Za nami trzecia kolejka sezonu zima 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W tej kolejce obejrzeliśmy cztery spotkania. W pierwszym pojedynku naprzeciwko siebie stanęły Backside Team oraz Błękitny Płomień. Był to mecz z gatunku takich w których nie liczy się kto atakuje, a kto jest skuteczniejszy. Mimo, że to gospodarze częściej i groźniej atakowali, to jednak Błękitny w ostatnich sekundach spotkania wyprowadził zabójczy cios i zgarnął komplet punktów. W kolejnym pojedynku Abnegat podejmował Wilanów United. Spotkanie od początku do końca pod dyktando gospodarzy, którzy są jak wino, im starsi tym lepsi. W kolejnym spotkaniu Uszy Pajonka podejmowały Standard Służew. Przed tym spotkaniem obie ekipy miały po wygranej i przegranej na swoim koncie, więc ciężko było wskazać faworyta. Mecz jednak lepiej ułożył się dla Standardu i to on zgarnął trzy punkty. Na zakończenie kolejki mieliśmy pojedynek na szczycie. Kocury Playoo.PL podejmowały Fc Gauganis. Jak przystało na hit kolejki, widzieliśmy w nim wiele ciekawych akcji, ale o zwycięstwie zadecydowała różnica jednej bramki. O jednego gola lepszy okazał się Fc Gauganis i dzięki temu zwycięstwu został samodzielnym liderem.

BACKSIDE TEAM 2:3 BŁĘKITNY PŁOMIEŃ
Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla Błękitnego Płonienia, którzy już w swojej pierwszej okazji zdobyli bramkę. Od tego momentu Backside Team ruszył do ataków. Mimo, że częściej byli przy piłce, nie mogli zbytnio zagrozić przeciwnikowi, który dobrze ustawiał swoje szyki obronne. Gospodarze stwarzali kolejne zagrożenia, ale chwila nieuwagi i po raz kolejny stracili gola. W ostatnich sekundach pierwszej odsłony udało im się zdobyć bramkę kontaktową i zapowiadała nam się emocjonująca druga połowa. Obraz gry w drugiej części nie wiele się różnił od pierwszej. Backside Team wyprowadzało atak za atakiem, a Błękitny Płomień głęboko cofnięty, starał się wyprowadzać kontry. Gospodarzom w końcu udało się doprowadzić do remisu i gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, goście w zamieszaniu pod bramką przeciwnika, zmienili losy spotkania na swoją korzyść. Mimo, że Backside Team przez większość spotkania miał przewagę, schodzi z boiska pokonany.

ABNEGAT 5:1 WILANÓW UNITED
Spotkanie doświadczonego w ligowych bojach Abnegata z debiutującym w lidze Wilanów United. W foli faworyta występowali gospodarze, ale Wilanów pokrzepiony zwycięstwem w poprzedniej kolejce podchodził do tego spotkania z wielkimi nadziejami. Spotkanie jednak dobrze ułożyło się dla Abnegata, który po kwadransie gry prowadził dwoma bramkami i w pełni kontrolował przebieg tego spotkania. Co prawda jeszcze przed przerwą stracili gola, ale to ich nie zatrzymało. Wilanów mimo walki i chęci nie miał zbyt dużej siły uderzeniowej. Do przerwy minimalne prowadzenie gospodarzy. Po zmianie stron Abnegat postanowił jeszcze mocniej zaatakować, co przyniosło im kolejne bramki, a w ataku po raz kolejny niezawodny był ich napastnik. Mecz wygrali różnicą czterech bramek i gonią czołówkę.

USZY PAJONKA 2:4 STANDARD SŁUŻEW
Na to spotkanie zawodnicy Standardu Służew wyszli ze sportową złością po poprzednim przegranym meczu. Od samego początku było widać chęć szybkiego zdobycia bramki. Niestety sami wpadli w swoje sidła, bo to właśnie obrońca gości popełnił błąd we własnym polu karnym, który wykorzystał Grzegorz Gawliński. Uszy Pajonka miały kilka szans na podwyższenie wyniku, ale to jednak uparci w swoich atakach gospodarze doprowadzili w czternastej minucie do wyrównania. Pierwsza połowa przebiegała bardzo dynamicznie. Akcja przenosiła się spod jednego pola karnego pod drugie. Obie drużyny przeprowadzały niebezpieczne ataki, ale też dobrze spisywali się bramkarze. W dwudziestej trzeciej minucie drugą asystę zanotował Bartosz Gałecki a strzałem z dystansu, bramkę do szatni wpakował Robert Kościesza. Trzy minuty po przerwie Standard podwyższył na 3:1. Tym razem Bartosz podawał do Łukasza Filipka. Uszy próbowały odrabiać straty i po czterech minutach Tomasz Taraszewski, z dystansu, strzelił gola kontaktowego. Odpowiedź gości była jednak bardzo szybka i minutę później wynik wyglądał już 2:4. Czwarta już asysta w tym meczu Bartosza Gałeckiego i gol Daniela Płatkowskiego. Standard zasłużenie wygrywa spotkanie, ale Uszy Pajonka pokazali, że są bardzo dobrze grającą drużyną i trzeba się z nimi liczyć w walce o kolejne punkty.

KOCURY PLAYOO.PL 1:2 FC GAUGANIS
W pierwszych minutach meczu głos zabrali gospodarze. Kocury częściej utrzymywali się przy piłce i oddali kilka strzałów. Gauganis nie pozostał jednak bez głosu. Po przespanym początku zabrali się do pracy. Gdyby nie bramkarz Kocurów, mogliby prowadzić już dwoma bramkami po kilku minutach meczu. Swego dopięli jednak dopiero w piętnastej minucie. Giorgi Komoshvili dostał podanie od Jana Dekabana i pewnym strzałem wyprowadził Gauganis na prowadzenie. Po tej bramce goście jednak trochę zwolnili. Zawodnicy Kocurów rzucili się do ataku. Najpierw nie wykorzystali rzutu wolnego z bliskiej odległości po złym rozegraniu, a następnie okazje sam na sam zmarnował napastnik gospodarzy. Do trzech razy sztuka. W dwudziestej minucie Kamil Marzec silnym strzałem pokonał bramkarza Gauganis i doprowadził do wyrównania. Do przerwy utrzymał się remis. W drugiej części meczu mogliśmy zobaczyć równie dobry spektakl co w pierwszych dwudziestu pięciu minutach. Obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki, ale i nie próżnowały w obronie. Można powiedzieć, że była to kopia pierwszej połowy gdyby odjąć bramki. Gdy wszyscy byli przekonani, że do końca meczu utrzyma się remis, w czterdziestej ósmej minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Gauganis z dość niebezpiecznej odległości. Do piłki podszedł Janek Tyski i niesamowitym strzałem w samo okno dał trzy punkty swojej drużynie. Gospodarze mieli jeszcze okazję do wyrównania ale bardzo dobrze w obronie zagrali zawodnicy Gauganis i po tym meczu mogą dopisać zwycięstwo na swoje konto.