Za nami czwarta kolejka sezonu jesień 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy cztery spotkania. Drużyny łącznie zdobyły 25 bramek, a sędziowie pokazali trzy żółte kartki. W pierwszym pojedynku spotkał się Santos Via International. Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie. Obie drużyny od początku sezony pokazują dobry futbol. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana i zakończyła się remisem. W drugiej części strzelał już tylko Santos i to on zgarnął komplet punktów. W kolejnym pojedynku obejrzeliśmy starcie Prestige Mokotów ze Służewcem. Już przed meczem można było śmiało postawić na Prestige, którzy przybyli na to spotkanie w niemal najsilniejszym składzie. Od samego początku dominowali na boisku i patrząc na wynik, można powiedzieć, że z łatwością rozprawili się ze Służewcem. Trzecim pojedynkiem tej kolejki było starcie Cervinusa z Przyjaciółmi. Goście od początku sezonu idą jak burza i wciągają kolejnych przeciwników. Cervinus jednak postawił wysoko poprzeczkę, szczególnie w pierwszej połowie, która zakończyła się remisem. Niestety gospodarze w drugiej części spotkania nie byli już tak skuteczni. Przyjaciele za to potrafili kończyć swoje akcje i to oni zgarniają komplet punktów i umacniają się na pozycji lidera. Na zakończenie kolejki beniaminek Fc Gauganis podejmował aktualnego mistrza Fc United of Expats. Przed meczem mogłoby się wydawać, że mistrzowie wciągnął przeciwnika bez problemu. Tak się jeszcze nie stało. Było to doskonałe widowisko. Co prawda w pierwszej połowie nie obejrzeliśmy bramek. W drugiej też za wiele ich nie padło. Mecz był niezwykle wyrównany, a goście w ostatnich minutach dopiero zapewnili sobie zwycięstwo i obok lidera są nadal niepokonani.

SANTOS 4:1 VIA INTERNATIONAL
cała pierwsza połowa należała do Santosu. W początkowych 10 minutach meczu Santos przeprowadził 3 groźne akcje na bramkę Via International, lecz dopiero w 15 minucie Hussam Khider otworzył wynik spotkania świetnie uderzając w lewy dolny róg bramki. Kolejną okazje do podwyższenia wyniku "dostali" od bramkarza Via International już w 21 minucie, lecz Hussam Khider nie wykorzystuje "prezentu" i nie trafia do pustej bramki. Jak dobrze wiemy niewykorzystane sytuację lubią się mścić, co udowodnił Anton strzelając wyrównującą bramkę w 23 minucie. Do połowy wynik 1:1 zapowiada zaciętą walkę w drugiej części spotkania. Następne 15 minut spotkania to ciągła walka w środku pola i kilka nie groźnych strzałów. Zaciętość tego spotkania pokazuje statystyka kar i kartek która była wyjątkowo wysoka porównując ją do pozostałych meczy tej kolejki. Zobaczyliśmy bowiem 3 żółte kartki. Kolejna bramka padła dopiero w 43 po strzale Hussama Khidera, który przymierzył idealnie w lewy dolny róg bramki. Ostatnie 5 minut to supremacja Santosu i Hussama Khidera który kompletuje hattricka strzelając w 46 minucie. Chwilę później porażkę Via International przypieczętowuje Mohamed Benadballa strzelając bramkę na 4:1.

PRESTIGE MOKOTÓW 9:1 SŁUŻEWIEC
Świetnie dysponowana drużyna Prestigu od początku pokazywała swoją wyższość nad Służewcem czego przykład zobaczyliśmy już w 4 i 7 minucie po strzałach Michała Głębockiego. Michał Głębocki kompletuje hat-tricka strzelając gola w 22 minucie po fantastycznym podaniu Konrada Adamczyka. Do przerwy 3:0 ale to dopiero początek . Małym przebudzeniem Służewca była akcja Piotra Pęksy w której nie strzelił bramki w sytuacji sam na sam. Chwilę później, a konkretnie w 33 minucie błąd w obronie wykorzystuje Konrad Admaczyk strzelając gola na 4:0. W przeciągu następnych 3 minut Służewiec stracił kolejne 3 gole co kompletnie zrujnowało ich morale. Jednak nie poddali się i w 41 minucie bezpośrednio z rzutu rożnego piłkę do siatki wpakował Piotr Pęksa strzelając honorową bramkę na 7:1. Ostatnie ciosy padły w 48 i 49 minucie zadane przez Rafała Wójcickiego i Cezarego Śledziaka. Ostateczny wynik to 9:1 dla Prestige Mokotów

CERVINUS 2:5 PRZYJACIELE
świetnie weszli w mecz strzelając dwie bramki kolejno w 2 i 5 minucie po świetnych strzałach Ihora Matsiievskiya i Konstantina Didenko. Na odpowiedź Cervinusa nie trzeba było długo czekać bo już w 7 minucie świetny strzał z praktycznie zerowego kąta oddał Wiktor Balcer dając bramkę kontaktową swojej drużynie. Przez następne 15 minut żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć żadnej składnej akcji do strzelenia bramki. W ostatniej akcji pierwszej połowy Paweł Sycha świetnie uderzył w dolny róg bramki, nie zostawiając bramkarzowi najmniejszych szans. Do przerwy 2:2 co pozwala wnioskować jeszcze ciekawszą drugą część spotkania. Jednak wszelkie wątpliwości co do tego kto wygra dzisiejsze spotkanie rozwiali Vlad Budz i Vlad Cholod strzelając 2 gole w przeciągu 5 minut. Przez ostatnie minuty meczu mogliśmy oglądać desperacką obronę Cervinusa który w ostatniej akcji meczu utracił jeszcze jedną bramkę po strzale Konstantina Didenko. Końcowy wynik to 2:5 dla Przyjaciół którzy dzięki zdobytym trzem punktom samodzielnie wychodzi na pozycję lidera w Ekstraklasie.

FC GAUGANIS 1:2 FC UNITED OF EXPATS
Od początku meczu pierwsze skrzypce w swoich drużynach grali bramkarze, ponieważ w pierwszej połowie na każdą z bramek padło po kilkanaście groźnych strzałów, a nie wpadła żadna bramka. Na szczególną pochwałę zasługuje Bartłomiej Klimek który obronił wyśmienity strzał z rzutu wolnego oddany przez Carlosa Cardonę. Druga połowa zaczęła się już nieco ciekawiej, bo świetną okazję do strzelanie gola miał Salvatore Zedde, lecz bramkarz stał tam gdzie powinien i oddalił zagrożenie od własnej bramki. Dopiero w 36 minucie obrona FC Gauganis ustąpiła pod naporem Omar Atzoriego który fenomenalnym strzałem w okienko pokonuje bramkarza. Chwilę później niemalże niezawodna obrona FC United of Expats popełnia błąd który skutecznie wykorzystuje Giorgi Komoshvili. Do końca meczu pozostaje 5 minut, a na tablicy wyników nadal widnieje 1:1. W przedostatniej akcji meczu ciężar odpowiedzialności bierze na siebie Omar Atzori i fantastycznym strzałem w dolny róg pokonuje bezradnego bramkarza FC Gauganis. Wynik końcowy to 1:2 dla FC United of Expats.