Za nami sezon jesień 2018 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W Ekstraklasie mieliśmy osiem drużyn, które rozegrały mecze każdy z każdym, a następnie zostały podzielone na grupę mistrzowską oraz spadkową. Łącznie padło aż 271 bramek, a sędziowie pokazali 17 żółtych i 3 czerwone kartki. Po dziesięciu kolejkach mistrzem zostali zawodnicy ADVOCAT OLD BOYS, I v-ce mistrzem rzutem na taśmę zostali WAWALIONS, natomiast ostatnie miejsce na podium przypadło PRESTIGE MOKOTÓW. Tuż za podium znalazł się ERROR TEAM. W grupie spadkowej najlepsi okazali się zawodnicy FC UNITED OF EXPATS. Kolejne miejsce zajęły KAMSZOTY. Za ich plecami uplasował się CERVINUS, a całą stawkę zamyka SŁUŻEWIEC.

ADVOCAT OLD BOYS
Beniaminek, odpowiednio mistrz III i II ligi. W ten sezon mimo, że byli beniaminkiem wchodzili jako jedni z głównych faworytów ligi. Od samego początku do końca pewnie kroczyli po mistrzowski tytuł. Co prawda, nie udało im się, jak w poprzednich sezonach, wygrać ligi bez straty punktów, ale w ostatecznym rozrachunku okazali się najlepsi. Łącznie zdobyli 47 bramek, a stracili 22. W tym sezonie zwyciężyli w ośmiu spotkaniach, raz podzielili się punktami i raz zeszli z boiska pokonani. Najczęściej wybieranym zawodnikiem drużyny był Jakub Jeska. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Error Team pokonując ich 11:1.

WAWALIONS
Kolejny sezon, który kończą na drugim miejscu. Mimo, że od samego początku prezentowali doskonałą formę, to w końcówce złapali zadyszkę, co przełożyło się na to, że zdobyli vice mistrzostwo. Być może przebudowa składu miała na to wpływ, jednak należy pogratulować im skuteczności i świetniej gry w obronie, gdyż zdobyli najwięcej goli bo aż 56, a stracili tylko 19. W tym sezonie zwyciężyli w sześciu spotkaniach, raz podzielili się punkami i trzy razy schodzili z boiska pokonani. Najczęściej wybieranymi zawodnikami drużyny byli Borys Ostapenko i Maksym Yanchenko. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Służewcowi, pokonując ich aż 16:0.

PRESTIGE MOKOTÓW
Po poprzednim sezonie, kiedy wreszcie ustabilizowali skład, w tym występowali w roli faworyta. Ich gra był przyjemna dla oka i od samego początku, mimo, że przy odrobinie szczęścia, wyrastali na głównego faworyta. Niestety końcówka sezonu nie była dla nich łaskawa, zbyt łatwo oddali punkty, a jeszcze w ostatnim meczu przegrali vice mistrzostwo. W tym sezonie zwyciężyli w sześciu spotkaniach, raz podzielili się punkami i trzy razy schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 38 bramek, a stracili 32. Najczęściej wybieranym zawodnikiem drużyny był Przemysław Rawa, natomiast swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Służewcowi, pokonując ich 10:3.

ERROR TEAM
Debiutant, który namieszał w lidze. Gdyby co mecz nie rotowali tak składem, a grali od początku do końca w pełnym zestawieniu, mogliby powalczyć o pudło. Mimo tego, należy powiedzieć, że było to udany debiut. W sezonie odnieśli cztery zwycięstwa i sześć raz schodzili pokonani. Jedyna drużyna w lidze, która nie dzieliła się punktami. Łącznie zdobyli 32 bramki, a stracili ich aż 55. Najczęściej wybieranymi zawodnikami drużyny byli Marcin Kaźmierczak oraz Michał Krzymiński. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko byłemu mistrzowi, Fc United of Expats, których pokonali 6:3.

FC UNITED OF EXPATS
Mistrzowie poprzedniego sezonu. Ten sezon na pewno chcą jak najszybciej zapomnieć. Grali poniżej swoich możliwości. Mimo, że pod koniec wreszcie zaczęli punktować, to wystarczyło to tylko na wygranie grupy spadkowej. W tym sezonie zwyciężyli w pięciu spotkaniach, raz podzielili się punkami oraz czterokrotnie schodzili z boiska pokonani. Łącznie zdobyli 31 bramek, a stracili ich 27. Najczęściej wybieranymi zawodnikami drużyny byli Joao Puga oraz Omar Atzori. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Cervinusowi, którego pokonali 5:1.

KAMSZOTY
Kolejna ekipa, której nie poszło w tym sezonie. Poprzedni, który zakończyli na ostatnim miejscu podium, mógł nam powiedzieć, że będą liczyć się w walce o mistrzostwo. Niestety ten sezon pokazał, że bez stabilnego składu ciężko powtórzyć wyniki z wiosny. Mimo tego, nie raz pokazali, że potrafią zagrać świetne zawody, a także wysoko przegrać. W tym sezonie zwyciężyli w trzech meczach, także trzy razy dzielili się punkami oraz cztery razy doznali porażki. Łącznie zdobyli 23 bramki oraz tyle samo ich stracili. Najczęściej wybieranych zawodników było aż czterech, co może świadczyć, że to głównie na nich opierała się siła zespołu. Byli to Maciej Latosiewicz, Mikołaj Jesionek, Stanisław Kastory oraz Łukasz Sielanko. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Służewcowi, którego pokonali 5:0.

