II BIZNESKLASA

Jesienne zmagania w II BIZNESKLASIE za nami w związku z czym chcielibyśmy w skrócie podsumować występ wszystkich ośmiu zespołów , które stworzyły niepowtarzalne piłkarskie emocje z Biznesowej Lidze Siódemek na sztucznej trawie przy Estadio De Ubocze. 

Zespół , który śmiało można nazwać weteranem naszych rozgrywek już od kilku sezonów boryka się ze sporymi problemami kadrowymi. Niestety nie inaczej było również w tym sezonie , utrata kilku kluczowych zawodników bardzo negatywnie odbiła się na ich grze. Zespół pomimo sporego doświadczenia i zgrania nie potrafił wytrzymać trudów sezonu i walczyć w każdym ze spotkań od pierwszej do ostatniej minuty. W kilku meczach AGRO-POL zaprezentował się z naprawdę dobrej strony jednak jedynie 7 punktów nie wystarczyło do utrzymania i kolejny sezon drużyna Krzysztofa Michalika spędzi w III BIZNESKLASIE i będzie to świetny moment na odbudowę zespołu i miejmy nadzieję szybki powrót do wyższych klas rozgrywkowych.
Najlepszy strzelec – Filip Musiał ( 10 bramek)
Najlepszy Asystent – Arkadiusz Piróg
Kluczowy zawodnik : Filip Musiał – nowy nabytek drużyny AGRO –POL fantastycznie wprowadził się do drużyny i już od pierwszego meczu był motorem napędowym akcji ofensywnych swojej drużyny. Jego statystyki mogłyby być jeszcze bardziej okazałe gdyby reszta drużyny dopasowała się bardziej do jego poziomu i dopisało mu trochę szczęścia przy niektórych sytuacjach bramkowych jednak niewątpliwie był najjaśniejszą postacią swojej drużyny i dał sporo jakości.


Początek sezonu w wykonaniu RIVER PLATE nie był zły , na inaugurację wygrali 2:0 z TIM i wydawało się , że mogą powalczyć w tym sezonie. Niesteety w kolejnych spotkaniach było już tylko gorzej , aż 6 porażek z rzędu mocno zdołowały zespół braci Jasik i dopiero odbili się od dna w spotkaniu z AGRO-POLem . Wydawało się , że wysokie zwycięstwo da im sporą motywację do walki o utrzymanie niestety w dwóch kolejnych meczach naprzeciw stanęli niezwykle trudni przeciwnicy z którymi RIVER PLATE po prostu nie poradzili sobie i musieli niestety pogodzić się z wizją spadku. Nie można powiedzieć , że RIVER PLATE grało bardzo źle w tym sezonie po prostu brakowało im trochę koncentracji od pierwszej do ostatniej minuty przez co często tracili niepotrzebne bramki i ostatecznie jest to drugi zespół ,który w sezonie Zimowym będzie odbudowywał się na najniższym szczeblu rozgrywek Sportliga Biznes.
Najlepszy strzelec – Damian Nowacki ( 7 bramek)
Najlepszy asystent – Damian Nowacki oraz Grzegorz Jasik ( po 3 asysty )
Kluczowy zawodnik – Damian Nowacki - nie tylko najlepszy strzelec drużyny ale również jeden z dwóch najlepszy asystentów . Obecny na każdym meczu swojej drużyny i na każdym z nich walczący od pierwszej do ostatniej minuty. Nie był to najlepszy sezon w wykonaniu jego drużyny jednak robił on wszystko co mógł aby utrzymać swoją drużynę w II BIZNESKLASIE. Damian w każdym ze spotkań nie tylko kreował wiele akcji ofensywnych ale również bardzo często aktywnie działał w odbiorze.


