Za nami dziesiąta kolejka sezonu jesień 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy dwa spotkania. Drużyny łącznie strzeliły 14 goli. Sędziowie nie musieli karać zawodników kartkami. W pierwszym pojedynku grupy mistrzowskiej Alter Valkiria podejmowała Błękitny Płomień. Mecz na szczycie zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy dzięki zwycięstwu przypieczętowali swoje zwycięstwo w lidze. Drugi pojedynek odbył się w grupie spadkowej. Snd bez problemu poradził sobie ze Sportingiem Warszawa i zainkasował komplet punktów.

ALTER VALKIRIA 6:0 BŁĘKITNY PŁOMIEŃ
Początek spotkania był zdecydowanie lepszy w wykonaniu gości, którzy nieźle rozgrywali piłkę i widać było , że są bardziej zmotywowani do zdobycia bramki. Goście kilkukrotnie stworzyli na prawdę niezłe sytuacje strzeleckie , niestety brakowało trochę skutczności a ponadto świetnie spisywał się bramkarza gospodarzy. W kolejnych minutach to jednak ALTER VALKIRIA osiągał co raz większa przewagę i to oni szybko poukładali swoją grę tworząc kolejne niezwykle groźne sytuacje. Na pierwsze trafienie musieliśmy jednak poczekać aż do 15 minuty kiedy to na listę strzelców wpisał się Maris Melnozols. W 22 minucie prowadzenie drużyny podwyższył Hakan Demir i na przerwę ALTER VALKIRIA prowadziła w pełni zasłużenie 2:0. W drugiej odsłonie obraz gry nie zmieniał się, BŁĘKITNY PŁOMIEŃ walczył jednak brakowało im pomysłu na rozegranie i chyba trochę opadali z sił. ALTER VALKIRIA nie zwalniał jednak tempa i strzelał kolejne bramki. Gospodarze pokazali w tym meczu świetną grę i koncentrację od pierwszej do ostatniej minuty i deklasując rywala wygrali aż 6:0.

SND 7:1 SPORTING WARSZAWA
Przed meczem ciężko było skazać faworyta. Drużyny dzielił tylko punkt w ligowej tabeli, więc należało się spodziewać wyrównanego spotkania. Mecz lepiej zaczął się dla Snd, którzy szybko objęli prowadzenie. Na odpowiedź Sportingu Warszawa nie musieliśmy długo czekać. Trzy minuty później mieliśmy już remis i mecz zaczynał nam się od nowa. Kolejne minuty to walka w środku pola, ale groźniejsze akcje przeprowadzali gospodarze. Po kwadransie gry ich przewaga zaczęła być co raz większa, a z tym przyszły kolejne bramki. Dołożyli jeszcze trzy i na przerwę schodzili prowadząc. Po zmianie stron widać było, że gościom brakuje pomysłu na rozegranie swoich akcji. Snd za to doskonale wyprowadzali swoje ataki i w tej części spotkania dołożyli jeszcze trzy trafienia. Mecz okazał się dość jednostronny, a komplet punktów trafia na konto Snd.