CERVINUS
Był to jeden z lepszych sezonów Cervinusa. Mimo, że zajęli odległe przedostatnie miejsce, nie raz pokazali dobry i zespołowy futbol. Swoje mecze przegrywali minimalnie, co może być dobrym prognostykiem na kolejny sezon. Muszą tylko popracować nad skuteczność. W tym sezonie dwa razy zwyciężyli, tyle samo razy dzielili się punkami. Z boiska pokonani zeszli sześciokrotnie. Łącznie zdobyli 28 bramek, a stracili ich 36. Najczęściej wybieranym zawodnikiem drużyny był Wiktor Balcer. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Kamszotom, pokonując ich 7:1.

SŁUŻEWIEC
Dołączyli dość późno w mocno przebudowanym składzie. To na pewno nie pozwoliło im na to, by walczyć z tak doświadczonymi drużynami. Mimo chęci i zaangażowania, większość meczów przegrali. Jednak należy pogratulować waleczności i determinacji. W tym sezonie tylko raz zwyciężyli i raz podzielili się punkami. Aż osiem razy schodzili z boiska pokonani. Zdobyli tylko 16 bramek, a stracili ich aż 57. Najczęściej wybieranym zawodnikiem drużyny był Jakub Należyty. Swój najlepszy mecz rozegrali przeciwko Error Team, pokonując ich 8:2.

Mistrz – ADVOCAT OLD BOYS
I v-ce mistrz – WAWALIONS
II v-ce mistrz – PRESTIGE MOKOTÓW
Najlepszy strzelec – Jakub Jeska (ADVOCAT OLD BOYS ) – 11 bramek
Najwięcej asyst – Konrad Adamczyk (PRESTIGE MOKOTÓW) – 8 asyst
Najlepszy bramkarz – Krzysztof Limanowski (CERVINUS) – średnia ocena za mecz 4,0 pkt
Klasyfikacja kanadyjska – Jakub Jeska (ADVOCAT OLD BOYS) – 15 pkt
MVP - Jakub Jeska (ADVOCAT OLD BOYS) - Król strzelców, zwycięzca klasyfikacji kanadyjskiej, najczęściej wybierany na MVP. To w dużej mierze jego dobra gra przyczyniała się do tego, że jego drużyna zajęła pierwsze miejsce w tabeli. On sam był lisem pola karnego, gdzie często udawało mu się zaskakiwać przeciwnika. Technika i szybkość to jego główne atuty.
Najwięcej strzelonych goli – WAWALIONS – 56 bramek
Najmniej straconych goli – WAWALIONS – 19 bramek
Najwięcej straconych goli – SŁUŻEWIEC – 57 bramek
Najlepszy bilans bramkowy – WAWALIONS - +37 bramki
Najwyższa wygrana – SŁUŻEWIEC 0:16 WAWALIONS
Najwięcej bramek w meczu – SŁUŻEWIEC 0:16 WAWALIONS


Kontakt

SportLiga.PL

WLS Spółka z o.o.
ul. Na Uboczu 26/16
02-791 Warszawa
NIP: 951-239-84-59

Biuro:

Ul. NA UBOCZU 26/16
02-791 WARSZAWA
TEL.: 509-677-677

Mail: biuro@sportliga.pl

Menadżer Lig:

Bartosz Borys
tel. (+48) 513-654-654

Mail: bartosz.borys@sportliga.pl

Ekstraklasa Tabela (2019l)

LP Drużyna M B Pkt.
1 LAMICO 5 14 12
2 JOGADORES 4 8 9
3 SŁUŻEWIEC 4 2 9
4 FC KEBAVITA 4 9 7
5 FC UNITED OF EXPATS 4 -5 4
6 DOUBLE TEAM 4 -13 3
7 GORKHA NEPAL 0 0 0
8 FC GAUGANIS 5 -15 0

II LIGA Tabela (2019l)

LP Drużyna M B Pkt.
1 PZU SPORT TEAM 5 8 13
2 BRITENET 5 4 10
3 PIJANNI BROTHERS 5 10 9
4 FOREIGNTINA 5 -1 7
5 KACZYPRYT 4 3 6
6 KOCURY PLAYOO.PL 4 -4 3
7 TiM 4 -8 3
8 BARASPORT BOYZ 4 -12 1

III LIGA Tabela (2019l)

LP Drużyna M B Pkt.
1 USZY PAJONKA 5 9 13
2 ALTER VALKIRIA 5 7 12
3 SPORTLIGA TEAM 4 12 7
4 INPOST 5 5 7
5 JDE CFC 4 -10 4
6 ALEA IACTA EST 3 -3 3
7 SZYBKI SHOT 3 -4 0
8 FC MOONFOX 3 -16 0
Slider
SportLiga.PL