Zespół , który w każdym sezonie zapowiada walkę o najwyższe cele niestety po raz kolejny nie potwierdził swoich aspiracji. Ich forma była mocno mieszana co pokazały już pierwsze 3 spotkania w których drużyna Jakuba Krepsa zanotowała przegraną, zwycięstwo oraz remis . TIM w każdym meczu miał swoje dobre momenty i naprawdę pokazywał , że w piłkę grać potrafi jednak zawsze brakowało gry na pełnych obrotach od pierwszej do ostatniej minuty. W kolejnej części sezonu forma cały czas skakała , najbardziej bolesną porażką było niewątpliwie 0:9 przeciwko FOREIGNTINIE jednak trzeba zauważyć , że TIM zrewanżował się fantastycznie ponieważ w grupie spadkowej wygrali już 5:2 . Końcówka sezonu była naprawdę niezła w ich wykonaniu , rozpoczynają od wspomnianego zwycięstwa z FOREIGNTINĄ , następnie wygrali z AGRO-POLem i zremisowali z RIVER PLATE dzięki czemu udało im się utrzymać w II BIZNESKLASIE i miejmy nadzieje w sezonie zimowym pokażą zdecydowanie lepszą formę.
Najlepszy strzelec – Tomasz Krawczyk ( 5 bramek)
Najlepszy asystent – Piotr Wojdal ( 5 asyst )
Kluczowy zawodnik – Piotr Wojdal – filar defensywy drużyny TIM jest również niezwykle ofensywnie usposobionym zawodnikiem i bardzo często podłącza się do akcji ofensywnych stwarzając swoim kolegom wiele sytuacji bramkowych. Oprócz zawodników ofensywnych był jednym z głównych motorów napędowych swojej drużyny a jego warunki fizyczne były kluczowe nie tylko w defensywie ale również w walce o górne piłki w polu karnym przeciwnika.


Zespół Richarda Harrisona co sezon jest jednym z pretendentów do czołowych lokat w lidze. Niestety tego sezonu zdecydowanie nie mogą zaliczyć do udanych. FOREIGNTINA słynie z szybkiej i dokładnej gry w ataku oraz bardzo zdecydowanej gry w obronie. W tym sezonie nie zawsze jednak tak było co odbiło się mocno na ich wynikach. Ich gra nie była zła , na początku grali naprawdę dobrze jednak brakowało trochę szczęścia przez co trzy pierwsze mecze zremisowali. Dopiero w czwartek kolejce udało im się zgarnąć komplet punktów w spotkaniu z AGRO-POLem jednak już w kolejnym meczu doznali porażki z BRITENET a następnie po raz kolejny zremisowali. Kolejne mecze wyglądały już zdecydowanie lepiej i w końcu FOREIGNTINA zaczęła wygrywać jednak na koniec sezonu wróciła forma z jego początku i znów FOREIGNTINA traciła kolejne punkty. Nie można odebrać im chęci zwyciężania i zaangażowania w każdym ze spotkań jednak po prostu czegoś zabrakło , może koncentracji a może po prostu zabrakło trochę szczęścia aby w zremisowanych spotkaniach przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Najlepszy Strzelec – Esteban Davalos ( 8 bramek)
Najlepszy asystent – Joao Puga ( 6 asyst )
Kluczowy zawodnik – Joao Puga – był to niewątpliwie jeden z najjaśniejszych punktów swojej drużyny, zaangażowany zarówno w grę ofensywną jak i defensywną swojej drużynie. Dobry technicznie niejednokrotnie robił przewagę swoimi indywidualnymi akcjami i oprócz bramek i asyst wielokrotnie wypracowywał inne sytuacje bramkowe swojej drużynie.


