Za nami sezon jesień 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W III lidze mieliśmy osiem drużyn, które rozegrały mecze każdy z każdym, a później zostały podzielone na grupę mistrzowską i spadkową. W sumie drużyny rozegrały czterdzieści spotkań w których padło aż 280 bramek, a sędziowie pokazali 21 żółtych i ani jednej czerwonej kartki. Po dziesięciu kolejkach mistrzem została Alter Valkiria, I v-ce mistrzem Błękitny Płomień, natomiast ostatnie miejsce na podium przypadło Kocurom Playoo.PL Tuż za podium znalazły się Chlejsy Fc. Piąte miejsce wywalczył SND. Na szóstym miejscu uplasował się Abnegat. Tuż za nimi Sporting Warszawa, a ligową tabelę zamknęli Refuj Bukszpryt

ALTER VALKIRIA
Debiutująca drużyna w rozgrywkach weekendowych. Od samego początku pokazywali bardzo ułożony futbol i to przyniosło im końcowy triumf. W całym sezonie zwyciężyli osiem razy, raz dzielili się punktami i tylko raz schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 49 bramek, a stracili ich 19. Najczęściej wybieranym zawodnikiem meczu był Dmitiy Podgornyy. Najwięcej goli (20) zdobyli Dmitiy Podgornyy, który razem z Konradem Majewskich zdobyli najwięcej asyst (6). Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Refuj Bukszpryt, których pokonali 11:1.

BŁĘKITNY PŁOMIEŃ
Po spadku do najniższej ligi, szybko chcieli wrócić do wyższej klasy. Tu uczynili bezbłędnie, gdyż drugie miejsce zapewnia im awans. W całym sezonie zwyciężyli sześć razy, dwa razy dzielili się punktami i dwa razy schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 44 bramki, a stracili ich 29. Najczęściej wybieranym zawodnikiem meczu był Michał Bordzoł. Najwięcej goli (12) zdobyli Michał Bordzoł, natomiast najwięcej asyst (8) zaliczył Dominik Wallisch. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Sportingowi Warszawa, którego pokonali 12:5.

KOCURY PLAYOO.PL
Kolejny sezon Kocurów w najniższej klasie rozgrywkowej. Od początku sezonu szli jak burza i byli jednym z głównych kandydatów do mistrzowskiego tytułu i powrotu do wyższej ligi. Niestety końcówka sezony przekreśliła ich szanse i musieli zadowolić się ostatnim miejscem na podium. W całym sezonie zwyciężyli pięć razy, dwa razy dzielili się punktami i trzy razy schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 37 bramek, a stracili ich 22. Najczęściej wybieranymi zawodnikami meczu byli Marcin Kaźmierczak oraz Michał Jerzak. Najwięcej goli (7) zdobył Kamil Marzec, natomiast najwięcej asyst (4) zaliczył Adrian Banaszek. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Refuj Bukszpryt, których pokonali 13:4.

CHLEJSY FC
Dobrze zaczęli ten sezon i wymieniani byli w gronie faworytów do podium. Niestety zajęli najbardziej nielubiane miejsce. Znaleźli się tuż za podium, gdyż strata punktów w końcówce sezonu, nie pozwoliła im na zajęcie wyższej lokaty. W całym sezonie zwyciężyli pięć razy, raz dzielili się punktami i cztery razy schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 34 bramek, a stracili ich 34. Najczęściej wybieranym zawodnikiem meczu był Mikołaj Kasperczak. Najwięcej goli (10) zdobył Michał Opiński, natomiast najwięcej asyst (3) zaliczyli Jakub Okraska i Paweł Kamiński. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Refuj Bukszpryt, których pokonali 8:3.

SND
Po kilku sezonach przerwy, powrócili na ligowe boisko. Początek sezony nie był zbyt udany w ich wykonaniu, gdyż nie mogli złapać rytmu i z boiska schodzili pokonani. Forma przyszła dopiero w połowie rozgrywek od tamtej pory z meczów wychodzili tylko zwycięsko. W całym sezonie zwyciężyli pięć razy i pięć razy schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 32 bramki, a stracili ich 34. Najczęściej wybieranym zawodnikiem meczu był Jan Piętosa. Najwięcej goli (6) zdobyli Kacper Woźniak oraz Sebastian Lech, natomiast najwięcej asyst (8) zaliczył Dominik Łukawski. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Sportingowi Warszawa, którego pokonali 7:1.

ABNEGAT
nie wyszedł ten sezon najbardziej doświadczonej drużynie w lidze. Mimo, że początek sezonu rozpoczęli całkiem dobrze, to jednak w połowie rozgrywek zgubili gdzieś formę i ostatecznie zajęli dalekie miejsce. W całym sezonie zwyciężyli cztery razy, raz dzielili się punktami i pięć razy schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli tylko 28 bramek, a stracili ich 21. Najczęściej wybieranym zawodnikiem meczu był Hubert Zwierzchowski. Najwięcej goli (13) zdobyli Hubert Zwierzchowski, który zaliczył również najwięcej asyst (4) zaliczył. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Refuj Bukszpryt, których pokonali 7:1.

