III BIZNESKLASA

Jesienne zmagania w III BIZNESKLASIE za nami w związku z czym chcielibyśmy w skrócie podsumować występ wszystkich ośmiu zespołów , które stworzyły niepowtarzalne piłkarskie emocje z Biznesowej Lidze Siódemek na sztucznej trawie przy Estadio De Ubocze. 


Drużyna, która po latach przerwy powróciła do naszych rozgrywek miała coś do udowodnienia po niezbyt dobrym sezonie Wiosennym. Niestety TESTCASE po raz kolejny borykał się ze sporymi problemami kadrowymi i często musieli niestety grać bez zmian lub zaczynać spotkania w osłabieniu przez co bardzo trudno było im walczyć o korzystny wynik z niezwykle mocnymi przeciwnikami ligowymi. Sezon rozpoczęli od porażki 1:3 z drużyną ALEA IACTA EST oraz 2:3 przeciwko KTS DONKI. Trzeba jednak przyznać , że w tych meczach pokazali się z niezłej strony co dawało nadzieje , że może ten sezon jednak nie będzie taki najgorszy w ich wykonaniu. W kolejnym spotkaniu w końcu przyszedł czas na pierwsze punkty, które wyrwali drużynie FREED FROM DESIRE remisując 1:1. W dalszej części sezonu było już niestety tylko gorzej, TESTCASE co prawda walczyło i dawali z siebie wszystko jednak to było za mało aby zdobyć jakieś punkty w sześciu kolejnych spotkaniach. Dopiero w ostatnim pojedynku sezonu w końcu TESTCASE pokazał na co ich stać i dosyć niespodziewanie ograł NIEZDECYDOWANYCH COPA-CZY 2:0 , było jednak zwycięstwo jedynie na otarcie łez i TESTCASE zakończył ligowe zmagania na ostatnim miejscu z dorobkiem jedynie czterech punktów.


Drużyna prowadzona przez Piotra Zalewskiego już od kilku sezonów walczy w rozgrywkach Sportliga Biznes i co sezon prezentują się z naprawdę niezłej strony. Niestety tego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Początek był naprawdę niezły, dwa zwycięstwa dawały nadzieję , że to może być sezon w którym powalczą o coś więcej niż środek tabeli. Niestety już w trzeciej kolejce czar prysł i KTS DONKI przegrały wysoko z ALEA IACTA EST i to był początek ich serii porażek w tym sezonie, która trwała aż pięć kolejnych spotkań. Dopiero w końcówce sezonu udało się zdobyć kolejne punkty. Najpierw niestety jedynie walkowerem wygrali z TESTCASE jednak w ostatnim meczu sezonu pokazali się z naprawdę dobrej strony ogrywając aż 6:0 drużynę FC MOONFOX. Ten mecz pokazał , że KTS DONKI naprawdę potrafią grać w piłkę i to był po prostu gorszy sezon w ich wykonaniu a na wiosnę na pewno powrócą silniejsi i namieszają w ligowej tabeli.


Drużyna pod wodzą Michała Bordzoła debiutująca w naszych rozgrywkach pokazała w tym sezonie , że naprawdę potrafi grać w piłkę jednak chyba po prostu trochę zabrakło im szczęścia . Po pierwszych czterech meczach sezonu śmiało mogliby dodać do nazwy 3:2 gdyż w czterech pierwszych spotkaniach ich mecze kończyły się właśnie takim wynikiem. Niestety tylko raz był to wynik na korzyść COPA-CZY , którzy pomimo naprawdę dobrej gry i wielu sytuacji nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Dopiero w spotkaniu z FC MOONFOX udało im się zdobyć pierwszy komplet punktów w sezonie. Niestety już w kolejnym spotkaniu musieli uznać wyższość zdecydowanie bardziej doświadczonych na naszych boiskach FREED FROM DESIRE , które przegrali aż 2:6. Po tym spotkanu COPA-CZE chyba odbyli poważną rozmowę ponieważ ich gra uległa diametralnej zmianie, trzy mecze i trzy naprawdę solidne zwycięstwa pokazały że w tej drużynie drzemie naprawdę spory potencjał. Niestety w końcówce sezonu powrócili COPA-CZE z początku sezonu , którzy nie potrafili wykorzystać wielu dogodnych sytuacji i niestety ostatnie spotkania przegrali przez co zakończyli sezon jedynie na 6 miejscu. Trzeba przyznać , że gdyby tylko poprawili skuteczność pod bramką przeciwnika i koncentrację to Grupa Mistrzowska byłaby minimum jakie powinni osiągnąć w tym sezonie.