Zespół , który już kolejny sezon boryka się z pewnym brakiem stabilizacji cały czas nie może wrócić na właściwe tory . Niestety podobnie było i tym razem, bardzo słabo rozpoczęli ten sezon przegrywając na początek z FC WS oraz AGRO-POLem . Przełamanie przyszło dopiero w 3 kolejce kiedy to wygrali pewnie z RIVER PLATE 5:1. Wydawało się , że od tego moment będzie już tylko lepiej jednak do końca rundy zasadniczej zdobyli już tylko 4 punkty i ostatecznie wylądowali w grupie spadkowej co zdecydowanie nie było ich celem. W grupie spadkowej wszystko wyglądało już tak jak powinno , 5 meczów oraz 5 solidnych wygranych zapewniły im pierwsze miejsce w grupie spadkowej oraz 5 w całej II BIZNESKLASIE. Gdyby PIJANNI BROTHERS zagrali tak jak w Grupie Spadkowej to być może mogliby pokusić się o walkę nie tylko o podium ale również o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej a tak musimy na to poczekać do kolejnego sezonu.
Najlepszy strzelec – Marcin Witowski ( 18 bramek)
Najlepszy asystent – Łukasz Komar ( 9 asyst)
Kluczowy zawodnik – Marcin Witowski – zdecydowanie najjaśniejsza postać w drużynie PIJANNI BROTHERS, ich najlepszy strzelec i motor napędowy akcji ofensywnych. Marcin jest niezwykle silnym i dobrze wyszkolonych technicznie napastnikiem przez co problemy ma z nim większość ligowych defensorów. W tym sezonie pokazał niesamowitą skutecznością pod bramką przeciwnika dzięki czemu został również Najlepszym strzelcem sezonu i był autorem ponad połowy bramek swojej drużyny w lidze .


Od kilku już sezonów FC WS cały czas próbuje wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej jednak co sezon czegoś brakuje. Niestety ale co sezon drużyna boryka się z problemem dosyć wąskiej kadry , która uniemożliwia im walkę przez cały sezon. To nie był jednak zły sezon w ich wykonaniu i zabrakło tylko 5 punktów do awansu. Początek sezonu był naprawdę obiecujący ponieważ rozpoczęli go od zwycięstwa z PIJANNI BROTHERS oraz RIVER PLATE . W 3 kolejce po niezwykle trudnym meczu zremisowali z FOREIGNTINĄ a następnie pewnie wygrali z BRITENET. Kolejne mecze ligowe to naprawdę bardzo dobra gra drużyny FC WS , która uległa jedynie drużynie PLUS 2:3 po niezwykle wyrównanym meczu a w pozostałych meczach rundy zasadniczej zawsze zdobywała jakieś punkty. Co prawda brakowało trochę szczęścia i dwukrotnie remisowali gubiąc punkty , szczególnie bolesny był remis z dużo słabszą drużyną TIM. Losy ich awansy miały jednak rozstrzygnąć się w Grupie Mistrzowskiej w której niestety wszystko poszło nie tak jak powinno. Już na początek otrzymali zimny prysznic od USZU PAJONKA z którymi niespodziewanie przegrali aż 0:6. To spotkanie wyraźnie obniżyły morale drużyny , która w kolejnym spotkaniu doznała kolejnej wysokiej porażki 1:5 w pojedynku z BRITENET z którym to w rundzie zasadniczej bez problemu wygrali 4:0. Po tym meczu FC WS walczyło już jedynie o brązowy medal w meczu z PLUSem . FC WS po raz kolejny zagrało słabo i niestety wylądowało tuż za podium. Gdyby FC WS w rundzie finałowej utrzymało formę z pierwszej części sezonu to bez problemu wywalczyli by awans a tak musimy czekać na nich aż do wiosny ponieważ w sezonie zimowy dali sobie czas na odpoczynek i przebudowę drużyny. Miejmy nadzieję , że wrócą jeszcze silniejsi i pokażą na co ich stać.
Najlepszy Strzelec – Adrian Relidzyński ( 11 bramek)
Najlepszy Asystent – Maciej Hajduk oraz Paweł Sobczak ( po 7 asyst )
Kluczowy zawodnik – Paweł Sobczak – obecny kapitan zespołu i motor napędowy większości akcji ofensywnych. Niezwykle waleczny , dynamiczny i dobrze wyszkolony technicznie zawodnik w każdym meczu walczy o każdy centymetr murawy od pierwszej do ostatniej minuty. 9 bramek oraz 7 asyst w tym sezonie to naprawdę świetny wynik i potwierdzenie jego nieprzeciętnych umiejętności oraz jakości jaką daje swojej drużynie. Trzeba jednak również zwrócić uwagę , że Paweł bardzo aktywnie pracuje również w defensywie i jest zawodnikiem , który pracuje na całej długości boiska co jest niesamowitą wartością dla jego drużyny . W zimowym sezonie nadal będziemy mogli go oglądać w barwach drużyny ALEA IACTA EST jednak mamy nadzieję , że już na Wiosnę powróci do nas w barwach FC WS 


