5. kolejkę rozgrywek w I Biznesklasie otworzyło spotkanie drużyn Lamico oraz Kaczypryt. Faworytami w tej konfrontacji byli bezapelacyjnie gospodarze, w końcu zajmują oni drugie miejsce w tabeli. Ich rywale plasują się na ostatniej lokacie. Jednak wynik spotkania nie wskazuje na dominację Lamico. Faworyci wygrali z Kaczyprytem tylko jedną bramką. Końcowy rezultat meczu to 3:2. W następnym spotkaniu zespół Bananeiros Las Palmas podejmował Double Team. Konfrontowały się zespoły z kolejno 3. i 4. miejsca w tabeli. Mecz miał być zacięty i rzeczywiście taki był. Jednak obydwa zespoły nie potrafiły udowodnić swojej przewagi, także więc podzielili się punktami. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Meczem, który zamykał 5. kolejkę była konfrontacja klubów Jogadores oraz Kabani. Już przed meczem jako wygranych wskazywano gości, którzy obecnie są liderem. Ich przeciwnicy zajmują 5. miejsce. Jednak podobnie jak w meczu Lamico i Kaczyprytu, faworyt nie wytworzył pokaźnej przewagi. Mecz rzutem na taśmę wygrali Kabani wynikiem 4:3. Aktualnym liderem klasyfikacji strzelców jest Krystian Grzywacz, na którego konto po tej kolejce przybyły dwie bramki. Najlepszym asystentem w lidze jest Mateusz Delikat, który już 4 razy w tym sezonie otwierał kolegom z zespołu drogę do bramki.
LAMICO  3:2  KACZYPRYT

Od pierwszych minut lepiej na boisku prezentowali się zawodnicy Kaczypryt'u. Kilkukrotnie zagrozili bramce rywali, ale to Lamico w czwartej minucie objęło prowadzenie. Gospodarze próbowali pójść za ciosem, ale brakowało im wykończenia. Ta sztuka udała się dopiero po siedmiu kolejnych minutach, ale po stracie drugiej bramki, Kaczypryt ruszył do odrabiania strat. Przed przerwą udało im się zdobyć gola kontaktowego, ale na więcej nie pozwoliła dobra gra obronna rywali i postawa golkipera. W drugiej połowie Kaczypryt przejął inicjatywę i co chwilę zagrażał bramce rywali. Lamico nie pozwalało rywalom jednak na zbyt wiele, ale skupiali się oni przede wszystkim na obronie dobrego rezultatu. Kaczypryt jednak nie odpuszczał i na pięć minut przed końcem doprowadził do wyrównania. Zawodnicy gości dostrzegli szanse na komplet punktów i jeszcze mocniej przycisnęli w końcówce, ale wtedy Lamico wyprowadziło zabójczy cios w samej końcówce i zapisało komplet punktów na swoje konto.

BANANEIROS LAS PALMAS  2:2  DOUBLE TEAM

Spotkanie rozpoczęło się dość chaotycznie, oglądaliśmy więcej nie dokładnych podań niż składnych akcji. Wszystko zmieniło się w dziesiątej minucie, gdy obudzili się KABANI i po składnej akcji zakończonej pięknym strzałem zza pola karnego objęli prowadzenie. Goście chcieli pójść za ciosem, ale trzy minuty potem wspaniale interweniował bramkarz JOGADORES ratując swój zespół przed stratą bramki. Nie można tego powiedzieć o obronie KABANÓW, która chwile potem podarowała bramkę rywalom i pierwszy połowa zakończyła się bramkowym remisem. Po zmianie stron oglądaliśmy wymianę cios za cios, najpierw KABANI objęli prowadzenie, by chwilę potem je stracić, a następnie to samo zrobili zawodnicy JOGADORES, którzy po objęciu prowadzenia w głupi sposób sprokurowali rzut karny, zamieniony chwile potem na bramkę przez zawodnika gości. W samej końcówce na prowadzenie ponownie wyszli goście, ale drugi raz nie popełnili tego samego błędu i konsekwentną grą w obronie utrzymali je do końca.

JOGADORES  3:4  KABANI