SPORTING WARSZAWA
Najmłodsza drużyna w całej stawce. Mimo ogromnego zaangażowania i woli walki widać było, że często brakuje im doświadczenia. Przeplatali dobre mecze ze słabszymi. To pozwoliło im zająć tylko przedostatnie miejsce w lidze. W całym sezonie zwyciężyli trzy razy, raz dzielili się punktami i sześć razy schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 36 bramek, a stracili ich 42. Najczęściej wybieranym zawodnikiem meczu był Krzysztof Kuśmierowski. Najwięcej goli (8) zdobył Krzysztof Kuśmierowski, który wraz z Konradem Szczepańskim zaliczyli najwięcej asyst (3). Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Refuj Bukszpryt, których pokonali 10:4.

REFUJ BUKSZPRYT
Kolejni debiutanci w ligowych rozgrywkach. Niestety tego sezonu nie będą wspominać najlepiej. Częste roszady w składzie nie pozwały na osiągnięcie dobrych rezultatów. W całym sezonie nie udało im się zdobyć punktów i dziesięć razy schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 20 bramek, a stracili ich 79. Najczęściej wybieranym zawodnikiem meczu był Krzysztof Urbański. Najwięcej goli (8) zdobył Krzysztof Urbański, który wraz z Przemkiem Brzozowskim zaliczyli najwięcej asyst (3). Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Błękitnemu Płomieniowi z którym przegrali 3:7.

Mistrz – ALTER VALKIRIA
I v-ce mistrz – BŁĘKITNY PŁOMIEŃ
II v-ce mistrz – KOCURY PLAYOO.PL
Najlepszy strzelec – Dmitiy Podgornyy (ALTER VALKIRIA) – 20 bramek
Najwięcej asyst – Dominik Łukawski (SND) oraz Dominik Wallisch (BŁĘKITNY PŁOMIEŃ) – 8 asyst
Najlepszy bramkarz – Adrian Kakietek (ALTER VALKIRIA) – średnia ocena za mecz 3,8 pkt
Klasyfikacja kanadyjska – Dmitiy Podgornyy (ALTER VALKIRIA) – 26 pkt
MVP – Dmitiy Podgornyy (ALTER VALKIRIA) – Uniwersalny i wszechstronny zawodnik, który doskonale czuje się w ataku, jednak potrafi grać równie dobrze w pomocy jak i obronie. To jego umiejętności w znacznym stopniu przyczyniły się do wywalczenia mistrzowskiego tytułu jego drużynie.
Najwięcej strzelonych goli – ALTER VALKIRIA – 49 bramek
Najmniej straconych goli – ALTER VALKIRIA – 19 bramek
Najwięcej straconych goli – REFUJ BUKSYPRZT – 79 bramek
Najlepszy bilans bramkowy – ALTER VALKIRIA - +30 bramki
Najwyższa wygrana –ALTER VALKIRIA 11:1 REFUJ BUKSZPRYT
Najwięcej bramek w meczu – RAFUJ BUKSZPRYT 4:13 KOCURY PLAYOO.PL oraz SPORTING WARSZAWA 5:12 BŁĘKITNY PŁOMIEŃ

Kontakt

SportLiga.PL

WLS Spółka z o.o.
ul. Na Uboczu 26/16
02-791 Warszawa
NIP: 951-239-84-59

Biuro:

Ul. NA UBOCZU 26/16
02-791 WARSZAWA
TEL.: 509-677-677

Mail: biuro@sportliga.pl

Menadżer Lig:

Bartosz Borys
tel. (+48) 513-654-654

Mail: bartosz.borys@sportliga.pl

Ekstraklasa Tabela (2020z)

LP Drużyna M B Pkt.
1 KAMSZOTY 5 18 15
2 WAWALIONS 4 17 12
3 FC UNITED OF EXPATS 5 1 12
4 SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE 5 -3 6
5 PRESTIGE R-3 5 -4 6
6 PRZYJACIELE 6 -7 3
7 SANTOS 5 -7 3
8 CERVINUS 5 -15 3

II LIGA Tabela (2020z)

LP Drużyna M B Pkt.
1 MICHAŁOWICE 6 27 15
2 ALRUDIDAH 5 7 12
3 RUP 5 -6 9
4 FC GAUGANIS 6 -2 7
5 NIEDOGAZOWANI 4 5 7
6 CIĘŻKI PRZECIWNIK 6 1 7
7 REYTAN 5 -9 6
8 TANGO WARSZAWA 4 -6 4
9 ALTER VALKIRIA 5 -6 4
10 BŁĘKITNY PŁOMIEŃ 4 -11 1

III LIGA Tabela (2020z)

LP Drużyna M B Pkt.
1 ABNEGAT 5 15 15
2 CHLEJSY FC 4 15 12
3 TANGO WARSZAWA 2 4 23 9
4 BIKERS TEAM 5 6 9
5 SND 4 6 7
6 RANDOM TEAM 5 -1 7
7 FAITHFUL TEAM 4 -5 3
8 SPORTING WARSZAWA 4 -19 3
9 KUKLE FC 6 -20 1
10 LS RAMPA 5 -20 1
Slider
SportLiga.PL