Za nami czwarta kolejka sezonu jesień 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy cztery spotkania. Drużyny strzeliły łącznie 28 bramek. Sędziowie pokazali dwie żółte kartki. W pierwszym pojedynku Tango Warszawa podejmowali Niedogazowanych. Od samego początku obie drużyny stworzyły szalone tempo. Padała bramka za bramką. Do przerwy o jedno trafienie lepsi gospodarze. Po zmianie stron skuteczniejsi byli gracze Tango Warszawa i to im przypadły trzy punkty. Niedogazowani po tej porażce są jedyną drużyną w lidze bez punktów. W kolejnym pojedynku Fc Izabellistass podejmowali R-3 Team. Tutaj też obejrzeliśmy świetne zawodny. Do przerwy o jedno trafienie więcej lepsi byli goście. Po zmianie stron, do głosu doszli gospodarze. Zdołali strzelić o jedną bramkę więcej i to oni cieszyli się z kompletu punktów. W trzecim pojedynku tej kolejki Bikers Team zmierzyli się z Reytanem. W tym pojedynku ciężko było wskazać faworyta, co pokazuje remisowy wynik do przerwy. Po zmianie stron lepiej zaprezentował się Reytan i dzięki temu zwycięstwu zdobył swoje pierwsze punkty w lidze. Na zakończenie kolejki mieliśmy pojedynek na szczycie. Biały Proch podejmował Szczęki Szczęśliwice. Obie drużyny przed tym meczem nie doznały porażki, więc spotkanie jeszcze bardziej zapowiadało się ciekawie. Do przerwy było niezwykle wyrównanie, co pokazuje remis na tablicy wyników. Po zmianie stron, Biały Proch wyregulował celowniki i wpakował przeciwnikowi kolejne bramki. Dzięki temu zwycięstwu wyszli na prowadzenie w lidze.

TANGO WARSZAWA 5:3 NIEDOGAZOWANI
Niedogazowani narzucili wysokie tempo od samego początku co przyniosło im bramkę strzeloną już 3 minucie przez Pawła Podolskiego. Tango jednak obudziło się po dosyć pechowym początku spotkania co pozwoliło im nadrobić stratę już w 6 minucie, a nawet wyjść na prowadzenie w 8 minucie po błędzie w obronie Niedogazowanych. Na kolejną bramkę musieliśmy czekać do 16 minuty która wpadła po rajdzie Macieja Szlaka. Na odpowiedź Niedogazowanych nie trzeba było długo czekać bo już w 30 s później Tango musiało wyjmować piłkę z własnej siatki. Do końca połowy obydwie drużyny nie zagroziły bramce przeciwników. Następne gole padły dopiero w ostatnich 10 minutach spotkania. Najpierw dwa gole dla Tango strzelone przez Mateusza Bątkowskiego. Ostatnie bramka padła po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego Krystiana Kiryłowskiego który wylądował idealnie obok lewego słupka bramki.

FC IZABELLISTASS 5:4 R-3 TEAM
Drużyna R-3 otworzyła wynik spotkania już w 2 minucie po świetnej kombinacyjnej akcji i jeszcze lepszym wykończeniu Marcina Kintropa. Następna bramka wpadła dopiero w 10 minucie po kuriozalnym błędzie w obronie R-3. Wyrównanie dał bowiem Emin Minshid który świetnie wykorzystał te sytuacje. Na odpowiedź R-3 nie musieliśmy długo czekać bo minutę później ponowie wrócili do jedno bramkowej przewagi. Formacja defensywna R-3 szwankowała co skrzętnie wykorzystał po raz kolejny Emin Minshid. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania Rafał Krzywcki wykorzystał błąd w obronie Izabellistassa. Do połowy 2:3 dla R-3. W drugiej połowie do remisu szybko doprowadził Jan Goebel po świetnej indywidualnej akcji lewym skrzydłem. Chwilę później pierwszy raz w tym meczu Izabellistass wyszedł na prowadzenie po świetnym strzale Emina Minshida, który tym samym kompletuje Hat-tricka. Odpowiedź R-3 mogliśmy zobaczyć już minutę później po świetnym strzale Rafała Krzywickiego w dolny róg bramki. W ostatniej akcji meczu Bartosz Borys świetnie wykańcza akcje po podaniu Łukasza Piechocińskiego co pozwala wygrać mecz wynikiem 5:4.

TEAM 1:4 REYTAN
spotkania był bardzo obiecujący bo już w 5 minucie zobaczyliśmy fenomenalny z rzutu wolnego wykonywanego przez Jakuba Rąbkowskiego po którym piłka wylądowała na prawym spojeniu bramki. Jednak to drużyna Reytana jako pierwsza zdobyła bramkę w tym meczu po dosyć fartownym rykoszecie po strzale Davida Evansa. Kolejne świetne uderzenie Jakuba Rąbkowskiego mogliśmy zobaczyć dopiero w 24 minucie pierwszej połowy, lecz tym razem bramkarz musiał wyjmować piłkę z siatki. Niestety dla Bikers'ów druga połowa spotkania nie okazała się tą lepszą co skrzętnie wykorzystali David Evans i Paweł Seluk kolejno strzelając w 29 i 33 minucie. Kolejną bramkę mogli stracić już chwilę później lecz fatalnego błędu bramkarza nie wykorzystuje David Evans. Ostatni gol w tym spotkaniu padł w 47 minucie po świetnym strzale Sebastiana Trujillo. Ostateczny wynik to 1:4 dla Reytana. Są to pierwsze punkty tej drużyny w obecnym sezonie, trzymam kciuki że nie ostatnie.

BIAŁY PROCH 4:1 SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE
Szczęki Szczęśliwice świetnie rozpoczęły mecz strzelając gola w 8 minucie. Barnaba Chlipański dobija piłkę do pustej bramki po strzale Sławomira Bogdańskiego. Minutę później Adrian Rędzliński odpowiada świetnym strzałem po ziemi i mecz zaczyna się od nowa. Do końca pierwszej połowy bramka Szczęk była zagrożona jeszcze dwukrotnie, ale obydwie sytuacje wyjaśnia bramkarz. Druga połowa nie układała się po myśli Szczęk bo utracili oni dwie bramki w przeciągu dwóch minut po strzałach Piotra Norberciaka i Pawła Milczarka. W ostatniej akcji spotkania Paweł Milczarek strzela swoją drugą bramkę dając drużynie Białego Prochu zwycięstwo 4:1