Śmiało można ich nazwać weteranami naszych rozgrywek , którzy zwiedzili już w zasadzie wszystkie poziomy rozgrywkowe i co sezon pokazują się z naprawdę dobrej strony. Nie inaczej było i w tym sezonie a 3 miejsce to naprawdę świetny wynik biorąc pod uwagę niezwykle mocnych rywali ligowych. Początek sezonu nie był co prawda zbyt dobry w ich wykonaniu ponieważ rozpoczęli od porażki z PLUSEM 1:3 . W kolejnym meczu co prawda wygrali z USZAMI PAJONKA jednak dwa kolejne spotkania to niestety dwie kolejne porażki , najpierw z drużyną TIM a następnie przeciwko FC WS. Przełamanie przyszło w końcu w 5 kolejce kiedy BRITENET wygrał niezwykle ważne i trudne spotkanie przeciwko drużynie PIJANNI BROTHERS a następnie zanotowali trzy kolejne zwycięstwa. W końcówce sezonu forma BRITENET mocno się wahała co niestety przełożyło się na ich brak awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. W Grupie mistrzowskiej rozpoczęli od pojedynku z PLUSem , który przegrali aż 1:5 a następnie tym samym wynikiem wygrali z FC WS. Losy ich ostatecznego miejsca miały rozstrzygnąć się w meczu z ich bezpośrednim rywalem do awansu a mianowicie USZAMI PAJONKA. W tym pojedynku niestety zdecydowanie skuteczniej zagrali przeciwnicy i to oni wywalczyli sobie 2 miejsce na koniec sezonu Jesień 2019.
Najlepszy Strzelec – Tomasz Skalski ( 9 bramek)
Najlepszy Asystent – Hubert Dygas ( 5 asyst )
Kluczowy zawodnik – Tomasz Skalski – Zdecydowanie jedna z najjaśniejszych postaci drużyny BRITENET. Tomasz zaliczył w tym sezonie nie tylko 9 bramek ale również trzykrotnie asystował przy bramkach kolegów. Był niezwykle ważnym elementem gry ofensywnej swojej drużyny i dawał jej sporą jakość w ataku. Niejednokrotnie samodzielnie kreował akcje ofensywne i gdyby tylko uczestniczył w każdym spotkaniu drużyny jego dorobek mógłby wyglądać lepiej a może i jego drużyna zdołałaby zająć wyższe miejsce w tabeli i awansować.


2 MIEJSCE – USZY PAJONKA

Drużyna przyjaciół , która zna się od lat po wielu sezonach gry w lidze weekendowej postanowiła spróbować sił w naszych rozgrywkach biznesowych w tygodniu wieczorami i trzeba przyznać , że naprawdę dobrze wkomponowali się w naszą ligę . Początek sezonu nie był jednak zbyt dobry w ich wykonaniu ponieważ rozpoczęli od remisu z FOREIGNTINY a następnie przegrali po niezwykle wyrównanym meczu z ekipą BRITENET. Dalsza część sezonu była jednak naprawdę dobra w ich wykonaniu, trzy kolejne zwycięstwa pokazały ich potencjał i aspiracje w tym sezonie. Dopiero w 6 kolejce przyszedł czas na pierwszą porażkę w tym sezonie w pojedynku z PIJANNI BROTHERS. Po tej wpadce USZY PAJONKA wróciły na dobre tory i pewnie wygrali z RIVER PLATE. Kluczowe były jednak trzy ostatnie spotkania w Grupie mistrzowskiej gdzie USZY PAJONKA zgarnęły 6 punktów na 9 możliwych i zapewnili sobie srebrne medale. Najważniejsze było oczywiście ostatnie spotkanie przeciwko drużynie BRITENET , które wygrali 3:1 i właśnie dzięki niemi utrzymali drugą lokatę . Pomimo wywalczenia awansu USZY PAJONKA postanowiły pozostać w II BIZNESKLASIE , głównie ze względu na problemy kadrowe w okresie zimowym jednak miejmy nadzieję , że jeszcze zobaczymy ich w najwyższej klasie rozgrywkowej i pokażą nam tam swoje nieprzeciętne umiejętności .