Drużyna , która co sezon robi co raz większe postępy i prezentuje się z co raz lepszej strony według nas może zaliczyć ten sezon do udanych. Pomimo kilku gorszych spotkań w rundzie zasadniczej przez , które nie zdołali awansować do grupy mistrzowskiej pokazali się z naprawdę dobrej strony. W każdym ze spotkań FC MOONFOX walczyło do pierwszej do ostatniej minuty i widać było , że są co raz lepiej zgrani i zmotywowani do tego aby walczyć o czołowe ligowe lokaty. Początek sezonu nie był dobry , dwie przegrane z czego jedna z FREED FROM DESIRE które ostatecznie właśnie kosztem FC MOONFOX awansowało do grupy mistrzowskiej mogły podłamać drużynę. Jednak tak się nie stało i już w 3 kolejce FC MOONFOX ograło bardzo pewnie aż 5:0 drużyne CBS WARSAW co było wielką niespodzianką szczególnie patrząc na fakt ,że jest to drużyna która ostatecznie wygrała Jesienne rozgrywki. Kolejne dwa mecze to naprawdę zacięta walka o punkty i niestety jedynie 3 zdobyte oczka do ligowej tabeli. W kolejnych spotkania ich forma mocno się wahała i naprawdę świetnie spotkania przeplatali fatalnymi co niestety odbiło się na braku awansu do Grupy Mistrzowskiej i walki jedynie i „mistrza” Grupy Spadkowej.


 
Drużyna Adriana Snopkowskiego rozgrywa już czwarty sezon w naszych rozgrywkach i po raz kolejny pokazali , że są naprawdę solidną drużyną jeżeli tylko uda im się ustabilizować kadrę na każde ze spotkań. Na początku sezonu nie było najlepiej ponieważ już na inaugurację przegrali aż 0:4 z JDE CFC . Szybko jednak się podnieśli po tej porażce i pewnie ograli 4:0 FC MOONFOX jednak w kolejnym spotkaniu dosyć niespodziewanie zremisowali z TESTCASE. Ich forma na przestrzeni całego sezonu mocno się wahała, po wygranym spotkaniu z KTS DONKI po raz kolejny stracili punkty tym razem remisując z ALEA IACTA EST a następnie po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu przegrali z CBS WARSAW. Pomimo straty punktów w ważnych spotkaniach udało im się awansować do grupy mistrzowskiej , która niestety nie poszła im tak jak by chcieli . Trzy spotkania i trzy porażki pokazały , że jeszcze sporo pracy przed nimi i na razie muszą zadowolić się jedynie miejscem tuż za podium. Miejmy nadzieję , że na Wiosnę powrócą do gry i wtedy włączą się do walki o klasyfikację medalową.
Najlepszy strzelec – Aleksander Nowosadko ( 10 bramek)
Najlepszy Asystent – Mariusz Warowny ( 4 asysty )
Kluczowy zawodnik – Aleksander Nowosadko – to zdecydowanie kluczowa postać w drużynie FREED FROM DESIRE , nie tylko najlepszy strzelec ale jeden z najlepszych asystentów i filarów gry ofensywnej swojej drużyny. W każdym spotkaniu dawał swojej drużynie sporo jakości i kreował wiele akcji ofensywnych .

