Za nami druga kolejka sezonu jesień 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy trzy spotkania. Drużyny strzeliły łącznie 22 bramki. Drużyny grały dość czysto i sędziowie nie musieli sięgać po kartki. W pierwszym pojedynku Tango Warszawa podejmowali Biały Proch. Obie ekipy awansowały z III ligi. Gospodarze mieli chęć zrewanżować się przeciwnikowi. Gości natomiast jak w każdym meczu interesuje tylko pełna pula. Spotkanie było niezwykle zacięte, ale też miało dwa oblicza. Pierwsza połowa należała do Tango, ale po zmianie stron, pełna dominacja Białego Prochu, który zdołał strzelić o dwa gole więcej i zgarnia komplet punktów. W kolejnym pojedynku R-3 Team podejmował Niedogazowanych. Mecz od początku był niezwykle wyrównany. Jednak po kwadransie gry R-3 Team zaczynał przejmować inicjatywę. I na przerwę schodził z prowadzeniem. Po zmianie stron pełna kontrola spotkania przez R-3 Team, a ich tiki taka nie była do zatrzymania przez Niedogazowanych. Gospodarze w pełni zasłużenie zgarniają komplet punktów. W trzecim i ostatnim pojedynku tej kolejki Szczęki Szczęśliwice podejmowały Reytana. Faworytem tego pojedynku były Szczęki, mimo, że podejmowali spadkowicza z Ekstraklasy. Mecz od początku do końca pod pełną kontrola Szczęk Szczęśliwice i to oni zgarniają trzy punkty i umacniają się na pozycji lidera.

TANGO WARSZAWA 3:5 BIAŁY PROCH
Spotkanie drużyn, które awansowały z III ligi i od razu stanęły naprzeciwko siebie. Początek meczu przebiegał pod dyktando Białego Prochu, który częściej utrzymywał się przy piłce. Tango stanęło na własnej połowie i ograniczało się jedynie do kontrataków. W upływem czasu gospodarze śmielej zaatakowali czym zaskoczyli przeciwnika. Udało im się dwukrotnie pokonać bramkarza przeciwników. To wywołało w przeciwnikach sporo sportowej złości. Ruszyli oni do skomasowanych ataków i jeszcze przed przerwą udało im się zdobyć gola kontaktowego. Po zmianie stron goście postanowili rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść. Szybko zdobyte dwa gole i byli już na prowadzeniu. Z upływem czasu, Tango zaczęło się śpieszyć i często zapominali o obronie, a to doskonale wykorzystywali gracze Białego Prochu. Zdobyli jeszcze dwie bramki i tylko kataklizm mógł odebrać im zwycięstwo. Gospodarzom co prawda udało się jeszcze raz pokonać bramkarza przeciwników, ale na więcej goli zabrakło czasu. Biały Proch zwycięża i zgarnia komplet punktów.

R-3 TEAM 6:2 NIEDOGAZOWANI
R-3 Team to spotkanie rozpoczął w osłabieniu, ale dość szybko uzupełnili skład. Niedogazowani nie skorzystali z takiej okazji, by wyjść na prowadzenie. Co więcej nie potrafili także wykorzystać okazji, które stwarzał im sam przeciwnik. Gospodarze za to z minuty na minutę co raz bardziej się rozkręcali. Grali długo piłką. Starali się grać z pierwszej piłki i dzięki temu stwarzali sobie przewagę i wyszli na prowadzenie. Co prawda goście chwilę później szczęśliwie wyrównali, ale na odpowiedź R-3 Team nie trzeba było długo czekać i znów byli na prowadzeniu. Do przerwy więcej goli już nie zobaczyliśmy. Po zmianie stron Niedogazowani starali się zaskoczyć przeciwników i strzałami z daleka i z bliska, jednak wszystkie ich uderzenia trafiały w doskonale ustawiającego się golkipera gospodarzy. Ci natomiast w ostatnich dziesięciu minutach urządzili sobie istne strzelanie. Wpakowali przeciwnikom kolejne cztery gole i dzięki temu mogli cieszyć się ze zwycięstwa i trzech punktów.

SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE 6:0 REYTAN
Spotkanie od pierwszych minut zapowiadało się ciekawie, bo to już w drugiej minucie SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE wyszli na prowadzenie. Gra drużyny REYTAN była bardzo nieregularna, mieli kilka stuprocentowych akcji przy których zabrakło trochę szczęścia. Brak stanowczości w obronie skłoniło się do straty kolejnej bramki. Gospodarze grali bardzo dobrze w obronie nie pozwalając przedrzeć się do pola karnego, natomiast goście próbowali swoich sił strzałami z dystansu, gdzie też nie udało się poszerzyć bilansu bramkowego. W drugiej połowie nic nie zmieniło się w obronie gości, co wykorzystali mądrą grą SZCZĘKI SZCZĘŚLIWICE i poszerzyli wynik do 6:0. Bramkarz gospodarzy wykazywał się kapitalnymi interwencjami co nie pozwoliło gościom na jakąkolwiek zdobycz bramkową.