Za nami trzecia kolejka sezonu jesień 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy cztery spotkania. Drużyny łącznie strzeliły 34 gole. Sędziowie natomiast pokazali jedną żółtą kartkę. W pierwszym pojedynku Abnegat podejmował Błękitny Płomień. Spotkały się dwie najdłużej występujące w lidze drużyny. Zapewne znają się jak łyse konie, więc można było się spodziewać, że będzie to niezwykle wyrównane spotkanie. Takie też było. Bramka za bramkę. Co prawda goście byli bliscy zwycięstwa, ale Abnegat znany z tego, że walczy do końca w ostatniej chwili uratował remis. W kolejnym pojedynku, dla odmiany, spotkały się drużyny z najmniejszym ligowym doświadczeniem. Refuj Bukszpryt podejmował Sporting Warszawa. Pierwsza połowa była niezwykle zacięta i wyrównany i zakończyła się remisem. Po zmianie stron natomiast lepiej zaprezentował się Sporting Warszawa i to on zgarnął komplet punktów. Trzecim pojedynkiem tej kolejki było spotkanie Chlejsów Fc z Snd. Chlejsy w ostatniej chwili pojawili się na boisku, do tego zaczęli jednego mniej. Snd nie wykorzystało swojej szansy, a to tylko pomogło gospodarzom. W całym meczu lepiej prezentowali się w ofensywie i to oni zgarniają komplet punktów. Na zakończenie kolejki mieliśmy mecz na szczycie. Alter Valkiria podejmowali Kocury Playoo.PL. Drużyny stworzyły doskonałe widowisko. Zawody były niezwykle wyrównane, a na koniec drużyny podzieliły się punktami.

ABNEGAT 3:3 BŁĘKITNY PŁOMIEŃ
To był prawdziwy thriller w wykonaniu obu drużyn. Pierwsza polowa była niezwykle zacięte i wyrównana jednak nie obfitowała w zbyt wiele klarownych sytuacji strzeleckich. Tak na prawdę w pierwszej odsłonie przeważała ostra gra i sporo fauli oraz jeden rzut karny , który na bramkę zamienił Maks Górski oraz . W końcówce pierwszej odsłony dla gości bramkę dołożył jeszcze Michał Maroń , który świetnie wykończył akcję całej drużyny. W drugiej odsłonie BŁĘKITNY PŁOMIEŃ zmienił ustawienie na nieco bardziej ofensywne i widać było różnicę w ich grze. Co prawda widać było jeszcze brak zrozumienia w niektórych fragmentach jednak goście prezentowali sie zdecydowanie lepiej w ofensywie. ABNEGAT również pokazał w tym meczu kawał dobrego futbolu , walczył , rozgrywał i oddawał groźne strzały. W drugiej odsłonie główną rolę odegrali jednak obrońcy a raczej ich błędy które zaowocowały dwoma kolejnymi rzutami karnymi. Najbardziej bolesny dla gości był ten podyktowany dla ABNEGATA w 50 minucie , który dał gospodarzom wyrównanie i po którym sędzia zakończył mecz. Wszystko wskazywało , że goście dowiązała jednobramkowe prowadzenie jednak na 3 sekundy przed końcem meczu nieporozumienie w polu karnym pomiędzy bramkarzem i obrońcami spowodowało podyktowanie rzutu karnego dzięki którego ABNEGAT wyrwał niezwykle cenny jeden punkt

REFUJ BUKSZPRYT 4:10 SPORTING WARSZAWA
Obie drużyny ten mecz rozpoczęły grając jednego mniej. Od początku spotkania Refuj Bukszpryt lepiej prezentował się na boisku, ale brakowało szczęścia. Piłka a to raz zatrzymała się na słupku, chwilę później na poprzeczce. Jak to się mówi, do trzech razy sztuka. Tak było i tym razem, po trzecim strzale piłka wreszcie wpadła do siatki. Sporting mógł wcześniej uzupełnić skład, ale zachował się fair play i poczekał na przeciwnika. Kilka chwil później zdołał nawet wyrównać. Przy wyniku remisowym obie ekipy grały już w komplecie. Ten fakt szybko wykorzystali goście i wyszli na prowadzenie, ale sześćdziesiąt sekund później ponownie był remis. Ten utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron gospodarze znów objęli prowadzenie, ale ich radość nie trwała zbyt długo, bo Sporting szybko zdołał wyrównać i mecz zaczynał się od początku. Ostatnie dwadzieścia minut spotkania, to ciągły napór gości, którzy wyglądali lepiej kondycyjnie. Kreowali swoje akcje i często kończyli je bramkami. Refuj Bukszpryt odpowiedział jeszcze tylko jedną bramką. Sporting strzelił ich o sześć więcej i to on cieszył się ze zwycięstwa i jakże cennych trzech punktów.

CHLEJSY FC 5:1 SND
Chlejsy Fc w ostatniej chwili przybyli na boisko i to jeszcze w niepełnym składzie. Mecz rozpoczęli grając jednego mniej. Snd w ogóle nie wykorzystywało tego faktu, że grają w przewadze. Mimo to, że częściej atakowali nie potrafili zaskoczyć przeciwników. Co więcej, to oni jako pierwsi stracili bramkę, a kilka minut później ich przeciwnik uzupełnił skład. W pierwszej połowie Chlejsy Fc jeszcze raz zaskoczyły przeciwnika i na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą. Po zmianie stron Snd ruszyło do bardziej zdecydowanych ataków. Po kilku wreszcie udało się zdobyć bramkę kontaktową. Dalsze minuty meczu to wymiana ciosów. Snd grało bez pomysłu, natomiast Chlejsy Fc doskonale wykorzystywały swoje kontry. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy, którzy dzięki tym trzem punktom mocno włączyli się do walki o najwyższe cele.

ALTER VALKIRIA 4:4 KOCURY PLAYOO.PL
To był zdecydowanie jeden z ciekawszych pojedynków na III ligowych boiskach w ten weekend. Początek tego spotkania był dosyć spokojny i nie zapowiadał tego co będzie się działo szczególnie w drugiej odsłonie. Co prawda wynik spotkania otworzył już w 5 minucie Marcin Kaźmierczak jednak na kolejne trafienie musieliśmy poczekać aż do 20 minuty kiedy to Michał Jerzak podwyższył prowadzenie gości \\. Odpowiedź ALTER VALKIRIA była błyskawiczna ponieważ już minutę później zdobyli bramkę kontaktową. Prawdziwe emocje czekały nas jednak w drugiej odsłonie kiedy to worek z bramkami się rozwiązał. Najpierw w 32 minucie do remisu doprowadził Aidyn Yessaly jednak KOCURY PLAOO.PL szybko zabrały sie do roboty i w 45 minucie prowadzili już 4:2. To co wydarzyło się jednak w samej końcówce tego spotkania było na prawdę niesamowite. KOCURY PLAYOO.PL wyraźnie opadły z sił co świetnie wykorzystali gospodarze a konkretnie Dmitryi Podgronyy , który w 48 i 49 minucie doprowadził do wyrównania i zapewnił swojej drużynie niezwykle cenny 1 punkt