Za nami czwarta kolejka sezonu jesień 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy trzy spotkania. Drużyny łącznie strzeliły 16 goli. Sędziowie natomiast pokazali trzy żółte kartki. W pierwszym pojedynku Abnegat podejmował Sporting Warszawa. Spotkały się dwa odmienne wizje futbolu. Doświadczenie kontra młodość, wyrachowanie kontra finezja. Mecz zapowiadał się więc ciekawie i ciężko było pokusić się o wskazanie faworyta. Mecz niezwykle wyrównany co pokazuje wynik do przerwy, gdzie zobaczyliśmy tylko jednego gola autorstwa Abnegata. Po zmianie stron kolejne dwa trafienia dołożyli gospodarze. Gości stać było tylko na honorowego gola i sprawa stała się jasna, Abnegat zgarnia komplet punktów. W drugim pojedynku mieliśmy starcie na szczycie. Chlejsy Fc podejmowały Alter Valkiria. Goście bardzo szybko objęli prowadzenie i można powiedzieć, że pierwsza połowa pod ich dyktando. Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Zdołali złapać kontakt z przeciwnikiem, ale ten utrzymał korzystny wynik. Alter Valkiria lepsza o jedno trafienie i umacnia się na pozycji lidera. Na zakończenie kolejki Błękitny Płomień podejmował SND. Spotkanie od samego początku do samego końca pod kontrolą gospodarzy, którzy zdobyli o pięć trafień więcej i to oni zgarniają trzy punkty.

ABNEGAT 3:1 SPORTING WARSZAWA
Pierwszą połowę można podsumować jednym słowem - Chaos. Obydwie drużyny zaciekle walczyły o każdy metr wolnego miejsca do oddania strzału. Abnegatowi udało się to jako pierwszemu bo w 15 minucie zagrozili oni bramce Sportingu lecz strzał okazał się być nie celny. Kolejną sytuacje już z sukcesem wykorzystał po zamieszaniu w polu karnym Hubert Zwierzchowski dając swojej drużynie prowadzenie dopiero w 22 minucie. Drugą część spotkania otworzył Łukasza Kazana podwyższając wynik na 2:0. Chwilę później fatalny błąd w obronie Sportingu wykorzystał ponownie Hubert Zwierzchowski strzelając bramkę na 3:0. Następne 15 minut to przebudzenie Sportingu spowodowane trzema poważnymi zmianami które odmieniły sytuacje na boisku. Abnegat został zamknięty na własnej połowie bez szans na jakąkolwiek kontrę. Na nieszczęście piłkarzy Sportingu piłka nie chciała wpaść do bramki Abnegata, lecz honorową bramkę w 50 minucie strzela Dominik Wołowicz. Ostateczny wynik to 3:1 dla Abnegata.

CHLEJSY FC 2:3 ALTER VALKIRIA
Spotkanie na szczycie. Lider podejmował v-ce lidera. Mecz zapowiadał się więc fantastycznie i ciężko było przewidzieć co się wydarzy. Spotkanie doskonale zaczęło się dla Alter Valkirii, która już po rozpoczęciu spotkania objęła dwu bramkowe prowadzenie. W kolejnych minutach zastanawialiśmy się, jak dobrze dysponowani są goście tego dnia. Jak się okazało, szybko zdobyte dwie bramki, nie co ustawiły to spotkanie. Gościom jeszcze w końcówce pierwszej połowy udało się zdobyć kolejną bramkę i na przerwę schodzili z zapasem trzech bramek. Po zmianie stron Chlejsy Fc ruszyły do ataku. Po dziesięciu minutach gry w drugiej połowie brakowało im już tylko jednej bramki. Mimo wielu okazji z obu stron, więcej goli już nie zobaczyliśmy. Alter Valkiria okazała się lepsza o jednego gola więcej i zgarnęła komplet punktów. Dzięki temu zwycięstwu zostali samotnym liderem ligi.

BŁĘKITNY PŁOMIEŃ 6:1 SND
Pierwszą i ostatnią bramkę dla SND już w 2 minucie strzela Kacper Woźniak. Bramka wyrównującą pada dopiero w 15 minucie po strzale do pustej bramki przez Bartosza Borysa. Chwilę później strzelec pierwszej bramki dla Błękitnego Płomienia świetnie podaje do Jakuba Kucharskiego który nie myli się w tak prostej sytuacji. Po pierwszej połowie SND przegrywa 1:2 Druga część spotkania należała w stu procentach do Błękitnego Płomienia co w 42 minucie udowodnił Michał Sciplio del Campo umieszczając piłkę w siatce pięknym strzałem z woleja. Chwilę później Bartosz Borys dokłada nogę do świetnego podania Maksa Górskiego i mamy 4:1. Jakby bramek było mało to jeszcze po jednym trafieniu dokładają Michał Bordzoł i Maks Górski co ustala ostateczny wynik spotkania na 6:1