Za nami druga kolejka sezonu zima 2019 rozgrywek Biznesklasy na sztucznej trawie SportLiga.PL! W tej kolejce obejrzeliśmy dwa spotkania. W pierwszym pojedynku Poczta Polska podejmowała Double Team. Faworytem tego pojedynku była Poczta. Jednak skazani na porażkę zawodnicy Double Team zagrali dobra zawody i postawili się przeciwnikowi. Co prawda ulegli, ale tylko jedną bramką. W kolejnym pojedynku mieliśmy starcie jednych z głównych faworytów do mistrzowskiego tytułu. Bananeiros Las Palmas podejmowało Ligę Misiów. Mecz był niezwykle zacięty i wyrównany, a drużyny ostatecznie podzieliły się punktami.

POCZTA POLSKA 2:1 DOUBLE TEAM
Obie drużyny miały dwa zupełnie inne początku sezonu. POCZTA POLSKA wysoko rozgromiła PLUSA natomiast DOUBLE TEAM wysoko uległ BANANEIROS LAS PALMAS w pierwszym spotkaniu. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli gospodarze jednak już od pierwszych minuta goście pokazali , że nie dadzą się tak łatwo pokonać. W 5 minucie POCZTA POLSKA objęła jednak prowadzenie , po dosyć szczęśliwym zagraniu w polu karnym Jarosław Jamrozika , Marcin Kapała z bardzo bliskiej odległości skierował piłkę do pustej bramki. W kolejnych minutach spotkanie było niezwykle zacięte. Goście grali trochę nerwowo jednak dobrze ustawiali się i walczyli w obronie dzięki czemu POCZTA POLSKA miała problemy ze stworzeniem sobie sytuacji bramkowych. DOUBLE TEAM również nie miał łatwo ponieważ gospodarze , głównie bronili się wszystkimi siłami na własnej połowie i po przechwycie błyskawicznie wyprowadzali kolejne kontry. Do przerwy POCZTA POLSKA prowadziła tylko 1:0 pomimo kilku dobrych okazji. W drugiej odsłonie DOUBLE TEAM w końcu zaczął grać trochę pewniej , dobrze rozgrywali piłkę i co raz częściej stwarzali sobie groźne sytuacje podbramkowe. Jedną z nich wykorzystał już w 22 minucie Bartosz Niedziałkowski i spotkanie zaczęło się od nowa. DOUBLE TEAM podbudowane zdobytą bramką ruszyło do ataków i kilka razy na prawdę niewiele brakowało aby wyszli na prowadzenie. POCZTA POLSKA również miała swoje sytuacje w kolejnych minutach jednak albo brakowało celności albo w dogodnych sytuacjach napastnicy nie trafiali w piłkę. W końcu jednak w 37 minucie po błędzie obrońców dwójkową akcję przeprowadzili Robert Orlikowski i Jarosław Jamrozik, a ten drugi pewnie skończył i dał gospodarzom prowadzenie , które udało im się utrzymać do końca meczu i zgarnąć 3 punkty.

BANANEIROS LAS PALMAS 1:1 LIGA MISIÓW
Ostatnie spotkanie wtorkowego wieczoru zapowiadało się bardzo emocjonująco, ponieważ obie drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze w pierwszej kolejce. Dziś również zobaczyliśmy bardzo dobrą grę z obu stron. Od początku było widać, że będzie to wyrównane spotkanie. Akcja przenosiła się od jednego pola karnego pod drugie, chociaż w pierwszej części spotkania to goście mieli lekką przewagę. Potwierdzili to w piątej minucie. Po akcji prawą stroną boiska, Piotr Łach wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, trudnym do obrony strzałem po ziemi. Zawodnicy Las Palmas próbowali wyrównać stwarzając coraz groźniejsze sytuacje, ale należy podkreślić, że goście mieli też swoje szanse na podwyższenie wyniku. Do przerwy nie padła już żadna bramka. W drugiej połowie mieliśmy bardzo podobny obraz gry, ale z tą różnicą, że to gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce. Do zdobycia bramki brakowało jednak trochę szczęścia. Na boisku zaczęło robić się coraz goręcej i byliśmy także świadkami nieczystych zagrań. Żółte kartki za faule otrzymali, Paweł Milczarek w dwudziestej dziewiątej minucie i Piotr Lach w trzydziestej trzeciej. Zanim jednak drużyny doprowadziły do remisu w postaci kartek, na tablicy wyników również nastąpiła zmiana. Tuż przed kartką dla zawodnika Ligi Misiów, Michał Tryliński wykonał niesamowitego crossa do Michała Nowaka, który strzałem z powietrza pokonał bramkarza gości. Była to ostatnia bramka w tym spotkaniu. Wynik ten można uznać za sprawiedliwy, gdyż obie drużyny bardzo dobrze prezentowały się zarówno w ataku jak i w obronie, a gdy ta zawiodła na wysokości zadania stawali bramkarze.


Kontakt

SportLiga.PL

WLS Spółka z o.o.
ul. Na Uboczu 26/16
02-791 Warszawa
NIP: 951-239-84-59

Biuro:

Ul. NA UBOCZU 26/16
02-791 WARSZAWA
TEL.: 509-677-677

Mail: biuro@sportliga.pl

Menadżer Lig:

Bartosz Borys
tel. (+48) 513-654-654

Mail: bartosz.borys@sportliga.pl

BIZNESKLASA I Tabela (2019z)

GRUPA MISTRZOWSKA

LP Drużyna M B Pkt.
1 POCZTA POLSKA 9 32 25
2 LIGA MISIÓW 10 -2 18
3 KABANI 10 11 17
4 LAMICO 10 -3 14

GRUPA SPADKOWA

LP Drużyna M B Pkt.
1 BANANEIROS LAS PALMAS 9 19 15
2 JOGADORES 10 4 9
3 PLUS 10 -19 8
4 DOUBLE TEAM 10 -42 4
Slider
SportLiga.PL