Ekipa pod kapitanatem Michała Musioła co sezon szukała stabilizacji kadrowej i chyba w końcu nadszedł ten moment w którym skład drużyny jest podobny na większości meczów a i zespół jest zdecydowanie bardziej zgrany dzięki temu. JDE naprawdę nieźle rozpoczęło sezon wygrywając pewnie z FREED FROM DESIRE 4:0 . W kolejnym meczu naprawdę niewiele brakowało jednak minimalnie lepsi po niezwykle zaciętym boju okazali się zawodnicy CBS WARSAW . JDE szybko jednak wróciło do gry i po kolejnym thrillerze zgarnęli komplet punktów w pojedynku przeciwko NIEZDECYDOWANYM COPA-CZOM . Później nastąpił jednak mały spadek formy przez co przegrali dwa spotkania . JDE CFC stanęło jednak na wysokości zadania i w dwóch ostatnich meczach rundy zasadniczej zgarnęli komplet punktów , który zapewnił im miejsce w grupie mistrzowskiej. W rundzie finałowej nie było już jednak zbyt kolorowo, trzy mecze i tylko jedno zwycięstwo przeciwko FREED FROM DESIRE nie pozwoliło im niestety marzyć o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej i muszą zadowolić się jedynie brązowymi medalami.
Najlepszy Strzelec – Filip Hrynkiewicz ( 11 bramek)
Najlepszy Asystent – Patryk Mastalerz ( 5 asyst )
Kluczowy Zawodnik – Adrian Komosiński – co prawda nie był najlepszym strzelcem ani najlepszym asystentem drużyny jednak zdecydowanie jest on motorem napędowym większości akcji ofensywnych swojej drużyny. Obecny na każdym meczu i w każdym z nich popisywał się nieprzeciętnymi umiejętnościami , które robiły różnicę . Adrian wielokrotnie brał ciężar rozegrania na siebie i potrafił minąć kilku zawodników i świetnie wyprowadzić kontrę dzięki czemu JDE CFC zdobyło wiele bramek nawet jeżeli to nie Adrian zaliczał ostatnie podanie lub bramkę.


Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Kurzeję to jedna z najbardziej stabilnych i zgranych drużyn w lidze. Co sezon robią co raz większy progres a przed tym sezonem dokonali jeszcze kilku wzmocnień , które zdecydowanie podniosły jakość. Od początku sezonu pokazywali , że są świetnie przygotowani do sezonu i chcą włączyć się do walki o mistrzostwo. ALEA IACTA EST rozpoczęła sezon od czterech kolejnych zwycięstw i dopiero w piątej kolejce stracili punkty remisując z FREED FROM DESIRE. W szóstej kolejce przyszedł czas na spotkanie rundy zasadniczej przeciwko CBS WARSAW w którym musieli jednak uznać wyższość niezwykle mocnego przeciwnika. ALEA IACTA EST szybko wróciła jednak na właściwe tory po dwóch słabszych meczach i w trzech kolejnych meczach zgarnęła komplet 9 punktów . Na sam koniec sezonu przyszedł czas na rewanż z CBS WARSAW , które było już pewne tytułu mistrzowskiego. ALEA IACTA EST miała jednak coś do udowodnienia i od początku rzuciła się do ataków. Niestety i tym razem to CBS WARSAW okazało się lepsze jednak ALEA IACTA EST osiągnęła niemały sukces zajmując drugie miejsce w lidze i awansując tym samym do II BIZNESKLASY. Ten sezon pokazał , że są naprawdę zgraną i mocną drużyną , która na zimę może namieszać w wyższej klasie rozgrywkowej i kto wie może nawet powalczyć o czołowe lokaty.
Najlepszy Strzelec – Paweł Sobczak ( 11 bramek)
Najlepszy Asystent – Paweł Sobczak oraz Piotr Maleńczak ( po 5 asyst)
Kluczowy zawodnik – Paweł Sobczak – dosyć nowy nabytek drużyny ALEA IACTA EST fenomenalnie wkomponował się w nową drużynę i pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności . Paweł jest nie tylko bardzo dobry piłkarsko ale jest również prawdziwym walczakiem i pokazał to w tym sezonie walcząc od pierwszej do ostatniej minuty w każdym ze spotkań. Świetny w ofensywie ale również angażujący się bardzo często w odbiór piłki dał naprawdę sporo jakości swojej drużynie i możliwości w ofensywie i to w dużej mierze za sprawą jego gry zespół zdołał awansować do II BIZNESKLASY.


