Za nami sezon jesień 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W Ekstraklasie mieliśmy osiem drużyn, które rozegrały mecze każdy z każdym, a później zostały podzielone na grupę mistrzowską i spadkową. W sumie drużyny rozegrały czterdzieści spotkań w których padło aż 275 bramek, a sędziowie pokazali 23 żółte i 3 czerwone kartki. Po dziesięciu kolejkach mistrzem zostali zawodnicy Przyjaciele, I v-ce mistrzem Santos, natomiast ostatnie miejsce na podium przypadło Fc United of Expats. Tuż za podium znalazł się Prestige Mokotów. Piąte miejsce wywalczył Cervinus. Na szóstym miejscu uplasowali się Via International. Tuż za nimi Fc Gauganis, a ligową tabelę zamknął Służewiec.

PRZYJACIELE
Drużyna debiutująca w ligowych rozgrywkach. Od pierwszego meczu pokazali, że będą liczyć się w walce o mistrzostwo. Szli jak burza i pokonywali kolejnych przeciwników. W tym sezonie odnieśli osiem zwycięstw i doznali tylko dwóch porażek z aktualnymi mistrzami. Łącznie zdobyli 57 bramek, co było najlepszym wynikiem w lidze, a stracili ich 29. Najczęściej wybieranymi zawodnikami meczu byli Konstantin Didenko oraz Vlad Budz. Najwięcej goli (12) zdobyli Ihor Matsiievskiy i Vlad Budz, który razem z Konstantinem Didenko mieli najwięcej asyst (8). Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Służewcowi, którego pokonali 10:2.

SANTOS
Kolejna debiutująca drużyna w lidze. Od samego początku pokazywali dobry, szybki i techniczny futbol przez co byli bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla innych drużyn. W całym sezonie zwyciężyli sześć razy, dwa razy dzielili się punktami i tyle samo razy schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 41 bramek, a stracili ich 32. Najczęściej wybieranym zawodnikiem meczu był Majeed Awladthani. Najwięcej goli (8) zdobył Elyas Alwadthani, natomiast najwięcej asyst (8) zaliczył Hussam Khider. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Służewcowi, którego pokonali 7:4.

FC UNITED OF EXPATS
Do sezonu przystępowali jako mistrzowie i byli jednym z głównych kandydatów do mistrzowskiego tytułu. Mimo dobrego początku w środku sezonu pogubili kilka punktów, które okazały się kluczowe. Ostatecznie zajęli ostatnie miejsce na podium. W całym sezonie zwyciężyli sześć razy, dwa razy dzielili się punktami i tyle samo razy schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 31 bramek, a stracili ich tylko 19 i był to najlepszy wynik. Najczęściej wybieranym zawodnikiem meczu był bramkarz Willy Oviedo, który nie jednokrotnie ratował swoją drużynę przed utratą bramki. Najwięcej goli (8) zdobył Carlos Cardona, natomiast najwięcej asyst (5) zaliczył Mikołaj Zalewski. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Przyjaciołom, których pokonali 5:3.

PRESTIGE MOKOTÓW
Zajęli najgorsze z możliwych miejsc, gdyż znaleźli się tuż za podium. Od początku sezonu szli jak po swoje i do samego końca liczyli się w walce o podium. Niestety w ostatnich meczach tej rundy, potracili punkty i ostatecznie uplasowali się na czwartym miejscu. W całym sezonie zwyciężyli pięć razy, raz dzielili się punktami i cztery razy schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 34 bramki, a stracili ich 26. Najczęściej wybieranym zawodnikiem meczu był Adrian Relidzyński, który również zdobył najwięcej goli (7) i zaliczył najwięcej asyst (6). Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Służewcowi, którego pokonali 9:1.

CERVINUS
Najbardziej doświadczona ekipa w całej stawce. Gdyby początek sezonu mieli taki jak końcówkę, na pewno walczyliby o pudło. Niestety musieli zadowolić się zwycięstwem w grupie spadkowej. W całym sezonie zwyciężyli pięć razy, raz dzielili się punktami i cztery razy schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 31 bramek, a stracili ich 26. Najczęściej wybieranymi zawodnikami meczu byli Piotr Sutkowski oraz Wiktor Balcer. Najwięcej goli (13) zdobył Wiktor Balcer, natomiast najwięcej asyst (6) zaliczył Krystian Sutkowski. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Służewcowi, którego pokonali 7:2.

VIA INTERNATIONAL
Kolejni debiutanci w naszych rozgrywkach. Mimo dobrego wejścia w ligę, później widać było, że brakuje im jeszcze doświadczenia na ligowym boisku. Przeplatali dobre mecze ze słabszymi. Mimo to, mogą uznać debiut za udany, gdyż zebrali bardzo cenne doświadczenie. W całym sezonie zwyciężyli trzy razy, raz dzielili się punktami i sześć razy schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 30 bramek, a stracili ich 38. Najczęściej wybieranym zawodnikiem meczu był Abdul Mujeed. Najwięcej goli (8) zdobył Michał., natomiast najwięcej asyst (8) zaliczył Felix Tran. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Służewcowi, którego pokonali 5:2.

