Za nami piąta kolejka sezonu jesień 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy trzy spotkania. Drużyny strzeliły łącznie 26 bramek. Sędziowie pokazali cztery żółte kartki. W pierwszym pojedynku Tango Warszawa podejmowali Reytana. W tym pojedynku ciężko było wskazać faworyta, co pokazuje remisowa pierwsza połowa. Druga część spotkania jednak należała już do Tango Warszawa, którzy byli skuteczniejsi od przeciwnika i to oni zapisują na swoim koncie kolejne trzy punkty. W kolejnym pojedynku R-3 Team podejmował lidera Biały Proch. Mimo, że mecz doskonale rozpoczął się dla gospodarzy, to z minut na minutę widać było co raz większą przewagę gości i pewne prowadzenie do przerwy. Po zmianie stron Biały Proch jeszcze bardziej podkręcił tempo i wbił przeciwnikowi kolejne gole. Wygrał wysoko i zdecydowanie i z kompletem punktów prowadzi w lidze. Na zakończenie kolejki Niedogazowani podejmowali Szczęki Szczęśliwice. Outsider ligi, który jeszcze nie zdobył punktów mierzył się z jednym z pretendentów do mistrzostwa. Przed gospodarzami stało niezwykle ciężkie spotkania. Do przerwy jednak nawiązali walkę z rywalem i do szatni schodzili ze stratą jednego gola. Po zmianie stron jednak kontrolę nad spotkanie przejęły Szczęki Szczęśliwice i to oni zdobyli więcej bramek. Goście z boiska schodzą z trzema punktami i równają się punktami z liderem.

TANGO WARSZAWA 4:1 REYTAN
początku spotkania Tango Warszawa starało się narzucić swój styl gry. Długo utrzymywali się przy piłce, ale większość czasu na własnej połowie. Mimo to udało im się stworzyć kilka groźnych sytuacji, ale nie umieli ich wykorzystać. Jednak to Reytan pierwszy wyszedł na prowadzenie, co zupełnie zaskoczyło przeciwników. Tango próbowało w różny sposób zaskoczyć przeciwnika, aż wreszcie się udało i mecz zaczął się od początku. Do przerwy więcej goli już nie padło i do szatni drużyny schodziły przy wyniku remisowym. Po zmianie stron wymiana ciosów trwała w najlepsze. Akcja za akcję, strzał za strzał, ale jedni jak i drudzy nie potrafili znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Z minuty na minutę co raz groźniej atakowali gospodarze, tak jakby przeciwnikowi zaczęło brakować sił. Tango w końcówce spotkania zdołało rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść, pakując przeciwnikowi jeszcze trzy gole i zapisuje na swoim koncie cenne trzy punkty.

R-3 TEAM 2:10 BIAŁY PROCH
Zdecydowanym faworytem tego pojedynku był Biały Proch, który jeszcze nie doznał porażki. R-3 Team jednak pokazało, że potrafi dobrze operować piłką. Mecz doskonale rozpoczął się dla gości, którzy już po swojej pierwszej akcji prowadzili. Niestety był to początek złego. Biały Proch dość szybko doprowadza do wyrównania. Po tym trafieniu nie zwalniał tempa, ale długo nie mógł się wstrzelić w bramkę przeciwnika. Kolejne gole przyszły dopiero w końcówce pierwszej połowy i można było pomyśleć, że R-3 Team nie będą w stanie zatrzymać rozpędzonych graczy Białego Prochu. Tak było po zmianie stron. Goście nawet na moment nie dawali odetchnąć przeciwnikowi, karcąc go za kolejne własne błędy, a także po doskonałych zespołowych akcjach. Wysokie zwycięstwo Białego Prochu w pełni zasłużone i na ich koncie kolejne trzy punkty zapisane.

NIEDOGAZOWANI 3:6 SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE
To było na prawdę niesamowicie ciekawe i dynamiczne spotkanie na sztucznej trawie. Obie ekipy od pierwszej do ostatniej minuty na pełnym gazie walczyły o każdą piłkę i punkty w tym spotkaniu. Zdecydowanie lepszy początek zanotowali goście , którzy objęli prowadzenie już w 4 minucie po bramce , której autorem był Dominik-Ostoja Ciemny. Szczęki poszły za ciosem i już dwie minuty później silny strzał z przed pola karnego oddał Sławomir Bogdański a SZCZĘKI prowadziły już 2:0. NIEDOGAZOWANI cały czas walczyli jak lwy i wkładali masę sił i serca w to spotkanie co przyniosło efekt w 11 minucie kiedy świetnym strzałem po ziemi popisał się Tomek Balcerzak . Gospodarze poszli za ciosem i już trzy minuty później mieliśmy remis po bramce Adama Nikiforuka. Do końca pierwszej połowy obie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka niezłych okazji jednak lepszą skutecznością wykazały się SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE , które ponownie wyszły na prowadzenie w 23 minucie. Tym razem bramkę głową zdobył Sławomir Bogdański po świetnym dośrodkowaniu Kajetana Ostoji-Ciemnego. Początek drugiej odsłony to na prawdę zaciekła walka o kolejne bramki , obie drużyny dobrze rozgrywały piłkę i na prawdę walczyły o każdy centymetr boiska. W 33 minucie goście świetnie rozegrali piłkę na jeden kontakt a całą akcję pewnie wykończył Barnaba Chlipalski dając dwubramkowe prowadzenie gościom. NIEDOGAZOWANi nie poddawali się jednak i walczyli do samego końca , w 38 minucie Konrad Kociszewski popisuje się fenomenalnym strzałem z woleja i umieszcza piłkę w samym okienku bramki dając tym samym swoje drużynie nadzieje na korzystny wynik. Końcówka tego spotkania należała jednak do SZCZĘK SZCZĘŚLIWICE, które podkręciły jeszcze bardziej tempo i wykorzystały opadając trochę z sił zawodników gospodarzy. Goście dołożyli jeszcze dwa trafienia w 40 i 49 minucie i dzięki temu pewnie wygrali to spotkanie 6:3. NIEDOGAZOWANi pokazali jednak w tym meczu spore umiejętności i charakter i gdyby utrzymali koncentrację i siły na ostatnie 10 minut tego meczu mogliby spokojnie powalczyć o korzystny wynik.