Początki w naszych rozgrywkach nie były dla nich łatwe , inauguracyjny sezon Wiosenny zakończyli dopiero na piątej pozycji jednak już wtedy widać było , że drzemie w nich spory potencjał i ten sezon był tylko na przetarcie. W sezonie Jesiennym po małych wzmocnieniach CBS WARSAW pokazało się z najlepszej strony i od początku sezonu pokazali jaki jest ich cel na tą rundę. W dwóch pierwszych kolejkach zdecydowanie pokazali charakter i po ciężkich bojach wygrali z COPACZAMI i JDE CFC. Małą wpadkę zanotowali niestety w trzeciej kolejce dosyć niespodziewanie przegrywając z FC MOONFOX. Później wszystko wróciło jednak na właściwe tory i CBS WARSAW był NIEPOKONANY!!! Do końca sezonu. Widać było , naprawdę ogromny progres w ich grze zarówno w ataku jak i w defensywie , która w większości spotkań była niezwykle szczelna . Nam pozostaje tylko bić brawa i przekazać gratulację za ten sezon bo był to pokaz naprawdę fenomenalnego futbolu, przygotowania fizycznego i taktycznego do spotkań , które złożyły się na ten końcowy sukces. CBS WARSAW pokazało , że w 100% zasłużyli na awans i w II BIZNESKLASIE zdecydowanie nie będą chłopcami do bicia a kto wie może nawet pokuszą się o kolejny awans czego serdecznie im życzymy.


Najlepszy Strzelec – Norbert Myśliwiec ( 23 bramki)
Najlepszy Asystent – Norbert Myśliwiec ( 4 asysty)
Kluczowy zawodnik – Norbert Myśliwiec - tutaj zdecydowanie nie było wątpliwości, najlepszy strzelec drużyny oraz Sezonu Jesiennego oraz najlepszy asystent w swojej drużynie zaprezentował nieprzeciętne umiejętności piłkarskie i fenomenalny instynkt strzelecki. Ligowy obrońcy nie mieli pomysłu jak go powstrzymać i Norbert co mecz strzelał kolejne bramki zapewniając swojej drużynie kolejne zwycięstwa. Oczywiście cały zespół CBS WARSAW zagrał fantastyczny sezon jednak Norbert Myśliwiec był zdecydowanie jego najjaśniejszą postacią i w pełni zasłużenie zgarnął również tytuł MVP SEZONU JESIEŃ 2019.
Najlepszy strzelec sezonu – Norbert Myśliwiec ( CBS WARSAW ) – 23 bramki
Najlepszy asystent sezonu – Piotr Maleńczak ( ALEA IACTA EST) , Patryk Mastalerz ( JDE CFC) , Paweł Sobczak ( ALEA IACTA EST) – po 5 asyst.
Klasyfikacja Kanadyjska – Norbert Myśliwiec ( CBS WARSAW ) -27 punktów
Najlepszy bramkarz – Paweł Szymański ( ALEA IACTA EST)
MVP – Norbert Myśliwiec ( CBS WARSAW) – jego statystyki z tego sezonu mówią same za siebie, najlepszy strzelec oraz lider klasyfikacji kanadyjskiej pokazał w tym sezonie nieprzeciętne umiejętności piłkarskie i instynkt rasowego strzelca. To jego bramki i asysty w dużym stopniu przyczyniły się do mistrzostwa jego drużyny i w pełni zasłużenie według nas zgarnia tytuł MVP SEZONU JESIENNEGO , mamy nadzieję że utrzyma formę i na zimę pokaże co potrafi w II BIZNESKLASIE.


BIZNESKLASA III Tabela (2020z)

LP Drużyna M B Pkt.
1 VERIZON CONNECT 5 13 13
2 COPA-CZE 5 11 12
3 JDE CFC 5 -1 6
4 RIVER PLATE 4 -2 6
5 COLLEGE OF EUROPE NATOLIN 5 -3 6
6 GRUPA KDM 5 -11 4
7 AGRO-POL 4 -3 4
8 FC MOONFOX 5 -4 4
SportLiga.PL