FC GAUGANIS
Po awansie do Ekstraklasy mieli namieszać w ligowej tabeli. Niestety widać było, że brakuje im ogrania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Doświadczenie które zebrali, na pewno zaprocentuje w kolejnych sezonach. W całym sezonie zwyciężyli trzy razy oraz siedem razy schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 34 bramki, a stracili ich 35. Najczęściej wybieranym zawodnikiem meczu był Giorgi Komoshvili. Najwięcej goli (15) zdobył Giorgi Komoshvili i dzięki temu wynikowi został najskuteczniejszym zawodnikiem ligi. Najwięcej asyst (5) zaliczył Jan Tyski. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Służewcowi, którego pokonali 11:1.

SŁUŻEWIEC
Niestety nie wyszedł im ten sezon. Od samego początku widać było, że o punkty będzie niezwykle ciężko. Mimo to walczyli do samego końca. W całym sezonie nie udało im się zwyciężyć, raz podzielili się punktami i aż dziewięć razy schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli tylko 17 bramek, a stracili ich aż 70. Najczęściej wybieranym zawodnikiem meczu był Dominik Wallisch. Najwięcej goli (4) zdobył Bartosz Borys, natomiast najwięcej asyst (2) zaliczył Dominik Wallisch. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Via International z którymi zremisowali 2:2.

Mistrz – PRZYJACIELE
I v-ce mistrz – SANTOS
II v-ce mistrz – FC UNITED OF EXPATS
Najlepszy strzelec – Giorgi Komoshvili (FC GAUGANIS) – 15 bramek
Najwięcej asyst – Hussam Khider (SANTOS), Konstantin Didenko (PRZYJACIELE), Vlad Budz (PRZYJACIELE ), Felix Tran (VIA INTERNATIONAL ) – 8 asyst
Najlepszy bramkarz – Oleksandr Petrovskiy (PRZYJACIELE) – średnia ocena za mecz 3,8 pkt
Klasyfikacja kanadyjska – Vlad Budz (PRZYJACIELE) – 20 pkt
MVP – Vlad Budz (PRZYJACIELE ) – Doskonały debiut na ligowym boisku. To w dużej mierze on poprowadził swoją drużynę do mistrzowskiego tytułu. Zwycięzca klasyfikacji kanadyjskiej, pierwsze miejsce ex aequo w ilości zdobytych asyst oraz trzeci najlepszy strzelec ligi.
Najwięcej strzelonych goli – PRZYJACIELE – 57 bramek
Najmniej straconych goli – FC UNITED OF EXPATS – 29 bramek
Najwięcej straconych goli – SŁUŻEWIEC – 70 bramek
Najlepszy bilans bramkowy – PRZYJACIELE - +28 bramki
Najwyższa wygrana – SŁUŻEWIEC 1:11 FC GAUGANIS
Najwięcej bramek w meczu – PRZYJACIELE 7:6 VIA INTERNATIONAL

Kontakt

SportLiga.PL

WLS Spółka z o.o.
ul. Na Uboczu 26/16
02-791 Warszawa
NIP: 951-239-84-59

Biuro:

Ul. NA UBOCZU 26/16
02-791 WARSZAWA
TEL.: 509-677-677

Mail: biuro@sportliga.pl

Menadżer Lig:

Bartosz Borys
tel. (+48) 513-654-654

Mail: bartosz.borys@sportliga.pl

Ekstraklasa Tabela (2020z)

LP Drużyna M B Pkt.
1 KAMSZOTY 5 18 15
2 WAWALIONS 4 17 12
3 FC UNITED OF EXPATS 5 1 12
4 SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE 5 -3 6
5 PRESTIGE R-3 5 -4 6
6 PRZYJACIELE 6 -7 3
7 SANTOS 5 -7 3
8 CERVINUS 5 -15 3

II LIGA Tabela (2020z)

LP Drużyna M B Pkt.
1 MICHAŁOWICE 6 27 15
2 ALRUDIDAH 5 7 12
3 RUP 5 -6 9
4 FC GAUGANIS 6 -2 7
5 NIEDOGAZOWANI 4 5 7
6 CIĘŻKI PRZECIWNIK 6 1 7
7 REYTAN 5 -9 6
8 TANGO WARSZAWA 4 -6 4
9 ALTER VALKIRIA 5 -6 4
10 BŁĘKITNY PŁOMIEŃ 4 -11 1

III LIGA Tabela (2020z)

LP Drużyna M B Pkt.
1 ABNEGAT 5 15 15
2 CHLEJSY FC 4 15 12
3 TANGO WARSZAWA 2 4 23 9
4 BIKERS TEAM 5 6 9
5 SND 4 6 7
6 RANDOM TEAM 5 -1 7
7 FAITHFUL TEAM 4 -5 3
8 SPORTING WARSZAWA 4 -19 3
9 KUKLE FC 6 -20 1
10 LS RAMPA 5 -20 1
Slider
SportLiga.PL