Za nami inauguracyjna kolejka sezonu zima 2020 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy cztery spotkania. Drużyny łącznie zdobyły 43 bramki, a sędziowie pokazali dwie żółte kartki.

W pierwszym pojedynku naprzeciwko siebie stanęło dwóch debiutantów. Alrudidah podejmował Rup. Drużyny w tym spotkaniu urządziły sobie istne strzelanie, gdyż w sumie padło aż trzynaście goli. Spotkanie doskonale zaczęło się dla Rupu, który po siedmiu minutach prowadził już dwoma golami. Alrudidah jednak nie rezygnował i po trzynastu minutach gry mieliśmy już remis i mecz rozpoczynał się od początku. W końcówce pierwszej połowy goście ponownie trafili i na przerwę schodzili z jedno bramkową przewagą. Po zmianie stron do ataków ruszyli gospodarze. Pierw wyrównali, a sześć minut później wyszli na prowadzenie. Goście szybko wyrównali i ponownie mieliśmy remis. Ostatnie dziesięć minut to przewaga gospodarzy, którzy udokumentowali to kolejnymi trzema golami. W ostatniej minucie goście zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Alrudidah 8:5 Rup

W drugim pojedynku tej kolejki mistrz III ligi poprzedniego sezonu, beniaminek II ligi Alter Valkiria podejmowali debiutujące Michałowice. Przed meczem ciężko było wskazać faworyta. Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w pierwszej minucie otworzyli wynik tego spotkania. Ich szczęście nie trwało jednak zbyt długo bo pięć minut później mieliśmy już remis, a po trzynastu minutach goście byli na prowadzeniu. Tuż przed przerwą potrafili jeszcze raz pokonać bramkarza przeciwników i do szatni schodzili z dwu bramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron goście nie zwalniali tempa, wbijając przeciwnikowi kolejne gole i wizja wysokiej porażki gospodarzy stawała się faktem. Ci co prawda zdołali jeszcze raz wpisać się na listę strzelców, ale tego dnia było to za mało na doskonale dysponowanego przeciwnika. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Alter Valkira 2:9 Michałowice.

W trzecim pojedynku tej kolejki, powracający na ligowe boisko Ciężki Przeciwnik podejmował Tango Warszawa. Mecz zapowiadał się ciekawie, gdyż obie ekipy preferują grę do przodu, a to zapowiadało nam sporo bramek. Tak też się stało, padło ich aż dziesięć. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze i to oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Goście jednak nie odpuszczali i pięć minut później zdołali wyrównać. Ciężki Przeciwnik swoją przewagę udokumentował po kwadransie gry i znów był na prowadzeniu, a tuż przed przerwą zdołał je podwyższyć i do szatni schodził z przewagą dwóch goli. Tango Warszawa w drugiej połowie musieli mocniej zaatakować i tak też uczynili. Szybko zdobyli gola i złapali kontakt z przeciwnikiem. To tylko pobudziło jeszcze bardziej gospodarzy, którzy dołożyli jeszcze trzy trafienia i odskoczyli na bezpieczną przewagę. Goście co prawda zdołali jeszcze zdobyć dwie bramki, ale to było za mało, aby pokonać rywali. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Ciężki Przeciwnik 6:4 Tango Warszawa

Ostatnim pojedynkiem tej kolejki było starcie dwóch spadkowiczów z Ekstraklasy. Fc Gauganis podejmowali Reytana. Tu podobnie jak w poprzednim spotkaniu ciężko było wskazać faworyta. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Reytana, który już w czwartej minucie wyszedł na prowadzenie. Gospodarze po utracie gola ruszyli mocniej do ataku, a to przyniosło im dwa gole i po trzynastu minutach gry mieli już przewagę jednej bramki. Gdy wydawało się, że ten wynik utrzyma się do przerwy, tu przed jej odgwizdaniem Reytan zdołał pierw wyrównać, a kilkanaście sekund później wyjść na prowadzenie i z przewagą jednej bramki zszedł do szatni. Po zmianie stron gospodarze ponownie zdołali doprowadzić do remisu, lecz goście nie próżnowali i szybko odpowiedzieli ponownie obejmując prowadzenie. Wymiana ciosów trwała w najlepsze, bo siedem minut później znów mieliśmy remis. Po kolejnych siedmiu minutach Reytan ponownie wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Fc Gauganis 4:5 Reytan.