Drużyna prowadzona przez Andrzeja Pobochę po spadku w sezonie Wiosennym musiał odbudować się , przegrupować i wrócił na Jesieni do gry o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Pierwsze dwa mecze sezonu były naprawdę świetne w wykonaniu drużyny , która w mocno przebudowanym składzie rozpoczęła rozgrywki w II BIZNESKLASIE. Na początek pewnie ograli BRITENET a następnie aż 5:2 wygrali z drużyną AGRO-POL. Niemała niespodzianka nastąpiła jednak w 3 kolejce kiedy to ulegli drużynie USZY PAJONKA aż 1:9 . To był naprawdę kiepski mecz w ich wykonaniu i w kolejnym meczu nie udało im się zmazać tej plamy na honorze ponieważ jedynie zremisowali z TIMem. Można jednak uznać , że był to po prostu słabszy moment w grze tej drużyny ponieważ już do końca sezonu zgarniali praktycznie same zwycięstwa z jednym tylko małym wyjątkiem a mianowicie remisem przeciwko FOREIGNTINIE jednak był to niezwykle mocny i zacięty mecz a podział punktów był tu sprawiedliwy. PLUS pokazał kawał naprawdę dobrego futbolu i zespołowej gry , która zapewniła im całkowicie zasłużony tytuł Mistrzowski oraz upragniony powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Miejmy nadzieję , że tym razem w I BIZNESKLASIE PLUS zaprezentuje się zdecydowanie lepiej i powalczy nie tylko o utrzymanie ale również o czołowe lokaty.


Najlepszy strzelec – Mateusz Tietz (12 bramek)
Najlepszy asystent – Piotr Terlecki ( 5 asyst)
Kluczowy zawodnik – Mateusz Tietz – zdecydowanie jeden z głównych „ojców” sukcesu drużyny PLUSa. Obecny na każdym meczu swojej drużyny i w każdym z tych spotkań angażował się na 100% w każdy element gry swojej drużyny. Niewątpliwie najwięcej dawał swojej drużynie w ataku ponieważ oprócz aż 12 bramek dołożył jeszcze cztery asysty . Mateusz w najważniejszych meczach zawsze stawał na wysokości zadania i dawał swojej drużynie niezwykle ważne bramki , które w dużej mierze zapewniły im tytuł mistrzowski.
Najlepszy Strzelec Sezonu – Marcin Witowski ( PIJANNI BROTHERS – 18 bramek)
Najlepszy Asystent Sezonu – Łukasz Komar ( PIJANNI BROTHERS – 9 asyst)
Lider Klasyfikacji Kanadyjskiej – Marcin Witowski ( PIJANNI BROTHERS – 19 punktów)
Najlepszy Bramkarz Sezonu – Bartosz Chwieduk ( FC WS)
MVP SEZONU – Mateusz Tietz ( PLUS) – nie będziemy ukrywać , że przy wyborze najlepszego zawodnika II BIZNESKLASY mieliśmy spory ból głowy jednak ostatecznie postawiliśmy na zawodnika drużyny Mistrzowskiej. Mateusz Tietz był zdecydowanie jednym z głównych elementów układanki drużyny PLUSA , która pozwoliła na końcówce zwycięstwo w lidze. W każdym ze spotkań prezentował się z bardzo dobrej strony a co najważniejsze był niezwykle skuteczny w najważniejszych spotkaniach sezonu . Zawsze był wielkim wsparciem dla swojej drużyny nie tylko w ataku ale również w defensywie .


BIZNESKLASA II Tabela (2020z)

LP Drużyna M B Pkt.
1 PIJANNI BROTHERS 5 6 12
2 DOUBLE TEAM 6 10 12
3 CBS WARSAW 5 1 9
4 USZY PAJONKA 4 0 9
5 FOREIGNTINA 5 -5 6
6 ALEA IACTA EST 4 5 6
7 BRITENET 5 -6 3
8 TiM 6 -11 3
SportLiga.PL