie dołożył jeszcze dwa gole. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Fc United of Expats 5:2 Prestige R3