Za nami trzecia kolejka sezonu jesień 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy trzy spotkania. Drużyny łącznie zdobyły 28 bramek, a sędziowie pokazali aż siedem żółtych i dwie czerwone kartki. W pierwszym pojedynku Santos podejmował Służewiec. Patrząc na tabele, faworytem tego spotkania byli gospodarze, ale goście nie raz pokazali, że potrafią zaskoczyć przeciwnika. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana, drużyny strzelały na zmianę i żadna nie mogła odskoczyć na więcej niż jedna bramkę. Po zmianie stron Santos zagrał lepiej i to on zgarnął komplet punktów. W drugim pojedynku obejrzeliśmy starcie Przyjaciół z Via International. Było to szalone spotkanie. Obie ekipy urządziły sobie istne strzelania, a do tego nie odstawiali nogi i nie szczędzili sobie uprzejmości, a sędzia musiał stopować zapędy zawodników kartkami. Ostatecznie po niezwykłym meczu Przyjaciele rzutem na taśmę zapewnili sobie trzy punkty i umocnili się na pozycji lidera. W ostatnim pojedynku tej kolejki Cervinus podejmował Fc United of Expats. Beniaminek w starciu z mistrzem był skazany na pożarcie. Co prawa gospodarze nie zamierzali łatwo się poddać, ale tego dnia to Fc United of Expats pokazał klasę i zgarnął komplet punktów.

SANTOS 7:4 SŁUŻEWIEC
Od samego początku było to niezwykle zacięte i ofensywne spotkanie. SŁUŻEWIEC rozpoczął to spotkanie grając w 6 i bez bramkarza jednak to właśnie goście w 3 minucie objęli prowadzenie po dosyć kuriozalnym rzucie karnym , który pewnie na bramkę zamienił Tomasz Adamczyk. Początek tego spotkania był na prawdę dobry w wykonaniu SŁUŻEWCA jednak z minuty na minutę SANTOS się rozkręcał i stwarzał co raz większe zagrożenie pod bramką przeciwnika. W pierwszej odsłonie byliśmy świadkami fenomenalnej wymiany ciosów pomiędzy drużynami. SŁUŻEWIEC niestety grał co raz bardziej chaotycznie a dobre momenty przeplatali bardzo słabymi. Brakowało im również skuteczności i spokoju pod bramką przeciwnika ponieważ mogli zdobyć zdecydowanie kilka bramek więcej a tak do przerwy przegrywali 4:3. W drugiej odsłonie obraz gry nie zmieniał się , SANTOS cały czas był bardzo ruchliwy zarówno w ataku jak i obronie czy sprawiał spore problemy drużynie SŁUŻEWCA. Gospodarze grali bardzo dobrze pressingiem z czym momentami kiepsko radzili sobie goście dając sobie zabierać piłkę przed własnym polem karnym. Losy tego meczu ważyły się do samego końca jednak na samą końcówkę więcej sił zachowali zawodnicy SANTOSU , którzy w niezłym stylu przypieczętowali swoje zwycięstwo i udało im się utrzymać prowadzenie aż do ostatniego gwizdka.

PRZYJACIELE 7:6 VIA INTERNATIONAL
Lider podejmował szóstą ekipę. Już od początku spotkania było widać, że będzie to twarde i zacięte spotkanie, gdyż ani jedni ani drudzy nie odstawiali nogi, często przekraczając przepisy. Mecz świetnie rozpoczął się dla Via International, którzy już w swojej pierwszej akcji zdołali pokonać bramkarza przeciwników. Z minuty na minutę Przyjaciele zaczęli przejmować inicjatywę i udało im się doprowadzić do remisu, a chwilę później wyjść na prowadzenie. Goście nie zamierzali odpuszczać i szybko udało im się wyrównać. W końcówce pierwszej odsłony gospodarzom jeszcze dwukrotnie udało się strzelić gola i na przerwę schodzili z przewagą dwóch goli. Po zmianie stron Via International ruszyli mocniej do przodu, czego efektem były kolejne trafienia. Udało im się doprowadzić do remisu. Gospodarze jednak momentalnie odpowiedzieli i znów mieli przewagę dwóch bramek. Na boisku pomiędzy przeciwnikami iskrzyło co raz bardziej, aż doszło do spięcia. Sędzia rozdawał kartki, a dwóch zawodników Przyjaciół wyleciało z boiska. Goście mieli zatem ostatnich pięć minut na to by rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść. Udało im się po raz kolejny doprowadzić do wyrównania, ale na kilka sekund przed końcem to Przyjaciele, mimo że grali w osłabieniu, zadali decydujący cios. Po bardzo emocjonującym spotkaniu Przyjaciele okazali się lepsi o jedno trafienie więcej.

CERVINUS 0:4 FC UNITED OF EXPATS
Od początku było to spotkanie , w którym swoją przewagę mocno zaznaczali zawodnicy gości. To właśnie FC UNITED OF EXPATS od początku dobrze grali w defensywie, stosowali wysoki pressing i bardzo dobrze i szybko rozgrywali piłkę w ataku. CERVINUS miał spore problemy z utrzymaniem się przy piłce jednak potrafił również stworzyć sobie niezłe sytuacje w dużej mierze grając z kontry. W 10 minucie przyszedł jednak czas na pierwszą bramkę przyszedł w 10 minucie , Joe uderzył precyzyjnie po długim słupku . CERVINUS chciał szybko odpowiedzieć jednak ich strzały mijały minimalnie bramkę. W końcówce pierwszej odsłony CERVINUS miał doskonałe okazje aby wyrównać jednak brakowało trochę zdecydowania i szczęścia przez co to EXPATSi schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Początek drugiej połowy był na prawdę wyrównany obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji jednak brakowało wykończenia. Dopiero w 34 minucie prowadzenie dla gości podwyższył Carlos Cardona , który pięknie minął bramkarza i oddał strzał do praktycznie pustej bramki. Końcówka tego meczu była niezwykle emocjonująca , CERVINUS cały czas walczył aby odrobić straty jednak bramki strzelał już tylko zespół FC UNITED OF EXPATS , który w końcówce dołożył jeszcze 2 bramki i rozwiał wątpliwości kto jest w tym meczu lepszy