Poprzedni tydzień przyniósł nam trzy spotkania na poziomie II Biznesklasy. Rywalizacja w tym sezonie jest niezwykle zacięta i tak naprawdę po tej kolejce zrobiło się w czołówce jeszcze ciaśniej. W pierwszym spotkaniu TiM mierzył się z Pijannymi Brothers. Spotkanie dwóch zespołów, z dolnej części tabeli, które nieraz pokazały jak się gra w piłkę, ale bardzo często też brakowało im szczęścia aby zgarnąć punkty po wyrównanym meczu na swoje konta. W drugim meczu Foreigntina podejmowała Plusa, który liczy w tym sezonie przede wszystkim na mistrzostwo. Obie drużyny zazwyczaj oddają inicjatywę rywalom, dobrze grając w obronie i wyprowadzając zabójcze kontry. Tym razem jednak ktoś, będzie musiał prowadzić grę i wszyscy czekaliśmy jak ta rywalizacja się zakończy.  W ostatnim spotkaniu, Ostatnie w tabeli River Plate, rywalizowało z Uszami Pajonka. Mimo, że przed spotkaniem łatwo można było wskazać faworyta, to na boisku nie wyglądało to już jednostronnie. Co prawda Uszy prowadziły grę przez większość czasu, ale River Plate zawiesiło dość wysoko poprzeczkę swoim rywalom. Czy Uszom udało się ją przeskoczyć i jakie zakończenie miały pozostałe spotkania? Po odpowiedzi zapraszamy do dalszej części artykułu!
TIM  0 - 6  PIJANNI BROTHERS

Bardzo ciekawie zapowiadająca się rywalizacja, ze względu na bezpośrednie starcie sąsiadów z tabeli II Biznesklasy. TiM wyprzedał przed meczem Pijannych o jeden punkt, ale ciężko było wskazać tutaj jakiegokolwiek faworyta. Od początku jednak na boisku dominowali Pijanni Brothers, a TiM miał po prostu zły dzień. Popełniali oni dużo błędów i już po sześciu minutach przegrywali aż trzema golami. TiM próbował za wszelką cenę odrabiać straty, ale ich próby były nieefektowne. Mimo całkiem dobrej gry nie potrafili wykończyć swoich akcji, a bramka rywali była jak zaczarowana. Pijannym wpadało za to prawie wszystko. W dziesiątej minucie dołożyli kolejne trafienie i znów oddali inicjatywę rywalom. Do przerwy piłka nie wpadała już do siatki. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie do pierwszej odsłony, ale obie ekipy były coraz bardziej zmęczone, co powodowało gorszą grę w obronie. Mimo to, obejrzęliśmy mniej goli niż w pierwszej części meczu. Pijanni zaaplikowali rywalom jeszcze dwa trafienia, nie tracąc przy tym ani jednego. Ostatecznie gości wygrali aż 0:6, co pozwoliło im przeskoczyć TiM w tabeli o dwa oczka.

FOREIGNTINA  2 - 2  PLUS

Zajmująca miejsce w środowej części tabeli Foreingtina, podejmowała Plusa, który jest jednym z faworytów do zdobycia tytułu mistrza. Początek był wyrównany i obie ekipy grały dość zachowawczo. Na pierwsze trafienie czekaliśmy do szóstej minuty, kiedy to Foreigntina perfekcyjnie wykonała rzut rożny i piłka wpadła do siatki po strzale głową ich zawodnika. Kolejne minuty przyniosły akcje w obie strony, ale kolejny celny cios wyprowadził Plus, na pięć minut przed przerwą. Foreigntina po stracie gola znów ruszyła do ataku i była drużyną dłużej utrzymującą się przy piłce, ale w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy więcej bramek. Druga połowa niewiele różniła się od pierwszych dwudziestu minut. Foreigntina była drużyną grającą atakiem pozycyjnym, a Plus starał się straszyć w szybkich atakach. To przyniosło efekty na siedem minut przed końcem, ale goście nie cieszyli się długo z prowadzenia. Już minutę później znów mieliśmy remis, który ostatecznie utrzymał się do końca meczu. Ten remis jest na pewno nie na rękę dla drużyny Plusa, ponieważ utrudnia im walkę o mistrzostwo, ale ta jest na tyle wyrównana, że zwycięzca wyłoniony zostanie dopiero w ostatniej kolejce.

RIVER PLATE  0 - 3  USZY PAJONKA

Zdecydowanym faworytem przed rozpoczęciem meczu były Uszy Pajonka, które są wyżej notowane w tabeli. Uszy już w trzeciej minucie objęły prowadzenie i cały czas kontrolowali przebieg gry. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, a River Plate szukało swoich szans w grze z kontry. Praktycznie tak wyglądała cała pierwsza połowa, ale więcej goli już nie wpadło przed przerwą. Druga część meczu rozpoczęła się od ataków gości, którzy chcieli za wszelką cenę zapewnić sobie bezpieczne prowadzenie i uniknąć nerwówki w końcówce meczu. River Plate dobrze grało w obronie, ale tak intensywne ataki rywali praktycznie uniemożliwiały im jakichkolwiek zapędów ofensywnych. Sprawy jeszcze bardziej skomplikowały się dla gospodarzy, kiedy to jeden z zawodników dostał czerwoną kartkę, za przerwanie kontry i faul od tyłu. To znacznie ułatwiło zadanie Uszom, które w końcówce meczu zaaplikowały rywalom jeszcze dwa trafienia i ostatecznie zapewniły sobie komplet punktów. Dla Uszuf Pajonka jest to bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ pozwoliło im to pozostać w walce o mistrzostwo.