Za nami dziesiąta kolejka sezonu jesień 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy cztery spotkania.. Drużyny strzeliły łącznie 30 bramek. Sędziowie pokazali dwie żółte kartki. W pierwszym pojedynku na grupy mistrzowskiej, Szczęki Szczęśliwice podejmowały Niedogazowanych. Mecz niezwykle zacięty i wyrównany, ale o jedno trafienie więcej, lepsi okazali się gospodarze. W drugim pojedynku grupy mistrzowskiej Tango Warszawa podejmowali Biały Proch. Zdecydowany faworyt w postaci gości nie dał najmniejszych szans przeciwnikowi i zgarnia komplet punktów. W grupie spadkowej także były dwa spotkania. W pierwszym pojedynku Fc Izabellistass podzielili się punktami z Reytanem. W drugim pojedynku również obejrzeliśmy Reytana. Tym razem ich przeciwnikiem byli Bikers Team. Ten mecz zakończył się na korzyść Reytana.

SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE 4:3 NIEDOGAZOWANI
Goście już od początku narzucili wysokie tempo i chcieli wyjść na prowadzenie, lecz strzał Krystiana Kiryłowskiego wylądował tylko na poprzeczce bramki gospodarzy. Szczęki wzięli się do roboty i w 7 minucie wyszli na prowadzenie dzięki główce Kajetana Ostoji - Ciemnego. Przez resztę pierwszej połowy żadna z wyklarowanych sytuacji bramkowych nie zakończyła się golem. Dopiero w 22 minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu wolnego Krystian Kiryłowski. Pierwsza część spotkania zakończyła się jednobramkowym remisem. Gospodarze wiedzieli, że jeśli chcą wygrać ten mecz, to muszą strzelić kolejne bramki, dlatego w 32 minucie prowadzenie swojemu zespołowi dał Sławomir Bogdański. Na odpowiedź Niedogazowanych musieliśmy czekać 8 minut. W 40 minucie gola na 2:2 strzela Tomasz Balcerzak. Na kolejne bramki nie musieliśmy długo czekać. Zaledwie 3 minuty później Krystian Kiryłowski daje jednobramkowe prowadzenie zespołowi gości. Po tej bramce na scenie pojawił się niekwestionowany wybawiciel zespołu ze Szczęśliwic. Mowa tutaj o Sławomirze Bogdańskim, który w 44 minucie zdobywa gola na 3:3 bezpośrednio z rzutu rożnego, a minutę później zdobywa on hat tricka, jednocześnie dając swojej drużynie cenne 3 punkty. To spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 dla Szczęk Szczęśliwic.

TANGO WARSZAWA 2:7 BIAŁY PROCH
Ten mecz przyniósł wielu kibicom radość, z powodu dużej ilości bramek. Kanonada rozpoczęła się już w 3 minucie. Paweł Milczarek wyprowadził zespół gości na jednobramkowe prowadzenie. Już w 9 minucie Marcin Kloch odpowiada i na tablicy wyników widnieje remis. W pierwszej połowie padły jeszcze dwa gole - w 18 i 21 minucie. Oba autorstwa Piotra Norberciaka. Do przerwy mamy wynik 3:1 dla Białego Prochu. Widać było, że goście nie mają zamiaru odpuścić strzelania kolejnych bramek. Jednak gole te padły w ostatnich 10 minutach meczu. Autorem kolejnych 4 trafień dla gości byli Piotr Norberciak oraz Paweł. Ostateczny rezultat tego spotkania to 7:1 dla Białego Prochu.

FC IZABELLISTASS 6:6 REYTAN
W tym spotkaniu było wszystko, piękne bramki, akcje , dużo walki i niesamowite emocje do samego końca. W pierwszej połowie pierwsze minuty to na prawdę wyrównana walka i kilka niezłych akcji po obu stronach. Na pierwsze trafienie musieliśmy poczekać aż do 10 minuty kiedy to Piotr Gołębiewski wywalczył rzut karny dla gospodarzy i sam pewnie zamienił go na bramkę. Przez kolejne minuty walka toczyła się w dużej mierze w środku pola , obie drużyny grające bez zmian nie wykazywały jednak wielkiego zmęczenie i co chwile widzieliśmy kolejne akcje ofensywne. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:2 i to oni stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych. W drugiej odsłonie FC IZABELISTASS szybko ruszył do przodu i podwyższał prowadzenie i wydawało się, że będą już spokojnie kontrolowali to spotkanie. Nic bardziej mylnego , FC IZABELISTASS chyba nieco zbytnio zlekceważył przeciwnika w końcówce przez zbyt korzystny wynik i oddał im pole do gry. REYTAN pomimo braku zmian zalazł jeszcze siły na końcówkę spotkania i zdołał w samej końcówce wyrównać i wyrwać przeciwnikowi jeden punkt w tym meczu

BIKERS TEAM 0:2 REYTAN
siebie stanęli outsiderzy ligi. Ciężko w tym pojedynku było wskazać faworyta. Od początku mecz pokazał, że będzie to niezwykle zacięte i wyrównane spotkania. Mimo, że Bikers Team dłużej utrzymywali się przy piłce i starali się narzucić przeciwnikowi swój styl gry, to Reytan wyprowadzał groźniejsze ataki. Pierwsze trafienie obejrzeliśmy dość późno i była to jedyna bramka w tej części spotkania. Po zmianie stron Reytan przejął inicjatywę, ale trwało to tylko chwilę. Znów oglądaliśmy dużo walki w środku boiska. Z biegiem czasu gospodarze mocniej ruszyli do ataków, często zapominając o obronie, ale tego nie wykorzystywali goście. Do czasu, bo po jednej dwójkowej akcji udało się po raz kolejny pokonać bramkarza przeciwników. Więcej goli nie obejrzeliśmy i po twardym spotkaniu lepsi okazali się gracze Reytana.