Za nami dziesiąta kolejka sezonu jesień 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy trzy spotkania. Drużyny łącznie zdobyły 21 bramek, a sędziowie nie musieli zawodników karać kartkami. W pierwszym pojedynku grupy mistrzowskiej Prestige Mokotów podejmował Przyjaciół. Spotkanie było niezwykle zacięte, a o jedno trafienie więcej lepsi okazali się Przyjaciele i tym samym zapewnili sobie mistrzowski tytuł. W grupie spadkowej pierwszym pojedynkiem było starcie Fc Gauganis ze Służewcem. Gospodarze nie byli zbyt gościnni i odprawili rywali z kwitkiem pokonując ich wysoko. W drugim pojedynku grupy spadkowej, Cervinus podejmował Via International. Tutaj także gospodarze nie dali większych szans przeciwnikowi i na swoim koncie zapisali kolejne trzy punkty.

PRESTIGE MOKOTÓW 2:3 PRZYJACIELE
Strzelanie w tym meczu rozpoczęli goście, niestety nie w taki sposób, jaki by sobie życzyli. W 6 minucie piłkę do własnej bramki skierował Ihor Matsiievskiy. W 13 minucie gospodarze umocnili swoje prowadzenie, gola na 2:0 zdobył Ayhan Emiroglu. W pierwszej połowie Przyjaciele nie zdołali zdobyć ani jednej bramki. Do przerwy Prestige Mokotów wygrywa 2:0. W drugiej części spotkania goście wzięli się za odrabianie strat. W 32 minucie bramkę kontaktową zdobył Vlad Budz. W kolejnych minutach na drodze do wyrównania stanął dobrze dysponowany golkiper gospodarzy. Lecz już w 38 minucie gola na remis strzelił Dmytro Hrużsak, a wynik na 3:2 dla gości w 44 minucie ustalił Vasyl Ivaniuk.

FC GAUGANIS 8:1 SŁUŻEWIEC
Pierwsza odsłona tego meczu to dosyć wyrównane spotkanie. SŁUŻEWIEC stwarzał sobie niezłe okazje jednak brakowało trochę spokoju. Goście zbyt szybko grali piłką do przodu przez co bardzo szybko ją tracili. Wielokrotnie jedna przeprowadzali groźne indywidualne akcje i brakowało tylko dokładnego dogrania w pole karne , które mogłoby się zakończyć bramką. FC GAUGANIS wyszedł na prowadzenie już w 3 minucie kiedy to fatalny błąd popełnił bramkarz gości wychodząc wysoko z bramki co świetnie wykorzystał Jakub Gaicki strzelając bramkę z ponad połowy boiska. W 5 minucie bramkarz gości również nie popisał się a do bramki trafił Bartłomiej Filip. FC GAUGANIS poszedł za ciosem i już w 10 minucie prowadzili 3:0. SŁUŻEWIEC odpowiedział dopiero w 15 minucie po indywidualnej akcji Piotr Kalinowskiego , który oddał świetny strzał z dystansu. Prowadzenie gospodarzy w pierwszej odsłonie powinno być jeszcze wyższe jednak ich skuteczność pod bramką przeciwnika była bardzo słaba i marnowali sytuację za sytuacją. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie, w końcu swoje sytuacje zaczął kończyć Giorgi Komoshvili , który w pierwszej połowie powinien mieć na swoim koncie przynajmniej dwie bramki. SŁUŻEWIEC poukładał trochę swoją grę i zaczął więcej grać piłką po ziemi jednak wszystkie akcje były mocno szarpane i brakowało skuteczności. FC GAUGANIS podkręcił tempo w końcówce i wykorzystał obniżone morale przeciwnika dzięki czemu wygrał aż 8:1.

CERVINUS 6:1 VIA INTERNATIONAL
ligowych sąsiadów. Drużyny dzieliły tylko trzy punkty w ligowej tabeli, więc ciężko było wskazać faworyta. Mecz jednak lepiej rozpoczął się dla Cervinusa, który dość szybko objął prowadzenie. Goście próbowali doprowadzić do remisu, jednak nie mogli przebić się przez dobrze zorganizowana obronę przeciwnika. Na domiar złego kilka minut później wbili sobie samobója. Kolejne minuty spotkania, to przewaga Cervinusa, któremu udało się zdobyć kolejną bramkę. Via International mogli wrócić do gry, ale zmarnowali rzut karny. Kilka minut później Cervinus także wywalczył karnego, ale potrafił go wykorzystać i na przerwę schodził z przewagą czterech goli. Po zmianie stron gospodarze często marnowali swoje okazje. Goście starali się gonić wynik, przez co nadziewali się na kontry. Po dziesięciu minutach spotkania, gospodarze ponownie mieli rzut karny, ale tym razem zawodnik Cervinusa zmarnował okazję do podwyższenia wyniku. Kilka minut później goście wreszcie zdołali wpisać się na listę strzelców, ale mieli jeszcze sporą stratę. Dalsza część spotkania to festiwal zmarnowanych okazji bramkowych z jednej jak i drugiej strony. Gdy wydawało się, że więcej goli już nie padnie, Cervinus w ostatnich minutach dobił przeciwnika zdobywając kolejne dwie bramki i zapisał na swoim koncie kolejne trzy punkty.