Za nami druga kolejka sezonu zima 2020 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy trzy spotkania. Drużyny łącznie zdobyły 21 bramek, a sędziowie pokazali trzy żółte kartki. W pierwszym pojedynku Santos podejmował Cervinusa i musiał uznać wyższość przeciwnika. W drugim pojedynku powracający na ligowe boisko Wawalions rozbili aktualnych mistrzów. Trzecim pojedynkiem tej kolejki było starcie kolejnej ekipy, która wróciła do gry. Kamszoty podejmowały Prestige R-3 i okazali się lepsi o dwie strzelone więcej bramki. W ostatnim pojedynku Fc United of Expats podejmowali beniaminka Szczęki Szczęśliwice i zgarnął komplet punktów.

W pierwszym spotkaniu tej kolejki Santos podejmował Cervinusa. Obie drużyny do tego meczu podchodziły z zupełnie innym bilansem punktowym. Santos w pierwszej kolejce pokonał mistrzów, natomiast Cervinus schodził z boiska pokonany. Mecz więc zapowiadał się doskonale. Już od początku widać było, że będzie to zacięte i wyrównane spotkanie. Pierwszą bramkę obejrzeliśmy dopiero w końcówce pierwszej odsłony i goście schodząc do szatni cieszyli się z prowadzenia. Po zmianie stron Santos zdołał szybko wyrównać i mecz zaczynał nam się od początku. Jednak pięć minut później Cervinus po raz kolejny wyszedł na prowadzenie, a po kolejnych dwóch minutach dołożył przeciwnikowi jeszcze jedną bramkę. Gospodarze na minutę przed końcem spotkania zdołali zdobyć bramkę kontaktową, ale na więcej zabrakło czasu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Santos 2:3 Cervinus.
W drugim pojedynku tej kolejki, wracający na ligowe boisko Wawalions, podejmowali aktualnych mistrzów Ekstraklasy, Przyjaciół. Przed meczem ciężko było wskazać faworyta, gdyż nie wiedzieliśmy w jakiej formie są gospodarze. Mecz od początku wyglądał na piłkarskie szachy. Obie ekipy bardziej skupiały się na tym by nie stracić gola, niż na atakach. Jedni i drudzy chcieli poznać styl i możliwości przeciwnika. Po dwudziesty pięciu minutach pierwszej połowy nie obejrzeliśmy żadnej bramki. Po zmianie stron obie drużyny zaczęły śmielej atakować. Jednak tego dnia do bramki trafiali tylko gospodarze. Wawalions okazali się zabójczo skuteczni i wbili przeciwnikowi pięć bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Wawalions 5:0 Przyjaciele.

W trzecim pojedynku obejrzeliśmy kolejną drużynę, która wróciła na ligowe boisko. Kamszoty podejmowały Prestige R-3. Dla gospodarzy był to pierwszy mecz, natomiast goście w pierwszej kolejce zeszli z boiska pokonani. Był to doskonały moment dla obu drużyn, aby zgarnąć punkty. Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla Prestige R-3, którzy już po stu osiemdziesięciu sekundach meczu prowadzili. Kamszoty długo nie mogły się wstrzelić, ale sztuka udała się dziewięć minut później i mecz zaczynał nam się od nowa. Gospodarze wyszli na prowadzenie sześć minut później. Goście jednak nie rezygnowali i dość szybko zdołali wyrównać. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem w ostatnich sekundach Kamszoty po raz kolejny zdołały wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie drużyny nas nie rozpieszczały i zobaczyliśmy tylko jedną bramkę autorstwa gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Kamszoty 4:2 Prestige R-3

W ostatnim pojedynku tej kolejki Fc United of Expats podejmowali beniaminka Szczęki Szczęśliwice. Obie drużyny do meczu przystępowały z kompletem punktów, więc zwycięstwo w tym spotkaniu pozwalało odskoczyć przeciwnikom. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana i mimo wielu okazji, bramek nie obejrzeliśmy. Po zmianie stron w drugą połowę lepiej weszły Szczęki Szczęśliwice, które szybko objęły prowadzenie. Podrażnieni takim obrotem spraw gospodarze przeszli do ofensywy. W ciągu siedmiu minut, zdołali przeciwnikowi wbić trzy gole i mogli spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Goście jednak szybko zdołali zdobyć bramkę kontaktową i końcówka spotkania zapowiadała się emocjonująco. Mimo to więcej goli już nie obejrzeliśmy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Fc United of Expats 3:2 Szczęki Szczęśliwice