Za nami szósta kolejka sezonu jesień 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy trzy spotkania. Drużyny łącznie zdobyły 24 bramek, a sędziowie pokazali tylko jedną żółtą kartkę. W pierwszym pojedynku Fc Gauganis podejmowali Santos. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli goście, którzy są w czołówce i liczą się w walce o mistrzostwo. Fc Gauganis nadal nie może wejść na właściwe tory i do tej pory nie zdobyli jeszcze punktu. W tym spotkanie także musieli uznać wyższość przeciwnika. Santos zgarnia komplet punktów i zmniejsza stratę do lidera. W kolejnym pojedynku Fc United of Expats podejmowali Przyjaciół. To spotkanie zapowiadało się najciekawiej w tej kolejce. Aktualny mistrz Ekstraklasy podejmował aktualnego lidera, którzy na swoim koncie miał komplet zwycięstw. Gospodarze od samego początku ustawili mecz pod siebie, a bramki zdobyte w pierwszej połowie zapewniły im bezpieczne prowadzenie. Po zmianie stron Przyjaciele starali się odrobić straty, ale Fc United of Expats doskonale kontrolował wydarzenia na boisku i nie dał się dogonić. Gospodarze zwyciężają, a goście doznają pierwszej w tym sezonie porażki. Na zakończenie kolejki Prestige Mokotów podejmował Via International. Zdecydowanym faworytem tego starcia byli gospodarze, którzy od początku sezonu doskonale się spisują i ciągle są w walce o mistrzostwo. Nie inaczej było w tym spotkaniu. Zdecydowane prowadzenie w pierwszej połowie i można było pomyśleć, że jest po meczu. Drugą połowę co prawda wygrali goście, ale w ostatecznym rozrachunku, Prestige Mokotów zapewnił sobie kolejne cenne trzy punkty i jest o krok od lidera.

FC GAUGANIS 2:6 SANTOS
Pierwsze minuty tego spotkania to na prawdę bardzo wyrównana i zacięta walka z obu stron. Z minuty na minutę to jednak SANTOS zaczynał przeważać na boisku, goście lepiej i szybciej rozgrywali piłkę dzięki czemu stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych. Na pierwsze trafienie musieliśmy jednak poczekać aż do 12 minuty kiedy to goście objęli prowadzenie po bramce Mohamada Marwana . SANTOS poszedł za ciosem i już w 14 minucie prowadził 2:0. FC GAUGANIS nie był jednak bez szans, gospodarze również mieli swoje okazje bramkowe jednak kompletnie brakowało im celności w wykończeniu akcji. Kiedy wydawało się , że sędzia już zaraz zakończy pierwszą połowę, SANTON przeprowadził jeszcze jedną akcję i zdobył bramkę do szatni. To trafienie podziałało wyraźnie demotywująco na FC GAUGANIS i w drugiej połowie ciężko im było poukładać swoją grę. SANTOS natomiast dołożył kolejne trafienie już w 30 minucie. FC GAUGANIS , walczył starał się jednak zdołał w tym meczu strzelić jedynie dwie bramki. SANTOS do końca kontrolował przebieg tego spotkania i dołożył jeszcze dwa trafienia dzięki czemu zgarnął niezwykle cenne 3 punkty i jest już praktycznie pewny awansu do najlepszej czwórki.

FC UNITED OF EXPATS 4:2 PRZYJACIELE
Kolejnym meczem rozgrywanym tego dnia było spotkanie drużyn FC United of Expats oraz Przyjaciele. Mecz od środka rozpoczęli goście. Już w 4 minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Omar Atzori dając prowadzenie gospodarzom. United chciało strzelić więcej bramek, jednak ich świetną akcję przerwał Vlad Budz. Przyjaciele chcieli doprowadzić do remisu, jednak na drodze do bramki stanął Willy Oviedo, który popisał się fenomenalną interwencją. W 15 minucie gospodarze dołożyli kolejną bramkę, a jej autorem był Carlos Cardona. Między słupkami bramki United po raz kolejny dobrze spisał się Willy Oviedo broniąc strzał Andreja Pasczenki. Przyjaciele w 22 minucie ponownie mieli okazję na zdobycie bramki, jednak Willy Oviedo znowu był na posterunku. Pod koniec pierwszej połowy wynik na 3:0 podwyższył Mikołaj Zalewski. Do przerwy gospodarze wygrywali trzema golami. Już na początku drugiej części spotkania United zaskoczyli Przyjaciół szybkim rozegraniem rzutu wolnego, lecz bramkarz gości uniemożliwia zdobycie kolejnej bramki. W 32 minucie Omar Atzori odważnie spróbował przelobować z połowy boiska golkipera przeciwników, lecz jego strzał poleciał nad bramką. W 34 minucie David Feris oddaje strzał do pustej bramki, po świetnej akcji komunikacyjnej. Minutę później Przyjaciele trafiają do siatki United za sprawą Maksima Cheremisina. Zawodnik ten ponownie spróbował szczęścia w 39 minucie, lecz piłka po jego strzale uderza w słupek. 3 minuty później żółtą kartką został ukarany Yaniv Rosenberg. Potem gospodarze marnują dobrze rozwijającą się akcję. W kolejnych minutach żółte kartki obejrzeli Maksim Cheremisin oraz Andrej Pasczenko. Dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem Carlos Cardona miał okazję na zdobycie swojej drugiej bramki w tym meczu, jednak posłał on futbolówkę obok prawego słupka. Zespół FC United of Expats pokonują Przyjaciół 4:2.

PRESTIGE MOKOTÓW 7:3 VIA INTERNATIONAL
Kolejnym wieczornym meczem było spotkanie między drużynami Prestige Mokotów i Via International. Gospodarze już w 6 minucie zdobyli pierwszą bramkę, a jej autorem był Mateusz Delikat. Prestige na tym nie poprzestali i już 180 sekund później strzelili bramkę na 2:0. Po błędzie obrońcy Via International bramkę w 11 minucie strzela Patryk Luty. 5 minut przed końcem pierwszej połowy Adrian Rędzliński wystawia piłkę do Rafała Krzywickiego i ten drugi strzela do pustej bramki. Dosłownie tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu padł kolejny gol. Świetne podanie Andrzeja Kazikowskiego skutecznie wykorzystuje Adrian Rędzliński. Do przerwy mamy wynik 5:0 dla Prestige Mokotów. 8 minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania, bramkę honorową dla gości zdobył Michał po świetnym podaniu Felixa Trana. W 37 minucie na pustą bramkę nie trafia Anton. Jednak w 40 minucie bramkę, po asyście Felixa Trana, zdobywa Abdul Mujeed. Gospodarze nie pozostali dłużni i 3 minuty później padła szósta już bramka dla Prestige. Strzelcem bramki został Rafał Wójcicki, który uderzył piłkę z woleja i umieścił ją lewym okienku bramki. W jednej z kolejnych akcji drużyna z Mokotowa mogła dobić rywali kolejnym golem, lecz świetną interwencją popisał się golkiper Via International. Jednak 2 minuty później, wspomnianą siódmą bramkę strzela Cezary Śledziak. W jednej z ostatnich akcji meczu, wynik spotkania na 7:3 ustalił zawodnik gości - Anton. Był to naprawdę bramkostrzelny mecz, obfitujący w piękne gole.