Za nami druga kolejka sezonu zima 2020 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie! W tej kolejce obejrzeliśmy pięć spotkania. Drużyny łącznie zdobyły 38 bramek, a sędziowie pokazali cztery żółte kartki i jedną czerwoną. W pierwszym pojedynku Błękitny Płomień podzielił się punktami z Fc Gauganis. W drugim starciu Alrudidah pokonał Reytana. W trzecim pojedynku Michałowice uległy Rup. Czwarty zakończył się remisem. Ciężki Przeciwnik podzielił się punktami z Niedogazowanymi. Ostatnie spotkanie również zakończyło się remisem, a punktami podzielili się Alter Valkiria i Tango Warszawa.

W pierwszym pojedynku naprzeciwko siebie stanął beniaminek i spadkowicz. Błękitny Płomień podejmował Fc Gauganis. Spotkanie zapowiadało się więc ciekawie. To lepiej rozpoczęło się dla Fc Gauganis, którzy już po siedmiu minutach gry wyszli na prowadzenie. Taki stan utrzymał się do końca pierwszej połowy w której więcej goli już nie obejrzeliśmy. Po zmianie stron drużyny również nas nie rozpieszczały. Długo czekaliśmy na kolejne gole. Te padły dopiero w ostatnich dziesięciu minutach gry. Obie ekipy urządziły sobie festiwal strzelecki. Gospodarze trafili trzy razy, natomiast goście dwa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Błękitny Płomień 3:3 Fc Gauganis.

W drugim pojedynku tej kolejki Alrudidah podejmował Reytana. Od początki spotkania widać było, że będą to zacięte i twarde zawody. Te lepiej rozpoczęły się dla gości, którzy po kwadransie gry, cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko jednym golem, a w końcówce pierwszej części spotkania, Reytan ponownie miał przewagę dwóch goli. Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Sztuka ta udała im się w dziesięć minut i mecz rozpoczynał nam się od nowa. W kolejnych minutach było sporo walki na placu, ale gole strzelali już tylko gospodarze. Wbili przeciwnikowi jeszcze trzy bramki i zgarnęli komplet punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Alrudidah 6:3 Reytan
W trzecim spotkaniu tej kolejki spotkali się debiutanci. Michałowice podejmowały Rup. Spotkanie dobrze rozpoczęli goście, którzy po siedmiu minutach prowadzili już dwoma golami. Odpowiedz gospodarzy była natychmiastowa, bo dwie minuty później zdołali strzelić bramkę kontaktową. Mimo wielu okazji z obu stron, więcej goli w pierwszej odsłonie meczu już nie obejrzeliśmy. Po zmianie stron obie drużyny wyregulowały celowniki. Co prawda zrobili to dopiero w końcówce spotkania, ale obejrzeliśmy wiele bramek. Najpierw mieliśmy remis, później goście dołożyli dwa trafienia. Michałowice, jednak w dwie minuty potrafiły zdobyć kolejne dwa gole i znów mieliśmy remis. Gdy myśleliśmy, że to spotkanie zakończy się tym wynikiem, Rup postawił kropkę nad i, i na sto dwadzieścia sekund przed końcowym gwizdkiem wyszedł na prowadzenie, jak się okazało, była to bramka za trzy punkty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Michałowice 4:5 Rup.
W czwartym pojedynku Ciężki Przeciwnik podejmował Niedogazowanych. Gospodarze w poprzedniej kolejce zgarnęli komplet punktów. Goście natomiast dopiero rozpoczynali ligowe zmagania. Spotkanie jednak doskonale zaczęło się dla Niedogazowanych, którzy po sześciu minutach gry prowadzili już dwoma bramkami. Gospodarze kontakt złapali dopiero po kwadransie gry, a do remisu doprowadzili siedem minut później. W końcówce pierwszej połowy obejrzeliśmy jeszcze dwie bramki, po jednej dla każdej ekipy. Drużyny na przerwę schodziły przy wyniku remisowym. Po zmianie stron więcej goli już nie obejrzeliśmy, mimo, że jedni jak i drudzy mieli ku temu okazje, ale marnowali je na potęgę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Ciężki Przeciwnik 3:3 Niedogazowani.

Ostatnim spotkaniem tej kolejki, był pojedynek Alter Valkirii z Tango Warszawa. Obie drużyny w pierwszej kolejce z boiska schodziły pokonane, więc był to doskonały moment na pierwsze punkty. Spotkanie doskonale rozpoczęła Alter Valkiria, która już po sześćdziesięciu sekundach prowadziła. Na odpowiedź gości nie musieliśmy długo czekać, bo sześć minut później udało im się doprowadzić do remisu, a po dwunastu minutach prowadzili. W tej odsłonie spotkania, więcej goli już nie obejrzeliśmy. Po zmianie stron gospodarze szybko doprowadzili do remisu. Odpowiedź gości była jednak natychmiastowa i kilka minut później prowadzili dwoma golami. Alter Valkiria jednak nie rezygnowała i trzy minuty później złapała kontakt. Gospodarze długo nie mogli dobrać się do przeciwnika. Ta sztuka udała się na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego i na tablicy wyników ponownie widniał remis. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Alter Valkiria 4:4 Tango Warszawa.