Za nami szósta kolejka sezonu jesień 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy trzy spotkania. Drużyny strzeliły łącznie 26 bramek. Sędziowie pokazali trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną. W pierwszym pojedynku Tango Warszawa podejmowali Szczęki Szczęśliwice. Mecz zapowiadał się ciekawie, gdyż grała ze sobą trzecia i druga drużyna ligi. Spotkanie od samego początku toczone było pod dyktando bardziej doświadczonych na ligowym boisku gości, którzy szybko wyszli na prowadzenie, ale do przerwy więcej goli nie strzelili. Po zmianie stron Szczęki Szczęśliwice dołożyły kolejne dwa trafienia i zgarniają komplet punktów. W drugim pojedynku tej kolejki Reytan podejmował R-3 Team. W tym pojedynku ciężko było wskazać faworyta. Początek spotkania był niesamowity, drużyny w ciągu pięciu minut zdobyły aż cztery gole. Reytan po pierwszej połowie mógł się poczuć zbyt pewnie, co po zmianie stron doskonale wykorzystał R-3 Team. Gościom udało się dogonić przeciwnika, a mecz zakończył się podziałem punktów. W kolejnym pojedynku Niedogazowani podejmowali Fc Izabellistass. Tutaj w roli faworyta należało upatrywać w gościach. Gospodarze jak do tej pory byli jedyną drużyną bez punktów. Ale jak nie kiedy jak teraz zacząć odbijać się od dna. Spotkanie od samego początku dobrze układało się dla Niedogazowanych. Pierwsza połowa zakończona ich prowadzeniem. Po zmianie stron gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa. Dołożyli kolejne trafienia i wygrali zdecydowanie. Niedogazowani zdobywają swoje pierwsze punkty w tym sezonie, Gratulacje. Na zakończenie kolejki Bikers Team podejmowali Biały Proch. Tu zdecydowanym faworytem był oczywiście lider tabeli, chociaż pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Po zmianie stron, do czego zdążył już nas przyzwyczaić Biały Proch , goście przejęli całkowitą kontrolę na boisku i wbili przeciwnikom kolejne bramki i na swoim koncie zapisują kolejne trzy punkty.

TANGO WARSZAWA 0:3 SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE
pierwszej minuty to goście narzucili swój styl gry i bardzo dobrze i szybko rozgrywali piłkę. TANGO WARSZAWA początkowo nieźle radziło sobie z wysokim pressingiem przeciwnika jednak z minuty na minutę ich gra wyglądała co raz gorzej. SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE wyraźnie wrzucały kolejne biegi i co raz bardziej naciskali na rywala . Na pierwsze trafienie musieliśmy jednak zaczekać aż do 12 minuty kiedy to bramkę zdobył Sławomir Bogdański. TANGO WARSZAWA miało co raz większe problemy z rozegraniem piłki i wyjściem z własnej połowy. SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE natomiast bardzo dobrze kontrolowało przebieg tego spotkania jednak brakowało im spokoju w rozegraniu w polu karnym przeciwnika, momentami zbyt szybko chcieli wykończyć akcję przez co brakowało klarownych sytuacji. TANGO WARSZAWA w ofensywie nie miało pomysłu jednak w obronie dawali z siebie sporo i widać było , że walczą o każdą piłkę. To było jednak zbyt mało aby przeciwstawić się bardzo dobrze dysponowanym zawodnikom SZCZĘK , którzy bardzo dużo biegali w obronie a także z minuty na minutę co raz lepiej rozgrywali piłkę. TANGO WARSZAWA miało swoje zrywy jednak wszystko było dosyć chaotyczne . Goście ostecznie wygrali w pełni zasłużenie 3:0

REYTAN 4:4 R-3 TEAM
drużyn Reytan i R-3 Team zapowiadał się bardzo interesująco. Już w 2 minucie goście wyszli na prowadzenie dzięki fantastycznemu uderzeniu z woleja autorstwa Marcina Kintopa. Gospodarze po utracie bramki ruszyli do ataku i w 4 minucie Pablo Palmero lobem zza połowy doprowadził do wyrównania. Kolejny cios Reytan wyprowadził minutę później za sprawą Piotra Chlebusa, który wykorzystał błąd w obronie gości i uderzył bezbłędnie tuż przy lewym słupku. Gospodarze ani myśleli spuścić z tonu i w 6 minucie podwyższają wynik na 3:1, a autorem gola był David Evans. Po tym emocjonującym początku, tempo meczu trochę spadło. W 10 minucie Pablo Palmero miał szansę na drugie trafienie, ale zamiast w bramkę uderzył nad nią. R-3 próbowało odpowiedzieć, lecz zabrakło trochę szczęścia, Michał Pele tylko obił poprzeczkę. Reytan nie odpuszczał, wyprowadził kolejną akcję, lecz znakomicie przerwał ją Kamil Marczyk. W 21 minucie David Evans zdobywa drugą bramkę w tym spotkaniu, oddając świetny strzał po ziemi, który zaskoczył golkipera R-3. Na przerwę gospodarze schodzą z 3 bramkową przewagą. Jak wiadomo, futbol jest nieprzewidywalny, więc nic w tym meczu nie było pewne. Już w 27 minucie goście próbowali zdobyć bramkę, lecz uniemożliwiła to interwencja bramkarza Reytana. 3 minuty później bramkarz gospodarzy ponownie uratował swoją drużynę, tym razem wyjmując strzał Norberta Wierzbickiego z samego prawego okienka. W 34 minucie R-3 zdobywa bramkę dającą nadzieję na odwrócenie losów tego spotkania, a strzelcem tej bramki był Marcin Ogrodnik. Zaledwie 6 minut później bramkę kontaktową zdobywa Norbert Wierzbicki, który dzięki świetnemu uderzeniu z woleja umieszcza futbolówkę w lewym okienku bramki. W kolejnych minutach posypało się trochę kartek. Najpierw w 41 minucie żółtą kartką został ukarany Paweł Seluk, a 3 minuty później "żółtko" obejrzał Rafał Bartko. 3 minuty przed końcem meczu do wyrównania doprowadza Michał Pele, oddając precyzyjny strzał zza pola karnego. Ostateczny rezultat tego spotkania to 4:4.

