5. kolejka w III Biznesklasie rozpoczęła się od meczu KTS Donki i CBS Warsaw. Goście zajmują drugą lokatę w lidze, więc to oni byli typowani na zwycięzców. Wszystko poszło według oczekiwań i CBS Warsaw wygrało z KTS Donki 3:0. Jednym z najciekawszych spotkań była rywalizacja klubów JDE CFC oraz FC Moonfox. Gospodarze zajmują 6. miejsce w tabeli, a goście - 5. Ciężko było wskazać faworyta. Ostatecznie zwycięzcami zostali FC Moonfox, wygrywając 4:3. Ostatnim spotkaniem w tym tygodniu była mecz drużyn Alea Iacta Est i Freed From Desire. Lider ligi podejmował zespół z 3. miejsca, więc wiadomo było, że nikt tu nie będzie odpuszczał. Rywalizacja była na tyle zacięta, że mecz zakończył się wynikiem 2:2. Po tym remisie, Alea Iacta Est ma tylko jeden punkt przewagi nad CBS Warsaw. W III Biznesklasie najwięcej bramek (13) zdobył Norbert Myśliwiec, reprezentujący barwy wicelidera ligi, a narazie najwięcej asyst (4) ma Patryk Mastalerz z JDE CFC.

KTS DONKI  0:3  CBS WARSAW

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy już w pierwszych minutach po niefrasobliwym zachowaniu obrony FFD mieli dwie okazje do zdobycia bramki, lecz dobrze interweniował bramkarz gości. W tym przypadku ziściło się powiedzenie „do trzech razy sztuka” i trzecią okazję Alea już wykorzystała i w
szesnastej minucie wyszła na prowadzenie. Po zmianie stron odwróciły się również role i to obrona gospodarzy na samym początku drugiej połowy popełniła fatalny w skutkach błąd, po którym na tablicy wyników mieliśmy remis 1:1. W kolejnych minutach przewaga FFD rosła, a wraz w nią liczba sytuacji bramowych, z których jedna została zamieniona na gola w trzydziestej minucie. Po objęciu upragnionego prowadzenia goście cofnęli się do defensywy co w ostatnich minutach wykorzystał napastnik gospodarzy strzelając bramkę wyrównującą. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.

JDE CFC  3:4  FC MOONFOX

Spotkanie od samego początku przebiegało na wysokich obrotach. Już w pierwszej minucie meczu wynik otworzył FC MoonFox, ale przez kolejne minuty to JDE oddało więcej strzałów na bramkę rywali. Wszystko wskazywało na szybkie odrobienie strat przez gospodarzy, ale to MoonFox był zabójczo skuteczny i po dwunastu minutach gry prowadził aż 3:0. Wtedy bardzo szybko swoim golem odpowiedziało JDE CFC i znów ruszyło do kolejnych ataków. Zapędy ofensywne nie przyniosły jednak kolejnych efektów w pierwszej połowie i na następne trafienia musieliśmy poczekać do drugiej odsłony meczu. JDE od samego początku ruszyło do odrabiania strat, ale znów pierwszy celny cios wyprowadził MoonFox. Goście szybko odpowiedzieli swoim golem i kolejne minuty znów należały do drużyny JDE, która nie poddała się po czwartym trafieniu rywali. JDE wyprowadzało kolejne akcje i po kilku minutach zdobyło gola kontaktowego, który podgrzał atmosferę przed końcówką meczu. JDE rzuciło się do ataku a na odrobienie strat miało aż siedem minut. Jednak dobrze zorganizowana obrona FC MoonFox nie pozwoliła im na doprowadzenie do remisu i ostatecznie Lisy zgarnęły trzy punkty.

ALEA IACTA EST  2:2  FREED FROM DESIRE

Spotkanie od samego początku toczone było w dość wolnym tempie. Było dużo walki w środku pola i mało zagrożeń pod bramką przeciwnika. Drużyny bardziej skupiały się na tym by nie stracić gola i zabezpieczały dostęp do swojej bramki. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Po zmianie stron mecz nam się rozkręcił. A to za sprawą CBS Warsaw, którzy na drugą połowę wyszli bardziej zmotywowani. Okres ich lepszej gry, przyniósł im bramkę. Kts Donki po stracie gola ruszyli mocniej do przodu, ale często zapominali o obronie, a to stwarzało okazje gościom. Ci jeszcze dwukrotnie potrafili pokonać bramkarza przeciwników i dzięki temu zgarniają komplet punktów.