Za nami inauguracyjna kolejka sezonu jesień 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy trzy spotkania. W pierwszym starcu spotkało się dwóch debiutantów. Przyjaciele podejmowali Santos. Spotkanie od samego początku obfitowało w wiele ciekawych akcji. Swoją przewagę z minuty na minutę potwierdzali gospodarze. W tym spotkaniu padło aż jedenaście bramek, a dobrą szkołę futbolu swoim przeciwnikom zaprezentowali Przyjaciele, którzy wybrali pewnie i wysoko. Dzięki temu objęli fotel lidera. W kolejnym pojedynku debiutant Via International podejmował beniaminka, ale za razem doświadczony Fc Gauganis. Mecz od samego początku mógł się podobać. Goście z racji dużo większego doświadczenia ligowego, dyktowali warunki, co przełożyło się również na bramki. Jednak w końcówce spotkania, Via International rozegrał fantastyczne trzy minuty i tym samym wyrwał przeciwnikowi zwycięstwo, ba zgarnął komplet punktów. Na zakończenie pierwszej kolejki, spotkały się dwie najbardziej doświadczone drużyny w lidze. Prestige Mokotów podejmował Cervinusa. Gospodarze, którzy poczynili przed sezonem kilka ciekawych transferów, nie dawali ani na moment rozkręcić się przeciwnikowi. W każdej formacji wyglądali bardzo dobrze, przez co zgarnęli zasłużenie komplet punktów.

PRZYJACIELE 9:2 SANTOS
Inauguracyjne spotkanie Ekstraklasy w sezonie Jesień 2019 zdecydowanie nie zawiodło widzów. Byliśmy świadkami świetnej gry i wielu fantastycznych bramek. Początek tego meczu był dosyć wyrównany, obie drużyny powoli się rozkręcały i zdecydowanie nie forsowały tempa. Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się gospodarze i szybko podwyższyli prowadzenie. SANTOS był jednak skupiony i walczył dzięki czemu udało im się zdobyć bramkę kontaktową. Kolejne minuty to jednak co raz większa przewaga i dominacja gospodarzy , którzy zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce, lepiej ją rozgrywali i stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych. Do przerwy gospodarze prowadzili aż 4:1 i nic nie wskazywało na to aby obraz gry w drugiej odsłonie miał się zmienić. Drugie 25 minut przebiegało nadal pod dyktando drużyny PRZYJACIELE, która rozkręciła się na dobre i dołożyła jeszcze 5 trafień. SANTOS zdołał odpowiedzieć tylko raz i kilkukrotnie stworzyć sobie niezłe sytuacje jednak wyraźnie brakowało im jakości w tym pojedynku i to PRZYJACIELE w pełni zasłużenie wygrali to spotkanie aż 9:2

VIA INTERNATIONAL 3:2 FC GAUGANIS
W niedzielne popołudnie równo o godzinie 17. wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego, który rozpoczął rywalizację pomiędzy Via International - FC Gauganis. Legendarny cytat Piotra Ćwielonga - "niedziela godzina 17. trudne warunki" nie miało z dzisiejszym meczem nic wspólnego. Obie drużyny z wielką werwą od pierwszych minut ruszyły na siebie. W 9' minucie inaugurującą nowy sezon dla zespołu gości strzelił Giorgi Komoshvili. Drużyna Via International nie chciała dopuścić do straty kolejnej bramki i wzięła się do pracy. Doskonałe diagonalne podanie Bartosza Borysa zostało zaprzepaszczone przez kolegę z drużyny i wynik spotkania nadal nie uległ zmianie. W 20' minucie sędzia wskazał na "wapno", jednak Felix Tran nie zamienił tej doskonałej sytuacji na wyrównującego gola. To mógł i powinien być punkt zwrotny w tym meczu. Kolejną świetną akcję miał Chun, który jednak uderzył w słupek bramki chronionej przez Bartłomieja Klimka. Po zmianie stron nadal byliśmy świadkami doskonałego spotkania. W 35' minucie podwyższył prowadzenie dla FC Gauganis Robert Kozicki, wydawało się. że to był gwóźdź do trumny. Nic z tego. Stało się coś niezwykłego. Najpierw Chun wykorzystał swoją sytuację uderzając mocno przy dalszym słupku, by po chwili kolejną bramkę na remis zdobył Anton, a wynik spotkania ustalił Abdul, który fantastycznym strzałem w okienko wyprowadził na prowadzenie Via International. Zabójcze trzy minuty zniszczyły marzenia FC Gauganis o komplecie punktów. Tutaj idealnie sprawdza się cytat śp. trenera Kazimierza Górskiego - "Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe". Za to kocham futbol.

PRESTIGE MOKOTÓW 5:0 CERVINUS
W niedzielny wieczór na przeciw siebie stanęli Prestige Mokotów z drużyną Cervinusa Gospodarze spotkania już od pierwszej minuty szturmem zaatakowali bramkę rywali, jednak obrona Cervinus broniła do niej dostępu. Drużynie Prestige mimo braku skuteczności pomagał fakt, że świetnie dysponowany był goalkeeper - Adam Rutka. Na początku drugiego kwadransu, w 18' i 19' minucie rozwiązał się worek z bramkami. Na listę strzelców zapisali się kolejno Adrian Relidzyński oraz Radek Trietak. Po zmianie stron gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, jednak Cervinus starali się wbić kontaktowego gola. Dwie szybkie bramki Michała Krzysztoszka w 40' i 43' dobiły przeciwników, który zakończył mecz z hat-trickiem. W końcówce spotkania mocnym strzałem na 5:0 Adrian Relidzyński zamknął mecz.