NIEDOGAZOWANI 7:2 FC IZABELLISTASS
O godzinie 18 mieliśmy okazję zobaczyć pojedynek drużyn Niedogazowani i FC Izabellistass. Od samego początku goście narzucili wysokie tempo gry, próbowali rozegrać szybką akcję, lecz obrońcy gospodarzy nie zaspali i przytomnie przerwali atak rywali. Przez kolejne minuty walka toczyła się w środku pola. Dopiero w 10 minucie padł pierwszy gol. Bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Krystian Kiryłowski. Tym trafieniem dał on prowadzenie Niedogazowanym. W 15 minucie piłka po strzale Bernarda Przybyło odbija się od obrońcy i wpada do siatki, dając dwubramkowe prowadzenie gospodarzom. W sprawnym rozprowadzeniu kolejnego ataku przeszkodził Niedogazowanym błąd techniczny w rozegraniu piłki. W 21 minucie bramkę kontaktową zdobywa Jakub Szkuta. Na przerwę goście schodzą z jedną bramką w plecy. Gospodarze zdając sobie sprawę, że jednobramkowe prowadzenie jest bardzo niepewne, już w 26 minucie umocnili swoją przewagę, zdobywając gola za sprawą bramki Tomasza Balcerzaka. Dwie minuty później Izabellistassa bombarduje strzałami bramkę przeciwników, lecz świetnie ustawieni byli defensorzy gospodarzy. W 31 i 34 minucie szansę na zdobycie kolejnej bramki mieli Niedogazowani, lecz ich strzały szybowały ponad bramką. Niedługo potem, w 42 minucie, czerwoną kartką ukarany został Robert Walkiewicz za użycie rąk poza polem karnym w sytuacji sam na sam. Minutę później bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Krzymiński. Ponownie po 60 sekundach Niedogazowani umacniają swoje prowadzenie, zdobywając gola na 5:1. Przez ostatnią minutę meczu padły aż trzy bramki. Najpierw w 49 minucie piłka wpada do siatki po nienajlepszej interwencji Bartosza Borysa. Jednak Izabellistassa błyskawicznie zdobywa bramkę na 6:2 w 50 minucie po konstruktywnej akcji. Ostatnim golem w tym meczu był strzał Adama Nikiforuka, który wykorzystał absencję bramkarza gości między słupkami i uderzył piłkę po ziemi do pustej bramki, ustalając wynik rywalizacji na 7:2. Mecz zdecydowanie toczył się pod dyktando Niedogazowanych, co potwierdza wynik.

BIKERS TEAM 1:5 BIAŁY PROCH
Mecz między drużynami Bikers Team oraz Biały proch od samego początku toczył się na wysokich obrotach. Gospodarze już w 7 minucie wyszli na prowadzenie. Rzut wolny na bramkę zamienił Filip Tomaszewski. Goście ani myśleli odpuścić walkę i w 9 minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą uderzenia Adriana Rędzlińskiego w lewy dolny róg bramki. Zespół Białego Prochu poszedł za ciosem i minutę później wychodzi na prowadzenie, drugiego gola w tym meczu zdobył Adrian Rędzliński po asyście Pawła Marczaka. Gospodarze mieli groźną akcję w 15 minucie, lecz została ona zneutralizowana przez blok defensywny gości. W kolejnych minutach walka toczyła się w środku pola. Dopiero w 24 minucie Paweł Marczak próbował podać prostopadle. Jego zamiary uprzedzili obrońcy Bikers'ów. Po pierwszej połowie wynik spotkania wynosił 2:1 dla Białego Prochu. Goście mieli chrapkę na podwyższenie prowadzenia, lecz Paweł Milczarek trafił tylko w poprzeczkę bramki Bikers'ów. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i w 35 minucie Paweł Milczarek zdobywa bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, zaskakując bramkarza. Zaledwie 3 minuty później Adrian Rędzliński kompletuje hat tricka pewnie wykorzystując rzut karny. Zespołowi Białego Prochu nie wystarczyło 3 bramkowe prowadzenie, dlatego też w 42 minucie Paweł Milczarek zdobywa swojego drugiego gola, oddając precyzyjny strzał na długi słupek. W kolejnych minutach goście dalej próbowali podwyższyć prowadzenie, lecz tym razem na ich drodze stanął golkiper Bikers'ów, uniemożliwiając Pawłowi Milczarkowi zdobycie hattricka. Mecz ten zakończył się wynikiem 5:1 dla Białego Prochu.