Za nami inauguracyjna kolejka sezonu zima 2020 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy cztery spotkania. Drużyny łącznie zdobyły 27 bramek, a sędziowie pokazali jedną żółtą i jedną czerwoną kartkę.

W pierwszym pojedynku debiutant Faithful Team podejmował przemeblowany Random Team. Tu na wstępie należą się ogromne brawa dla drużyny Faithful Team, którzy mimo licznego składu dostosowali swoją liczebność na boisku do przeciwnika, który niestety dojechał na to spotkanie z brakiem jednego gracza. Od początku spotkania lepiej dysponowani byli gospodarze, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Goście jednak szybko odpowiedzieli i mieliśmy remis. Na kolejne gole drużyny kazały nam dłużej poczekać, ale wreszcie się doczekaliśmy. Pierw trafił Random Team, a chwilę później wyrównał Faithful Team i remis utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron gospodarze szybko zdołali odskoczyć na dwie bramki i wydawało się, że kolejne gole dla nich będą kwestią czasu. Zbyt szybko chyba uwierzyli w sukces, a to się zemściło. Goście zdołali wyrównać, a nawet wyjść na prowadzenie. Na siedem minut przed końcem spotkania znów mieliśmy remis, ale w samej końcówce goście zdołali wyjść na prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Faithful Team 5:6 Random Team

W drugim pojedynku tej kolejki Bikers Team podejmować mieli Sporting Warszawa, ale mecz nie odbył się. Walkower dla Bikers Team 5:0 Sporting Warszawa

W trzecim meczu naprzeciwko siebie stanęli ligowi weterani z Abnegata, a naprzeciwko siebie mieli drugą drużynę Tango Warszawa 2. Patrząc na składy obu drużyn, które przed tym sezonem poczyniły wzmocnienia, można było spodziewać się dobrego spotkania. Takie też było. Zacięte i wyrównane, ale tylko w pierwszej części pojedynku, gdzie każda z drużyn zdobyła po dwa trafienia. Po zmianie stron trafiał już tylko Abnegat. Co prawda czynił to w ostatnim kwadransie gry, ale zwycięzców się nie osądza. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Abnegat 5:2 Tango Warszawa 2

Ostatnim spotkaniem tej kolejki było starcie debiutantów. Kukle Fc podejmowali Ls Rampa. Drużyny długo wchodziły w mecz, a pierwsze trafienie zobaczyliśmy dopiero w siódmej minucie i gospodarze wyszli na prowadzenie. Goście nie mogli dobrać się do przeciwnika, ale dziesięć minut później wreszcie udało im się wyrównać, a na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron oglądaliśmy dużo walki, a mniej goli. Wyrównanie przyszło dopiero w dwunastej minucie drugiej odsłony, a na siedem minut przed końcem pojedynku Kukle Fc zdołali wyjść na prowadzenie. Ich radość nie trwała długo, bo sześćdziesiąte sekund później Ls Rampa zdołała wyrównać. Taki wynik utrzymał się już do samego końca. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Kukle Fc 3:3 Ls Rampa